o/T" 7 \joris<3B 'lams bo uoe ROOD U/ONDERMIDDEL 7 Raadszitting VAN 4 OKTOBER 1974 Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 11 oktober 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (064 33 27 27 - Postrek. 4786.86 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Partij-politieke kongressen, zo vlak bij de her opening der parlementaire werkzaamheden zijn altijd interessant om volgen, bijzonder als - izoals de socialisten nu - deze partij in de oppositie zit. Voor de vijand is er altijd wel een en ander uit te puren waarvan kan afgeleid welke nieuwe we gen izuUen worden behandeld. In dat opzicht wTerden op het B.S.P.-kongres niet veel potten gebroken, om reden van de afwe zigheid van Kameraad De Bunne die liever in Oos tende de indexering der fiscale barema's ging pre diken, uit schrik waarschijnlijk voor de jongsocia listen die hem voor zijn politiek beleid eens wen sen op de rooster te leggen. Anderzijds viel de stilzwijgendheid op van de tenoren Van Eynde en Cools die wél aanwezig waren maar het werk aan de mindere goden over lieten. Zo met Kameraad Brouhon die in zijn inlei dende speech vertelde dat sinds het bestaan der Regering Tindemans de B.S.P. niet minder dan 78 wetsvoorstellen heeft ingediend, terwijl er nog een 30-tal klaar liggen voor de eerste parlements- zitting van 8 oktober. Rond en om de 120 wetsvoor stellen, over wat allemaal mag Joost weten, maar als dat geen slavenarbeid is wat is dan dwangar beid Om in deze tijd van 'besparingen niet te spreken van verspilling van duur papier. Hoofdpredikant van de Rade Kapelle was noch tans het Hasseltse Claesken die, wat dacht ge an ders, alles afbrak wat door de Regering werd ge daan of gedaan zal worden inzake anti-inflatie en sociaal beleid, daarbij betreurde dat de Regering weinig of geen rekening hield met de wensen van de oppositie. In t kort, dat de B.S.P. alleen het land uit de penarie kan helpen. Ex-minister Claes vergeet daarbij - of doet toch zo - dat. zitten de socialisten niet in de Regering, dit hun eigen schuld is door geluisterd te hebben naar de zang van uto pist De Bunne die zijn partij in Vlaanderen een davering van belang deed oplopen. Het programma van de rode syndikaten als partij-programma aan vaarden, zoals de B.S.P. dat deed, staat gelijk met politieke zelfmoord. We leven. God zij dank. nog aan deze zijde van het ijzeren gordijn en er is in het land nog altijd een dikJke meerderheid die de socialisten niet in haar marxistische initiatieven zal volgen. Het anti-inflatieplan van Minister van Econo mische Zaken Oleffe kreeg natuurlijk van Kame raad Claes de volle laag. Zijn opvolger op dit de partement, gewezen Voorzitter van dc Bankcom- missie, kent er niets van omdat hij, zoals het Has seltse wonder, over een hokus-pokus-middel be schikt om het land uit de penarie te helpen. Zeer eenvoudig door, dixit Claes,een staatslening uit te schrijven aan ll^r die, altijd volgens zelfde Claes, miljarden en miljarden uit arbeidersgezinnen naar de staatskas zou doen afvloeien. Mogen we deze moderne wonderdoktoor er op wijzen dat de gewone man al genoeg heeft aan zijn afbetalingen van zijn huis. auto. TV en in vele gevallen zijn meubels. Mogen we meteen vragen waar hij jaarlijks de miljarden 'zou halen om de interesten van dergelijke lening te betalen, Jaat staan om de terugbetaling ervan te verzekeren. Hij weet het misschien niet, maar wij veronderstellen dat na korte tijd deze hoge interest tot een redelijk peil zou worden terug gebracht, om het geld van de arbeiders te beschermen, .zoals dat in moderne marxistische taal heet. Ex-minister Claes klaagt ook over het feit dat de publieke sector het goede voorbeeld niet geeft inzake besparingen. Zou ons manneken niet liever zwijgen dat hij zweet Wie was Minister van Eco nomische Zaken ten tijde van de petroleum-crisis dan Claesken zelf, en wie heeft ooit beter bewezen er helemaal niets van te snappen Wie was ae promotor van het pe.roleum-bedrijf Ibramco dat na veel stof te hebben doen opwaaien verleden week in alle stilte begraven werd De bezorgdheid van Claesken om de zelfstan digen is al even verdacht, om niet te zeggen on waar. Zelfstandigen zijn en blijven het zwarte beest van de roden, omwille van hun zelfstandig heid zelf en hun onwil aan te sluiten bij het rode syndikaat. Ze hebben er geen vat op, dus zijn ze onbetrouwbaar kiesvee. Hun eigen Coop-wmkels hebben ue socio's niet in leven kunnen houden en daarom grepen ze naar de grote middelen. Samen met het A.C.V. - ja, ja - gaan ze in België enkele supermarkten oprichten met medewerking en onder leiding van de groep Distrimas-Delhaiize-Carrefour, een supra-kapitalis- tische organisatie. Het rode kapitaal geïnvesteerd in een multi-national; in de ogen van Kameraad De Bunne de griezeligste uitzuigers van het werk volk. In hoever Claes zelf in zijn toverformule ge looft weten we niet, maar indien ze werkelijk goed en uitvoerbaar zou blijken te zijn, wel dan zijn w er uit. Het land gered en een formule die we. tegen hard en veel geld, kunnen verkopen aan achterlijke landen als Amerika, Engeland, Duitsland, Frank rijk en noem maar op, waar primitieve staatshoof den zich het hoofd breken uit het slop te geraken. Maar ja, een nieuwe Messias zoals Claes komt ge niet alle dagen tegen Enkele minuten na 20 uur wordt de zitting voor geopend verklaard door dhr Burgemeester Milo. Dhr Burgemeester - Dhr Van den Berghe iaat zich verontschuldigen wegens verblijf in het bui tenland. Dhr Stevens is afwezig. Wij ontvingen van dhr Waltniel een verzoek tot interpellatie over de gang van het stadsbeleid, en verlenen hem het woord. Dhr Waltniel Mijnheer de Burgemeester, Heren Schepenen, Waarde Collega's De aanvraag welke ik als woordvoerder der P.V.V.-oppositie heb ingediend ter interpellatie no pens de gang van het stadsbeleid is dubbel gemoti veerd. Primo acht ik het nuttig, na verloop van twee derden van de legislatuur, een overzicht te beko men van wat door het huidig stadsbestuur werd gerealiseerd en van de problemen welke zich stel len. Secundo acht ik het nodig dat het College van Burgemeester en Schepenen ons eens klaar en dui delijk zouden zeggen hoe zij de zaken zien, vooral voor wat betreft de interne samenhang van het College. Ik zou haast stuk voor stuk de werking van ieder Schepen moeten analyseren om een gedetail leerd overzicht te geven van 4 jaar C.V.P-B.S.P.- tbeleid in Ninove. Zulks zou ons zeker te ver leiden. Ik zal niet blijven stilstaan bij de werking van de Schepen voor Burgerlijke Stand en Onderwijs. Ik meen zo te weten dat hij gedurende de voorbije 4 jaar op de kordate, snelle wijze hem eigen, verder paartjes de huwelijksboot heeft ingeloodst, verder geboorten en overlijdens heeft geakteerd, verder zware problemen heeft ondervonden met leerkrach ten die in het Ninoofs gemeentelijk onderwijs, voor al dan het kunstonderwijs, een zeer tijdelijke door gangsplaats naar andere regionen hebben gevonden. Ilk zal mij evenmin ophouden bij de Schepen van Jeugd, Sport en Kuituur die er wel in gelukt is een zekere ontplooiing te geven aan het kuitu- rele leven te Ninove, daarbij steunend op een uit stekende presterende Kulturele Raad. De proble men inzake de jeugdraad blijken mij echter nog onopgelost, terwijl inzake de sport het vooral ge bleven is bij een zeer onevenwichtige subsidiëring" van verschillende sporttaksken en sportverenigin gen. Over de Schepen van Financiën en Regieën valt heel wat meer te zeggen. Spijtig genoeg niet in positieve zin. De denderende uiteenzettingen welke wij reeds gehoord hebben over de financiële toe stand van de stad - welike er zeker niet cp verbe terd is wanneer men de evolutie der belastingen en de stadsschuld nagaat - die uiteenzettingen zeg (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1974 | | pagina 1