d vu R zin h o\^s9e Raadszitting Z.E.H. Pastoor E. Poelaert Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 15 november 1974 VAN 7 NOVEMBER 1974 JAARGETIJDE VOOR Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054 33 27 27 - Postrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 295 Fr. Prijs per nummer 7 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Precies te 20 uur verklaart Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Alle raadsleden zijn aanwezig (dhr Stevens kwam een halfuurken te laat). Er wordt een minuut stilte in acht genomen voor het overleden gemeenteraadslid dhr Goubert. Zijn plaatsvervanger, dhr Felix De Schrijver, legt de eed af en wordt verwelkomd door dhr Bur gemeester. Dhr De Riemaecker vraagt en verkrijgt het woord. Indien wij de voorgestelde dagorde op een re delijk uur willen afgehandeld hebben, zal de be spreking ervan in galop moeten gebeuren. Er staan enikele belangrijke punten aan de dagorde, zoals b;v. het gewest, waar het gaat over het bezit van alle Ninovieters, dat het onmogelijk is deze op één avond te behandelen. Vorige keer zaten we hier tot 1 uur van de nacht, en dat mag ene keer gebeuren maar toch niet regelmatig. Ik stel voor de dagorde te wijzigen in die zin dat eerst de meest dringende punten worden besproken en dat we tevens nu bepalen tot hoelang we zullen zetelen. Ook ben ik verwonderd dat de interpellatie van dhr Waltniel niet meer aan de dagorde staat, al hoewel dit punt van de vorige zitting niet volledig was afgehandeld. En dan nog dit punt 4 stond ook al vorige keer aan de dagorde, doch nu werd er nog een punt aan toegevoegd en dat is niet regelmatig. Dhr Timmermans - We kunnen het Gewestplan eerst bespreken en dan de dagorde voigen zoals die door het Schepencollege werd beslist. Dhr De Riemaecker - Behalve het Gewestplan zijn er nog andere punten die dringend zijn. Hier is het hoogste gezag de Gemeenteraad en die be paalt zijn werkzaamheden. Dhr Burgemeester - De kwestie van het Ge westplan plaatsen we als eerste punt, en tijdens de geheime zitting moet zeker de huisvesting van Politie en Gerecht beslist worden. We eindigen alleszins te 11.30 uur. Dhr Waltniel - Ik ben verwonderd dat dit punt 21 over de huisvesting van Politie en Gerecht op de geheime zitting werd geplaatst. Ik .zie daar het nut niet van in. Behalve dan voor eventuele aankoop prijzen, maar die zijn door ieder raadslid gekend en hoeven hier dus niet meer vernoemd te worden. Sommige aspecten van deze kwestie echter mogen publiek gekend (zijn en daarom vraag ik dit punt 21 in openbare zitting te 'behandelen. Tevens stel ilk vast dat het Schepencollege niet overeenkomt voor het bepalen van de dagorde van de Gemeenteraadszitting. Het is nog nooit gebeurd dat tijdens de Raadszitting hierover wordt gerede twist tussen leden van de meerderheid. Dhr Burgemeester - Alleszins bespreken we eerst het Gewestplan. Dhr Waltniel - En waarom dit punt dan eerst, want 3 en 4 zijn ook (belangrijk en punt 21 ook. In elk geval moet punt 21 vandaag behandeld worden in openbare zitting. Dhr De Riemaecker - En wat met het Te Deurn op Koningsdag Dhr Burgemeester - Dit zal besproken worden. Dhr Waltniel - En het antwoord op mijn in terpellatie Dhr Burgemeester - Komt zo dadelijk. Maar laat ons toch beginnen want we verspelen nu onze tijd. Het woord is aan Schepen De Riemaecker. Dhr De Riemaecker - De interpellatie van dhr Waltniel over de gang van het stadsbeleid kan samengevat worden als volgt - interpellant wil een overzicht over realisaties en problemen; - het College moet zijn visie geven vooral wat betreft zijn interne samenhang; - de analyse van de werking van elke schepen levert geen schitterend bilan op; - er is nog veel te doen; - daarom heeft Ninove behoefte aan een sterk, solidair, samenhangend, initiatiefrijk bestuur; - meningsverschillen en de houding van de sche pen van Openbare Werken doen de vraag op- ijzen of er nog een BSP-CVP coalitie bestaat voor het stadsbeleid. Een terechtwijzing om te beginnen Het is niet rechtvaardig de schuld van het schandaal van de uitbetalingen der verschuldigde vergoedingen voor de waterbeheersmgswerken ten laste te leggen van schepen Coppcns. Hij heeft deze aangelegenheid niet behandeld. Velerlei oorzaken doen zich gelden voor de ver traging - de eisen oorspronkelijk gesteld door de ho gere administratie, die volledig afgewerkte bundels eiste, hetgeen een feitelijke onmogelijkheid was, aie ze tenslotte heeft toegegeven; - personeelskwesties, met name te kort. of ontslag omwille van huwelijk, of ontslag uit dienst van de stad; - de omvang der opgave zelf. De nodige maatregelen werden getroffen met twee full-time deskundigen die de bundels afwer ken. Het slot zal evenwel uitwijzen dat het geval opgeschroefd werd, overdrijving die weliswaar ver band houdt met de trage behandeling. Dit gezegd zijnde voorafgaandelijke vaststellingen De eerste een bestuurscoalitie berust op een overeenkomt. Een bestuurscoalitie is geen huwelijk. Een bestuurscoalitie veronderstelt een dosis wederzijdse waardering en wederzijds 'begrip. Wederzijdse liefde of passies zijn niet vereist. Het verbaast me dit te moeten verduidelijken t.o.v. een interpellant die zelf deel uitmaakt van een Regeringscoalitie waarvan al de partners da gelijks blijk geven van sterke, solidaire, samenhan gende initiatief rijkheid De tweede dit College is het eerste dat sa mengesteld is uit 5 leden. Waar de opdrijving van het ledenaantal van 4 tot 5 geen gevolgen had in Colleges gesproten uit een volstrekte meerderheid, daar is de toestand gans anders in coalities met 2e partners, omdat de ene overmijdelijk 3 zetels bekleedt en de andere 2. In de vorige coalitiecolleges van 2 2 partners was veel begrip en veel wederzijdse toegevendheid vereist om uiteenlopende of zelfs tegenstrijdige vi sies te harmoniëren. In de huidige coalitiecolleges van 3 -(-2 partners is veel politieke moed nodig om abstractie te maken van een feitelijke meerderheid en om geen beroep te doen op -het voorwendsel dat het partijbestuur deze of gene oplossing voorstelt, verwacht of eist. Hun weerslag en visie op de interne samenhang De verhouding van de Burgemeester to.v. elke scnepen, de verhouding van elke schepen t.o.v. de Burgemeester, de verhoudingen van de schepenen onderling, zijn zoveel verschillende kwesties waar over eenieder het recht heeft een eigen visie op na te houden. Niemand moet die visie verantwoorden. Niemand is er de minste uitleg over verschul digd aan om het even wie. Worden de schepenen aangesproken of geraad pleegd door de Burgemeester Regelmatig Dik wijls W oi dt dezelfde procedure gevolgd naar aan leiding van incidenten die met personeelsleden kun nen oprijzen Of verschilt die procedure volgens de titularis van elk departement Zulke en zoveel andere mogelijke vragen wor den niet beantwoord. Zc moeten niet beantwoord worden omdat ze onbescheiden zijn. Ze zijn even onbescheiden als vervult uw wederhelft de huwelijksplioht Te weinig Ge noeg Te veel Een beetje te veel Of "veel te veel Vragen over interne samenhang worden niet gesteld (Lees verder op pagina 2) Op dinsdag 19 november a.s. te 19.30 uur, in de Smt-Theresiakerk te Ninove Vrienden en kennissen van deze betreurde rechtschapen priester en volksvriend zullen er aan houden deze H. Eucharistieviering bij te wonen.

Denderklok | 1974 | | pagina 1