h fleams bb d uwe Raadszitting Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 19 juli 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054 33 27 27 - Postrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. VAN 5 JULI 1974 (VERVOLG) 10) Aanduiding der inplantingsplaats van het nieu we stadhuis. Dhr Burgemeester - Eigenlijk moeten we deze bespreking beginnen waar we de vorige keer ge ëindigd zijn toen we beslisten het advies in te win nen van urbanist Van Kerckhove. Wij hebben een antwoord van de urbanist ge kregen maar daar staat geen enkel voorstel van inplanting in. Hij zegt dat het nieuw stadhuis moet centraal gelegen zijn, goede toegangswegen en een uitgebreide parking moet beschikken, dat er optie moet zijn voor eventuele uitbreiding enz... Maar dat is hier allemaal al gezegd geweest en maakt ons niets wijzer. Wij hebben dan het verslag van de vergadering op het stadhuis op 10 juni jl. waarop verscheidene gemeenteraadsleden aanwezig waren. Ik geef U lezing van het verslag van die ver gadering Dhr De Riemaecker zorgt voor de probleem stelling. Het is een feit dat het stadhuis te klein is. De stad beschikt over een eigendom van 13 a.. gelegen langsheen de Graanmarkt. Hierachter bevindt zich de fabriek Sigtay, die in 1982 zal verdwijnen. De gemeenteraad besliste vroeger daar het stad huis in te planten. Tijdens zijn laatste vergadering werd op deze beslissing terug gekomen. Voorstellen werden ingediend om het nieuwe stadhuis te bouwen, ofwel langs de Centrumlaan, op het einde van de Graanmarkt, aan de Doorn of in de Dendermeersen. Het einde van de Graanmarkt werd vroeger reeds weerhouden voor het bouwen van het Cul tureel Centrum. Dhr Moeremans is van mening dat een stadhuis centraal moet gelegen zijn. Hij vraagt zich af of het niet mogelijk is het Cultureel Centrum en het stadhuis beide op het einde van de Graanmarkt op te richten. Desnoods kan een deel van een van deze gebouwen in het industriepark inspringen. Een be stemmingsverandering zou in dat geval nodig zijn, maar men bekomt meer grond en aan een billijker prijs. Dhr Waltniel antwoordt dat rekening gehouden met de geplande samenvoeging van gemeenten, een centrale ligging niet op een paar honderd meter kan afgemeten worden. Het terrein van het nieuw stadhuis moet echter mogelijkheden van uitbrei ding bieden. Er moet een goede toegang zijn en voldoende parkeergelegenheid. Dhr Gunst vestigt er de aandacht op dat het tot de bevoegdheden van de gemeenteraad behoort om de plaats te kiezen waar het nieuw stadhuis zal komen. Het is juist dat er moeten uitbreidingsmo gelijkheden zijn. De plaats moet over voldoende parkeergelegenheid beschikken, maar het ingaan op het voorstel van dhr Moeremans zou gunstig zijn in die zin, dat voor sommige lokalen een dubbel gebruik mogelijk is, zowel voor het stadhuis als voor het Cultureel Centrum. Dhr De Riemaecker gelooft dat het voorstel het overwegen waard is. Er is voldoende ruimte op het einde van de Graanmarkt. Architect Aga, van Studiebureau Signa, denkt dat het probleem op een ander terrein zal liggen en namelijk de hoogte van het gebouw, die terug te zien is in functie van de geklasseerde Koepoort. Het is trouwens de reden waarom het Cultureel Centrum gezien was in de as van de Graanmarkt. Niets sluit echter uit het stadhuis er achter op te richten. Dhr De Riemaecker doet het voorstel, aange zien er een nieuw feit is. dat iedere partij een nota zou indienen met zijn zienswijze. Deze nota's zou den daarna in het Hoofdbestuur van de Stedefcouw te Brussel kunnen bezorgd worden. Dhr Waltniel wijst op de dringendheid die door de gemeenteraad voor de bouw van het nieuw stadhuis werd aanvaard. Het opmaken van de plan nen vraagt al te veel tijd en nu zal er bovendien nog dienen onteigend te worden. Dhr De Riemaecker antwoordt dat, indien ieder een zijn eigen visie op de zaak in een nota vastlegt de verschillende nota's kunnen bezorgd worden begin september te Brussel en onmiddellijk daarna ikan de gemeenteraad een beslissing treffen. Dhr Gunst zegt dat moet onderzocht worden of er principiële bezwaren zijn tegen het samen inplanten van het Cultureel Centrum en het stad huis. Dhr Aga antwoordt dat er bouwkundig gezien geen bezwaren zijn. Dhr De Vos gelooft wel dat er genoeg ruimte aanwezig is op het einde van de Graanmarkt; bv. voor de parkeergelegenheden is een dubbel gebruik mogelijk. Ook sommige zalen kunnen voor Cultu reel Centrum en stadhuis gebruikt worden. Hij acht het dan echter wenselijk dat er een architectonisch geheel zou ontstaan. Er moet reke ning gehouden worden met de schaalverhoudingen. Een soort bufferzone zou moeten komen tussen Koepoort en Cultureel Centrum. Dhr Aga zegt dat het ontwerp van Cultureel Centrum, zoals het thans is opgevat, moet omge draaid worden en om het verder uit te werken moeten wij het programma kennen dat vastgelegd is voor het nieuw stadhuis. Dhr Lambrecht voegt eraan toe dat in de hui dige stand van zaken, rekening houdend met al wat reeds in de hogere diensten werd besproken in ver band met het Cultureel Centrum, alleen het advies van de Stedebouw nodig is om de zaken verder af te werken. Dhr Timmermans houdt aan het voorstel om het Cultureel Centrum te laten waar het thans gepland is en eventueel het stadhuis verder in te planten. Dhr De Riemaecker is de mening toegedaan dat wanneer een terrein van 9 Ha ter beschikking is, de mogelijkheid er is om de beide gebouwen in te planten. Op vraag van dhr Waltniel, welke bezwaren er zouden zijn om het nieuw stadhuis op te richten langsheen de Centrumlaan, antwoordt dhr Gunst dat het enig bezwaar in dat geval zou zijn het niet samen gaan van Cultureel Centrum en stadhuis. Dhr De Riemaecker meent dat de bespreking kan besloten worden. De zaak moet toch voor de gemeenteraad komen. Deze kan zien wat mogelijk is en eventueel opnieuw kontakt opnemen met iedereen die geroepen is om tussen te komen. In dien er akkoord kan ontstaan om beide gebouwen hun plaats te geven op het einde van de Graan markt, dan kunnen de architecten een voorstel uit werken dat iedereen zou voldoening geven. Tot daar dit verslag. Dhr Timmermans - Er is dus een nieuw dis cussiepunt nl. het vestigen van het stadhuis en het Cultureel Centrum samen op het einde van de Graanmarkt. De inplanting van het stadhuis op de Centrum laan biedt nog steeds dezelfde voordelen die we in de vorige zitting hebben opgesomd en voldoet ook ruim aan de voorwaarden die dhr Van Kerck hove aanhaalt. De Centrumlaan biedt alleszins de meeste garanties om aan die eisen te voldoen. De Graanmarkt en de Centrumlaan voldoen beiden aan een centrale ligging maar de Centrum laan is beter bereikbaar en biedt meer ruimte. De marktdag en de foordagen zullen echter steeds een rem zijn. Het dubbel gebruik van lokalen voor de beide gebouwen noemt men een groot voordeel. Maar dat is zeer relatief. Het dubbel gebruik van lokalen kan ook met het stadhuis op de Centrumlaan. Het dubbel gebruik van parking is op het einde van de Graanmarkt wel mogelijk, maar daar tegen over staat dat het Ministerie van Nederlandse Cul tuur een eigen parking eist voor het Centrum en dat dit Centrum toch ook tijdens de dag bezoekers zal aantrekken die dan wellicht geen parkeerge- (Lees verder op pagina 2) JAARLIJKSE VAKANTIE Wegens de wettige jaarlijkse vakantie zal ons blad TWEE achtereenvolgende maal NIET VERSCHIJNEN. De Denderklok verschijnt dus niet op de vrijdagen 26 juli en 2 augustus '74. "ven *-* J0\Ksa ez-'in ehS/

Denderklok | 1974 | | pagina 1