h >istGn u 'Qqtns d u;e e^/ EERWAARDE HEER M. DE MULDER Neigembos in de Kamer Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 28 juni 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. nin—nm riiffp—r* VN MEMORIAM ALGEMEEN DIRECTEUR VAN DE ZUSTERS DER HH. HARTEN TE NINOVE Vorige maandag, na een langdurige, pijnlijke ziekte heeft E.H. Directeur De Mulder zijn ziel aan Zijn Schepper terug geschonken. De duurbare overledene werd gebo ren te Denderhoutem, op 22 september 191 4, en in 1939 priester gewijd door Mgr Coppieters. Hij was Onderpastoor te Denderwin- deke en te Gent-St.-Pieters-Buiten en Pas toor te Waasmunster. Het was in 1968, in opvolging van E.H. Van Paepegem, dat E.H. De Mulder tot Algemeen Directeur van de Zusters der HH. Harten te Ninove werd benoemd. Hij wist waarom hij hier kwam om zich te geven, om te dienen Plichtbewust heeft hij, in alle eenvoud, steeds zijn taak, hem door zijn bisschop opgedragen, ver vuld. Hij was een man die, naar het woord van Sint-Paulus, zichzelf niet zocht. Hij was benoemd als Directeur, maar nooit heeft hij zich als dusdanig doen gelden. Al de geestgaven waarmee hij rijk begun stigd werd, werden overtroffen door de ga ven van zijn gouden hart, bezield door zijn geestelijke zending. Zijn wilskracht gebruikte hij tegen over zichzelf tegenover anderen was hij, niet zwak, maar goed. Hij kloeg nooit en praatte niet over zijn ziek zijn hij wist wel welke kwaal zijn gestel sloopte, maar hij wou niet ziek zijn en bleef in het In stituut en in het Hospitaal zijn edele die nende taak vervullen hij bleef op zijn post. Hij was gekomen om te dienen en niet om gediend te worden. Wat hij zelf kon doen, zou hij niet aan anderen vra gen. Het was een geluk met E.H. Maurits De Mulder te kunnen samenwerken hij was een graaggeziene Directeur, een ge wetensvol Leraar, een in-goed Aa'moeze- nier, die dag aan dag met zijn omgeving intens meeleefde en kwistig zaaide op de geestelijke akkers die hem waren toever trouwd. Thans prangt ons de pijn van een voorlopig gescheiden zijn. En in onze menselijke armtierigheid wellen ons de tranen in de ogen op omdat wij, Heer Di recteur, uw zalvend woord en de grote ga ven van uw liefhebbend hart zullen moe ten missen. En toch blijft ons, als kristen men sen, die sterkende troost dat wij weten dat U naar het Vaderhuis is gegaan, dat de Heer U, in Zijn oneindige goedheid, tot de vreugde van Zijn Hemelhuis heeft uitgenodigd. In naam van zovele mensen uit stad en streek danken wij U oprecht voor uw goedheid en uw genegenheid die U zo mild rondstrooide. Rust zacht, Eerwaarde Heer Direc teur, en tot weerziens. Aan de achtbare familie en de ganse kloostergemeenschap biedt De Dender- klok haar oprechte gevoelens van kris- telijke deelneming aan. Een paar weken geleden wijdde de Heer Volks- vertegenwoordiger G. Willems in de Kamer breed voerig uit over de vrijwaring van het Neigembos. Dii proza, als het ware een echte bloemlezing, willen wij onze lezers niet onthouden. De Heer Willems (op het spreekgestoelte) Mijnheer de Voorzitter, Heren Minister, Dames en Heren, de parlementairen van het arrondisse ment Aalst hebben de laatste jaren vele malen hun krachten dienen te bundelen voor gezamenlijke akties. Reeds vele jaren wordt ervaren dat de Den derstreek een streek is waar als vanzelf geen prio riteit wordt aan verleend. De Denderstreek is, in de onmiddellijke omge ving van Brussel waar dagelijks vanuit onze steden en dorpen 30.000 mensen om den brode naartoe trek ken, waarachtig niet verwend. Mag ik herinneren aan de herhaaldelijke gezamenlijke verzoeken voor toekenning van hulp om de economische expansie in onze streek te bevorderen Het is echter om een gans andere reden dat thans het front staat opgesteld. Voorheen door in terpellaties van gewezen Kamerlid en thans Sena tor, de Heer Vernimmen, door de Heer Waltniel en door de Heer Van Leemputten, vorige week nog ook door collega Van Hooriek, vandaag door Me vrouw De Kegel-Martens en mijzelf wordt vanop deze tribune de zaak gesteld van de hoogdringende maatregelen om te voorkomen dat het Neigemoos te Meerbeke in de onmiddellijke omgeving van Ninove, zou verkaveld worden. Iedereen is het erover eens dat de oplossing hiervoor ligt in een spoedige verwerving door de Staat van het bos en dit best in der minne of zo nodig door onteigening. Het is alleszins een verheugend feit dat een ganse streek - en meer bepaald de streek van het Ninoofse - zich inzet voor het behoud van een bos. Het Neigembos is het mooiste bos uit de streek. Het wordt als volgt beschreven in De Autotoe rist uitgave van de Vlaamse Automobilist enbond: Het Neigembos is een loofbos van ongeveer 80 ha, hoofdzakelijk bestaande uit eik en beuk. Het maak te oorspronkelijk deel uit van een gordel bossen die rond Brussel liep en het Zoniënbos met het Hal- 1 en bos verbond. Al deze bossen vormen samen het grote Kolenwoud. Het is wat we noemen een getui- genbos, waarin het oorspronkelijk bodemreliëf van het vroegere Brabantse landschap teruggevonden wordt, zoals wij het ons kunnen voorstellen 4 a 5JO jaar geleden. (Lees verder op pagina 2) ez\n

Denderklok | 1974 | | pagina 1