UC/ e en/)/ eZ-in ^/Qams BOKKEN SCHIETEN PRO OF CONTRA NUMERUS CLAUSES Z.E.H. Pastoor E. Poelaert Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 8 november 1974 JAARGETIJDE VOOR Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054 33 27 27 - Postrek. 4786.35 Prijs voor Jaarabonnement 275 Fr. Prijs per nummer 7 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Als er ooit een prijs zou worden toegekend voor het schieten van politieke bokken, dan ging deze onbetwistbaar naar de B.S.P. We gaan niet ver achteruit, een goed jaarken, en denken aan die sindsdien uit onze herinnering verdwenen Staatssecretaris voor Waalse streekeco- nomie die cp eigen hand naar Le Havre toog om de Fransen te overhalen hun geplande olieleiding naar Lrille te verlengen tot... Luik en Ruhr. Met een omwegsken naar La Louvière en Charleroi na tuurlijk. Dat heetgebakerde ventje werd toen door zijn ■partijgenoot en baas. Leburton. duchtig op de vin gers getikt om deze te ver gaande eigen-gereidh fid. Ex-Minister van Economische Zaken deed het al niet veel beter door achter de rug der Regering om, zonder aan iemand iets te tzeggen, aan te pap pen met de Iranezen om samen de beruchte Ibram- co op te richten. Dat zaakje liep op een sisser uit dank zij de waakzaamheid van de C.V.P. Dat be lette nochtans niet dat ex-Premier Leburton in eigen persoon en geholpen door partijgenoot Claes zich door de Shah van Iran keizerlijk lieten ont vangen in de stille hoep er die olieraffinaderij m Luik toch door te krijgen. Het werd noppes, niet bij gebrek aan goede wil bij de rede kameraden, wél omdat de voorwaarden van aankoop van de crude zodanig vaag bleven dat allerminst een wer kelijke kostprijs te berekenen viel. Denk nu niet dat beide flagrante mislukkingen de B.S.P. tot meer voorzichtigheid zou aansporen, integendeel. Nu ze in de oppositie zit - door eigen schuld nota bene - en bijgevolg min of meer uit de aktualiteit verdwenen, zijn alle middelen goed om te trachten de aandacht op zichzelf te vestigen. Als bewijs dat uitstapje van Kameraad Lebur ton bij son ami Mobutu in Kinshasa. Uitstapje gepland en uitgevoerd op bevel van het politiek bureau van de BSP om er de M(ouvement) R(épu- iblicain) P(opulaire) uit te nodigen op aanstaande Congres van de B.S.P. te Brussel. Niemand ontzegt de socialisten het recht op hun Congres uit te nodigen wie ize willen; niemand ontzegt Leburton het recht met zijn vriend Mobutu te spreken over kokosnoten, apenootjes of om net even wat, maar als ex-Premier ziijn er dingen die een politieker niet doet. Zoals zich te moeien met zaken waar de oppositie geen recht op heeft. Leburton deed dat wel. Volgens zijn eigen ver klaringen voor de Zaïrese TV en radio, iater bij izijn aankomst in Brussel voor de B.R.T., verklaarde Mongsken (koudweg dat dank zij hem zijn vriend Mobutu de vergaderingen van een of ander Bel- gisch-Zaïrees comité cpnieuw zou toelaten- ver gaderingen door Mobutu verboden omdat ergens een Belgisch auteur over hem, Mobutu, onaange name dingen had geschreven en op ziin eis aan enze Regering tot het verbieden van dat boek niet werd ingegaan. En dat heeft le général-présidcnt niet kunnen slikken. Evenmin als Minister Van Elslande de verkla ring van Leburton slikte door er op te wijzen Jat net overleg-ccmité nog nooit heeft opgehouden van verder te vergaderen, wat rood Mongsken met* nog roder kaken deed achteruit krabbelen. Wij weten niet precies wat de socialisten met al deze bokkenschieterij bedoelen, maar onze kleine vinger vertelt ons dat het allemaal doorstoken kaar ten zijn. Dat aanpappen met de Shah van Iran, voor wie democratie en ontwikkeling zijn eigen wil zijn, is al zeer verdacht, bijzonder voor een partij als de B.S.P. die zichzelf als de enige vertegenwoordiger van het souvereme volk noemt. Voor wat de uitnodiging van de Zaïrese M.R.P. tot het socialistisch Congres betreft, loopt het ook ai mank. De Jong Socialisten protesteren met klem tegen de aanwezigheid van deze fascistische groep. Vlet reden trouwens, want tussen de M.R.P. van dictator Mobutu en de doctrine van de B.S.P. ligt een afgrond die voor iemand met een beetje her sens moeilijk te overschrijden valt. De voorliefde van de rede makkers voor regi mes als deze van Tito en Ceauesco wijzen er ook op dat de B.S.P. een voor de democratie zeer ge vaarlijke koers is gaan varen, nl. het aansturen op een homogeen rood bewind in ons land. Dat is de waarheid, en geen ander Wij vermoeden, of liever wij weten dat achter mannekens als Leburton, Claes en Cools de touw tjes getrokken worden door Kameraad De Bun ie, de verzuurde grijze eminentie van de B.S.P. die. na zijn partij in de oppositie gemancuvreerd te hebben, alle middelen gebruikt om het rode schip terug in kalm Regeringswater te brengen. Daarvoor en daarvoor alleen is de B.S.P. zichzelf verplicht de aandacht van zijn leden op andere, ernstige din gen te vestigen. Of dat zal Tukken weten we niet, dat is af te wachten, want de werknemers bij ons ziin niet dommer dan anderen, integendeel. Het spelleken van de socialisten hebben ze lang doorzien. De Bunne mag niet vergeten dat het samenwerken met multi-nationalen zoals Carrefour-Delhaize en het schieten van bokken, al zijn het dan zwarte, tenslotte tegen zijn eigen partij zullen uitgespeeld worden. De laatste weken werd van hogerhand te ken nen gegeven dat de invoering van een numerus clausus in de geneeskunde onvermijdelijk gewor den is. Reeds tal van organisaties (studentenvereni gingen. medische faculteiten uit het hele land. pro fessoren...) onthaalden dit plan met gemengde ge voelens. Het is niet zo gemakkelijk ja óf neen te zeggen. Argumenten pro zijn er wel genoeg. De marxt van de universiteitsfaculteit Medica geraakt stilaan overbezet; enkel als tandarts zijn er nog heel wat mogelijkheden. Anderzijds blijken steeds meer mensen beroep te doen op geneesmiddelen (t 7 op één jaar) wat dan ook tot gevolg heeft dat er nog meer werk is en dus meer plaatsen ko men voor geneesheren. Het grote probleem ligt. echter elders de laat ste drie jaar van de opleiding is vooral gericht op de praktijk. Hiervoor werden in de universiteits steden een hele reeks moderne, maar vooral peper dure ziekenhuizen gebouwd. Nemen we nu even Leuven als voorbeeld Sint-Rafaël, Sint-Pieier. Lovenjocl. Pellemberg e.a. zijn reeds in gebruik. Nu bouwt men er op de Gasthuisberg nog een van meer dan één miljard frank. Dit is een serieuze financiële inspanning, maar een nieuw probleem spruit hieruit voort de dui zenden bedden en de installaties zijn er, de theo retische kennis van de studenten eveneens, maar er is een nijpend gebrek aan zieken. Men zou de lokale ziekenhuizen, die vaak overbezet zijn, kun nen ontlasten, maar hier stuit men dan op het feit dat in een A.Z. en andere gespecializeerde zie- (Lees verder op pagina 2) Op dinsdag 19 november a.s. te 19.30 uur, in de Sint-Theresiakerk te Ninove Vrienden en kennissen van deze betreurde rechtschapen priester en volksvriend zullen er aan houden deze H. Eucharistieviering bij te wonen.

Denderklok | 1974 | | pagina 1