d vu e e2-in °i aams U/at is datDatabank Raadszitting Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 18 oktober 1974 Wereldmissiedag 20 oktober 1974 SPECIALE OMHALING IN DE KERK WEES MILD VAN 4 OKTOBER 1974 mmm Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Postrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Tot het minder goede kommentaar waarmede we de samenstelling van de Regering Tindemans begroetten, behoorde o.a. de benoeming van PVV- Senator D Haeseleer tot Staatssekretaris van het Openbaar Ambt. Niet dat we de man iets ernstigs te verwijten hadden, maar zijn politieke rol had zich tot dan toe hoofdzakelijk beperkt tot dienst betoon, en dat stemde ons wantrouwig, bijzonder omdat de hem toevertrouwde functie in dat opzicht alle gebruiken en misbruiken mogelijk maakte We hebben ons vergist. Het moet zijn dat staais verantwoordelijkheid een andere kijk op de zaken geeft, zo menen we toch te kunnen afleiden uit de venklaringen van Senator D'Haeseleer in Pano rama van verleden week. Hierbij bevestigde deze de feiten uitgelegt bij een onderzoek op zijn bevel ingesteld door een van zijn kabinet-attachés in verband met de in staats dienst gebruikte computers. Die feiten zijn ont hutsend. Zo vernemen we dat in de ministeriële diensten niet minder dan 213 van deze peperdure machines in gebruik zijn maar dat deze, bij gebrek aan ce- voegd personeel, slechts voor 2/3 zijn bezet, en dan nog... Aan huurgeld wordt hiervoor jaarlijks circa 2,5 miljard afgedekt Om droomachtig van te wor den Heeft er dan nooit iemand aan gedacht een deel van de overbevolkte ministeries de noodzaKe- lijke speciale opleiding te geven tot de inderdaad moeilijke bediening van computers Of werden al deze machines zo maar op goed valle-t-uit ge huurd zonder voorafgaande degelijke planning Zo moeten we toch deniken afgaande op de ver klaringen van Minister Ghabert van Verkeerswezen die 5 splinternieuwe nog ingepakte computers ont dekte in de stapelplaats van een Brusselse expedi teurs firma. Is het waar dat, altijd volgens Staatssekretaris D'Haeseleer, het cijfer van 213 ver van volledig is om reden van de onwil der betrokken ministeriële diensten die het ingestelde onderzoek op alle ma nieren boycotten en dat potje liever gedekt laten Is het ook waar dat alle parastatale instellingen - Pensioenkassen, Krediet aan de Nijverheid, Natio nale Investeringsmaatschappij en noem maar op - de vraag naar informatie eenvoudig naast zich leg gen, weigeren te antwoorden omdat ze hiertoe niet wettelijk verplicht zijn En is het tenslotte ook nog waar dat kontrakten werden getekend voor nog te leveren computers maar dat de huurprijs ervan van nu af reeds moet betaald worden Wie zijn de verantwoordelijke ministers - bij zonder bij Post en Telefoon - die indertijd deze overtollige machines huurden en, erger, wie onder tekende de contracten voor nog nieuwe computers terwijl toch 1/3 ervan onbenuttigd hier of daar staan te roesten .Allemaal vragen waarop we een klaar en dui delijk antwoord verwachten. Wel verklaarde Se nator D'Haeseleer dat het in zijn bedoeling ligt een algemene inventaris op te maken van door de Staat gehuurde computers, parastatalen inbegrepen, om dan - aan de hand van deze gegevens, een cen trale dienst op te richten die het aantal computers tot een redelijk peil zou terug brengen. Of hij daarin zal slagen weten we niet zo best alhoewel uit alles blijkt dat hij het heel ernstig meent. Door de TV-reporter ondervraagt of hij als Staatssekretaris, niet vreesde onder druk gezet te worden om van zijn plan af te zien, klonk het antwoord zeer positief Neen Ik heb 25 jaar po litieke dienst achter de rug en heb geen politieke pretenties meer. Deze woorden hebben we met ge noegen genoteerd en wachten nu verder af. Intussen vernemen we toch dat hij, Senator D Haeseleer, al cp het matje werd geroepen omdat zijn verklaringen in regeringskringen ongenoegen hebben verwekt, wat bewijst dat hij vlak in de roos schoot Tijdens zelfde Panorama-uitzending viel ver schillende malen het woord databank. Sinds jaar en dag trachten we met alle soorten middelen te weten te komen wie en waarom deze wonder-ma chine voor het Ministerie van Economische Zaken heeft gehuurd. Nacht und Nebel Het blijft altijd bij enkele zeer vage inlichtingen waaruit toch blijkt dat deze machine het mogelijk moet maken de nationale eco: van dichtbij te volgen, aan de bevoegde Mini. inlichtingen moet verstrek ken, dewelke weten wij zelf niet en de machine waarschijnlijk evenmin. Is het veel gevraagd van Staatssekretaris D Haeseleer ons daarover enige nadere uitleg te verschaffen In hoofdzaak vernamen we graag net werkelijke doel van deze databank, welke inlichtin gen er uitkomen en. hoofdzakelijk, tot wat de ge geven informatie moet dienen. Wedden voor een pilsken dat we op deze vraag geen antwoord krijgen, om... politieke redenen (VERVOLG) 1) Grondafstand op het kerkhof. Dhr Secretaris - Er is een aanvraag van de Familie De Villaer voor 1 persoon. Algemene goedkeuring met 12 stemmen (dhr De Riemaecker had even de zaal verlaten), 2) Kasverslag stad 3e kwartaal. Dhr Coppens geeft lezing van het kasversiag dat gunstig wordt geadviseerd. Dhr De Riemaecker - Bij hoogdringendheid moeten wij de uitbreiding van het kerkhof aan de dagorde stellen. De aanbesteding moest plaatsheb ben in juli voor de wegenis en de afsluiting. De ra ming was 2.326.000 fr. De aanpassingen werden pas op 2 oktober geopend en deze liggen meer dan 10'r hoger dan de raming. Er zijn 8 aanbiedingen ge daan. e beschikken op dit ogenblik nog over 30 begraafplaatsen. Als we nu het aanbestedingsdos sier goedkeuren kan het dan verder zijn adminis tratieve gang gaan. Dnr V altniel - Onder de aanbesteders komen de namen voor van Duwez en Scheirlinck, hier reeds besproken figuren. Dhr De Riemaecker - Deze zijn 5e en 7e van de aanbesteders. Het werk wordt toegekend aan het laagste bod Rogiers van Ertvelde. De inge wonnen inlichtingen zijn gunstig. 3) Ophalen van het huisvuilnis - voorstel tot het invoeren van het gebruik van zakken - even tueel goedkeuring van een politiereglement en van een taksreglement. Dhr De Riemaecker licht zijn verslag nader toe Voorafgaandelijk te treffen opties A. Voor Huisvuilnis. Dendermonde heeft het gebruik van vuilnis zakken voor huisvuilnis opgelegd om volgende mo tieven betere hygiëne, geen lawaai, goede werk omstandigheden, hoog rendement bij het storten, grotere estetiek op straat, tijdwinst. Voor het geval het stadsbestuur van Ninove het princiep niet aanvaardt is de bespreking be ëindigd. Voor het geval het princiep aangenomen wordt zullen volgende beslissen dienen getroffen te worden. Aard der vuilniszakken papier of plastiek - De mhoud Gewichtsbeperking of niet De aankoopmodaliteiten. De d.stributiemodaliteiten Ophaalbeurten. Dezelfde of verschillende voor al de inwoners van gans het grondgebied Retnoutie met of zonder inbegrip van de taks op e op, al mg van huisvuilnis. Deze optie zal de terminerend zijn voor het bepalen van de hoeveel heid vuilniszakken die minimaal in eenmaal dient aangekocht te worden. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1974 | | pagina 1