d e enS/ Z\n ^Qa/77 2 Raadszitting Hernieuwing van de Abonnementen Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 22 november 1974 VAN 7 NOVEMBER 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Postrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 295 Fr. Prijs per nummer 7 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 12) Gewestplan Aatst-Ninove-Geraardsbergen- Zottegem - voorontwerp - eventuele aanmer kingen. Dhr De- Riemaeeker - Op 10 oktober jl. ontvin gen wij van Stedebouw, samen met 1 klein plan, een schrijven waarin ons gevraagd wordt vóór 15 november ons advies over het Gewestplan te laten kennen. Indien voor die datum geen opmerkingen worden ingestuurd betekent zulks dat wij akkoord gaan met dit plan. Wij hebben op 17 oktober de zaak. voor nader toezicht overgemaakt aan architect Van de Kerckhove. Op 4 november ontvingen wij met hertekende plannen zijn tegenvoorstellen. Veel hangt al' van het juiste traject van de nieuwe Steen weg naar Aalst om nog sociale woningen te kun nen bouwen. Toch enkele opmerkingen Hoe dan ook zullen we onze opmerkingen in sturen onder voorbehoud bij de Raad van State wegens onthouding van het recht op verdediging. Op 14 april 1967 werd een commissie voor het Gewestplan opgericht en deze liet de kwestie ge woon liggen. De heer Dhoore, die een zeer dyna misch man is wil deze zaak nu doordrukken maar pleegt hierbij een niet verantwoorde overrompe ling. Daar wij niets weten van de plannen van de aangrenzende gemeenten is het zeer moeilijk be paalde voorstellen te doen. Het is te vergelijken met iemand die bouwt en niet de plannen mag zien van zijn gebuur die ook gaat bouwen. Dhr Timmermans - Wij moeten toch over onze buren ook iets weten. Het ware beter dit Gewest plan voor te brengen na de fusie van gemeenten. Dhr De Riemaeeker - Wij weten niets van de opmerkingen die onize buren besproken hebben of zullen bespreken. Dhr Evenepoel - Over het Gewestplan hebben wij hier reeds vroeger bepaalde opmerkingen ge maakt maar men schijnt hiermee geen rekening te willen houden. Dhr Burgemeester - Zeer juist. Dhr De Riemaeeker - Het is echt een formali teit vervullen omdat het voorgesteld is, maar het strookt niet met de geest van de wet. Aan de hand van het plan wordt het Gewest plan onderzocht. Dhr Evenepoel - Op de Bakergem voorziet men bouwgelegenheid en tot op heden werden de bouw plannen daar geweigerd. Dhr De Riemaeeker - Op de Stweg naar Aalst stellen wij open bouw voor en ook moet er bouw- mogelijkheid zijn op de Okegembaan. Tussen Ring en de Stweg naar Aalst recreatiegebied. Dhr Timmermans - Op de percelen genaamd De Triepen zouden wij graag een bouwkompleks zien verwezenlijken, aansluitend bij dit van Oke- gem. Dhr De Riemaeeker - In de Venebroeken zui len we een A^terreservaat voorzien. Dhr Waltniel" "(verontwaardigd) - Dat is ru toch wel geen serieus werk. Ik zie hier dit plan, c-n dan nog van ver. voor de eerste keer. Tegen die praktijk protesteer ik met klem. Dit Gewestplan kan hypotheek betekenen voor misschien wel 50 jaar of nog meer. Ik stel voor een aangetekend schrijven te richten aan de administratie waarin wij verklaren dat het praktisch onmogelijk is vóór 15 november ons advies te laten kennen. Dhr De Riemaeeker - Zullen wij dan niet onze eigen ruiten uitslaan. Dhr Timmermans - Wij kunnen wel proteste ren maar niettemin moeten wij vooruit. Mr Van de Kerckhove heeft toch al nuttig werk verricht. Dhr De Riemaeeker onderzoekt verder het plan. Dhr Evenepcei - Aan de grens met Denderhou- tem mag bij onze buren wel getouwd worden, maar langs onze kant spreekt men nog van land- bouwzone. Daar moet toch ook bouwgelegenheid komen. Dhr De Riemaeeker - Dat zullen ze nooit toe staan. Dhr Evenepoel - Denderhoutem mag wel. Dhr Timmermans - Het is daar voor ons grond gebied toch nog een grote landbouwzone. Dhr De Riemaeeker - Als ge daar moogt bou wen moeten we er ook alle nutsvoorzieningen aan brengen. Dhr Burgemeester - Lint bouw mag toch niet overdreven worden. Dhr Evenepoel - Er ziin nog enkel de Stweg naar Aalst, de Okegembaan en de Denderhoutem- baan. en al de rest is volgebouwd. Dhr Van den Berghe - Moeten onze opmerkin gen op plan gebracht of is de formulering ervan voldoende Dhr De Riemaeeker - Op plan. Dhr Van den Berghe - Wel, dan is die werk wijze niet ernstig. Dhr Burgemeester - Inderdaad. Dhr Evenepoel - Als we niets vragen dan krij gen we zeker niets. Plaats de 3 'voornoemde straten met bouwmogelijkheid op het plan. er zullen er toch van verworpen worden. Dhr De Riemaeeker - Akkoord. Dhr Timmermans - Wij zouden graag een bouwzone zien in de richting van Meerbekc met een zicht op Leberg-Roosdaal. Dhr De Riemaeeker - In de richting Meerbeke is het zeer slechte grond. De verbindingsweg tussen de Begijnenbrug en de Stweg naar Brussel werd op het plan vergeten alhoewel hij door alle instanties werd weerhouden. Dhr Evenepoel - Aan de grens met Denderhou tem. Outer en Ninove zou er moeten bouwzone ko men, want beide gemeenten gaan dit ook doen. Op het grondgebied Ninove staan er trouwens al vier huiizen. Dhr De Riemaeeker - Dat is Klein Herlinckho- ve. Ge ziet hoe nuttig het ware moesten we ook al de inzichten van onze buren kennen. Dhr Burgemeester - We brengen dus onze op merkingen en het advies van dhr Van de Kerckhove op het plan aan. Dhr Evenepoel - Indien eventueel verlenging voor het onderzoek wordt toegestaan stel ik voor met de aanpalende gemeenten contact op te nemen. Dhr Burgemeester - Akkoord. Dhr Waltniel - Er zijn weer fusieplannen ge publiceerd en naar het schijnt valt toekomende week een definitieve beslissing. Maar dan is al dit werk hier nu belachelijk. Dhr Burgemeester - Akkoord, maar wij moeten toch iets kunnen voorleggen. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 5 onthoudin gen (P.V.V. Dhr Waltniel - Wij hebben ons onthouden om dat dit werkelijk geen ernstige manier van wer ken is. 2; Grondafsiand op het kerkhof. Dhr Secretaris - Er is een aanvraag van dhr Albert Penne voor twee plaatsen. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 3) Begrotingswijziging. Dhr Coppens geeft lezing van de begrotings wijzigingen. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 5 onthoudin gen P.V.V. Dhr Waltniel - Wij hebben ons onthouden om dat wij dit ook deden bij de bespreking van de begroting waarvan deze wijzigingen deel uitmaken. 4) Ophalen van het vuilnis - bepalen van de aard der te gebruiken zakken - goedkeuring lasten boek voor prijsvraag of aanbesteding - goed keuring taksreglement, ingaande op 1 januari 1975, in vervanging van de bestaande belas ting op het ophalen van huisvuilnis - voorstel iot ophaling in eigen beheer. Dhr De Riemaeeker - Iedereen kent het pro bleem. Wij hebben nu wat meer inlichtingen en prijzen zonder aanbesteding. Papieren zakken Inhoud 75 liter 6.79 fr. stuk. Inhoud 50 liter 5,68 fr. stuk. (Lees verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 295,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid.

Denderklok | 1974 | | pagina 1