d vu e a nis LOPEN OF VLIEQEN Nieuwe Telefoonnummers LANG LEVEN TE NINOVE?! (054) 33 68 11 (054) 33 68 12 Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 20 september 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Postrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr, Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is lang geweten dat de socialisten, aan het •hoofd of in een regering, niet erg Kieskeurig zijn in de middelen waarmede staatszaken en dito geld tot eigen politiek voordeel worden omgebogen. Dat was al het geval met Kameraad Claes, toenmalig Minister van Ekonomische Zaken, en on der aansporing van zijn even-rode secretaris-gene raal Baeyens, het plan opvatte om in de streek van Luik een staatsraffinaderij voor petroleum op te richten, de beruchte Ibrameo. Achter de schermen gepland was alles al in kannen en kruiken tot na een officieel bezoek van de rode top Leburton- Claes aan de Shah van Iran, het hele geval toch uitlekte, een geweldig protest deed oplaaien en de socialisten met schade en schande moesten achter uit krabbelen met als gevolg het ontslag der rege ring Leburton en nieuwe verkiezingen. Een tweede, veel ernstiger geval komt nu bo ven met de Mirage-vliegtuigen. Ontdaan van alle details, veronderstellingen en verdachtmakingen die terzake werden geopperd - en die we niet on derschrijven - komt het hierop neer dat de rege ring Leburton, na haar gelast de lopende zaken af te handelen, zich met vliegende zaken is gaan bemoeien en zeer onvoorzichtig aan de construc teur van de Mirages, Dassault-Bréguet, liet weten dat zijn vliegtuigen voldeden aan de eisen van de Belgische luchtmacht en derhalve verdere onder handelingen zouden volgen. Zakenman Dassault, ook niet van gisteren, liet weten dat hij de bestelling - 30 miljard frank - met dank noteerde, maar zorgde er terzelfdertijd voor dat het goede nieuws, langs de Franse pers om, wereldkundig werd gemaakt. Onnodig te zeggen dat zwaar protest volgde van Engelse, Amerikaanse en Zweedse constructeurs, die wel benaderd werden maar niet eens de tijd kregen een ernstig bod op deze aankoop te doen. Voor het ogenblik staan we dan zo ver dat deze flater van Leburton door zijn opvolger. Premier Tindemans, niet werd aanvaard en besprekingen met andere constructeurs werden aangeknoopt. Als leek kennen we van vliegtuigen alleen maar net komfort dat ze bieden, van oorlogsvliegerij kennen we niets, dus laten we het technisch gedeelte maar aan de legerleiding. af Maar voor ons is de ikous daarmede toch niet Vooreerst dient eens en voorgoed bepaald te worden wat onder lopende zaken wordt ver staan. Naar onze mening gaat het om het afhan delen van de gewone dagelijkse zaken, het volgen van werken die, op zijn minst, reeds een begin van uitvoering hebben gekregen, en zeker niet in de goedkeuring van plannen en projecten die de volgende regering binden en deze voor een voldongen feit stelt. En zeer zeker niet waar het gaat om een uitgave van om en bij de 30 miljard frank, zonder dat het parlement zich hierover heeft uitgesproken. Akkoord, in staatszaken wordt altijd een ze kere discretie vereist. Kabinetsraden zijn geen pu blieke meetings, maar als het gaat om beslissingen waar 30 miljard frank mee gemoeid zijn heeft de Commissie van Landsverdediging het recht te we ten waar het om gaat, moet het parlement inge licht worden, opdat de nodige controle kan worden uitgeoefend. Daar dient het ten andere voor omdat het gaat om onze centen en wij, in deze zoals nog in andere gevallen, recht op de waarheid hebben. Elke andere handelwijze, hoe subtiel ook, is on democratisch, om niet te zeggen dictatoriaal. Jammer genoeg stellen we vast dat de socia listen. die altijd de mond vol hebben van demo cratie en de belangen van de arbeiders, eens aan de macht, ai deze schone principes vergeten en al leen persoonlijk nut en voordeel nastreven. Aan dat rode gedoe is nog een ander aspect. De V laamse socialisten lagen altijd onder de plak van hun v\ aaise partijgenoten. Wie zich tegen deze Franstalige heerschappij dierf verzetten wesd onge nadig afgemaakt. Kijk maar naar mannen als Fay- at, Gelders en cs. - de Rode Leeuwen - die voor goed van het politieke leven verdwenen, niettegen staande hun werkelijke verdiensten. De hoop dat het zou beteren met rode kame raden als Claes,, Geldof enz. verdween rap omdat geen van hen de nodige kracht of volume bezat om zich tegen de Walen te verzetten en uit oppor tuniteit gewoon de Vlaamse arbeiders lieten vallen. V ant betekenisvol is het weer eens dat Lebur ton alleen oog heeft gehad voor de interesten van Wallonië. Bij Ibrameo ging het om een inplanting - met staatsgeld l - in Luiik, nu om werk voor ar beiders bij SABCA, een dochtermaatschappij van Dassault-Bréguet, met werkplaatsen in Gosselies en Haren. Niemand kan ons doen geloven dat alleen toe val de drijfveer is geweest tot de poging met Das sault aan fe pappen om een deel van de Mirages 'in Wallonië en Groot-Brussel te laten bouwen. Zoals met Ibrameo zag de rode regering sleoüts politiek voordeel in het aanwenden van staatsgeld voor hun eigen winkel. Wat weer eens bewijst dat met socialisten aan de macht de grootste waakzaam heid geboden blijft, ook en bijzonder omdat de rode Vlaamse makkers zich als willoze kreatuur- kens door hun Luikse en Brusselse meesters laten meesleuren. Zo lang zo iets duurt, bestaat voor ons geen hoop op (zegen POLITIE NINOVE Vanaf 1 oktober a.s. zal de Politie van Ninove via volgende telefoonnummers kunnen opgeroepen worden Het vroegere nummer 33 24 24 zal vanaf die datum buiten gebruik zijn. Knip dit bericht uit. Vroeg of laat zult U het kunnen gebruiken. Deze week bestudeerden we de overlijdens van de burgerlijke stand. Onze aandacht ging op de eerste plaats naar de ouderdom. We onderzochten het voorbije jaar (augustus 1973 tot begin september 1974) en ook het jaar 1964. In 1964 noteerden we 137 overlijden 81 man nen en 56 vrouwen. In het voorbije jaar waren heter 144 -7). Hier was de situatie juist omgekeerd 83 vrouwen en 61 mannen. De gemiddelde leeftijd steeg voor de mannen heel wat meer dan voor de vrouwen. Mannen 1964 61 jaar 8 maanden 1974 68 jaar 8 maanden 7 jaar) Vrouwen 1964 68 jaar 8 maanden 1974 70 jaar 1 j. 4 m.) Opvallend is wel dat de mannen juist nu daar staan waar de vrouwen reeds 10 jaar geleden ston den. De oorzaken van deze stijging -zijn uiteenlo pend en talrijk. De verdere vermindering van do (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1974 | | pagina 1