e/7 wo\^e ^/Qams 6^ Hernieuwing van de Abonnementen Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 6 december 1974 VAN 18 NOVEMBER 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054 33 27 27 - Postrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 295 Fr. Prijs per nummer 7 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 9) B.P.A. Pollarestraat - wijziging - voorlopige goedkeuring. Dhr De Riemaecker geeft enige uitleg aan de hand van het plan. Dhr Timmermans - De aangebrachte wijzigin gen zijn die tijdens de laatste bespreking werden voorgesteld. Dhr Waltniel - Toon ons eens die wijzigingen. Dhr De Riemaecker wijst de aangebrachte wij zigingen op het plan aan. Ik ben hiermee niet akkoord en zal mijn op merkingen doen kennen via het openbaar onder zoek. Goedgekeurd met 10 stemmen tegen 4 (C.V.P. 10) B.P.A. Polderkwartier - wijziging - voorlopi ge goedkeuring. Dhr De Riemaecker toont aan de hand van het plan de aangebrachte wijzigingen. Dhr Evenepoel - Hoeveel bouwlagen worden daar voorzien. Dhr De Riemaecker - Vier bouwlagen. Voor de bouw van een nieuw stadhuis wordt 2 hectaren voorbehouden. Dhr Waltniel - Het voorziene handelscentrum vertrekt vanuit de Centrumlaan Dhr De Riemaecker - Neen, neen, vanuit de overkant (en wijst op het plan in de richting van de Geraardsbergsestraat). Dhr Timmermans - Het mag niet anders. Dhr Burgemeester - Het vertrok op het vorige plan ook niet vanuit de Centrumlaan. Dhr De Riemaecker - Maar dan bestonden de bedrijven Stichelmans en Schuermans nog. Dhr Burgemeester - En die hebben gevraagd om bouwgronden te kunnen verwezenlijken. Dhr De Riemaecker - De herziening was ge vraagd met de kwestie Schuermans niet met Sti chelmans, maar inmiddels is laatstgenoemd bedrijf ook stilgevallen. Ik begrijp de urbanist niet goed, want dit voor stel kan hogerhand niet goedgekeurd worden. Men zal niet goedkeuren dat er flatten worden voorzien met slechts 4 bouwlagen, dat die flatten verborgen liggen achter muren, dat. een handelscentrum wordt gepland zonder toegangen, dat men 2 ha voorbehoudt voor de bouw van een nieuw stadhuis. Er izijn 5 bouwlagen nodig voor het nuttig ge bruik van een lift. Dhr Burgemeester - En de urbanist zou dat allemaal niet geweten of gezien hebben Dhr Timmermans - Langs de smalste kant is er een muur, maar die flatten hebben drie gezichts punten. Dhr Waltniel - Wie bepaalt die vier bouwla gen Dhr Burgemeester - Niemand verplicht vier bouwlagen. Ik begrijp die kwestie niet goed. Als het noodzakelijk is, dan moeten er 5 bouwlagen voorzien worden. Dhr Waltniel - Maar voor een lift is dat toch niet nodig. Dhr De Riemaecker - Directeur-Generaal Hen dricks heeft steeds voorgehouden dat voor het nut tig gebruik van een lift, die toch steeds duur uit valt. vijf bouwlagen noodzakelijk zijn. Dhr Timmermans - Hij bedoelt misschien hier mee dat de verhoudingen moeten gerespecteerd worden. Dhr Van den Berghe - Dan ware 3 flatten be ter dan 4, maar hogere. Dhr De Riemaecker - Hiermee kunt ge bepaal de gezichtspunten hinderen. Over 6 maanden zal dit plan hier wel terug zijn. Dhr Burgemeester - Wij kunnen 5 bouwlagen voorzien. Dhr Waltniel - In een handelscentrum moet ge gemakkelijk in en uit kunnen. Maar hier wordt het afgesloten en dit is een ongelukkige voorstelling. Voor het nieuwe stadhuis zal er toch ook een toegang langs de Centrumlaan moeten voorzien worden. Trouwens de G.B. geeft toch ook uit op een grote verkeersader. Dhr Timmermans - Er is een respectabele bre de toegang langs de Polderbaan. Het is beter het verkeer langs één kanaal te loodsen. De eigenaar heeft dit handelscentrum gevraagd. Dhr Van den Berghe - Ge moet de eigenaar toch niet volgen. Het wordt een mastodont van een handelscentrum. Dhr Burgemeester - En wie er nu in zit zal er een zalige dood sterven. Ik meen dat die kwestie nog niet rijp is en in beperkte zitting moet besproken worden met de urbanist. Dhr Timmermans - Maakt er al woningbouw van en laat het handelscentrum vallen. Dhr De Jonghe - Laat ons dat nog eens beter bespreken. Dhr Burgemeester - Behalve voor het stadhuis, anders is die kwestie niet zo dringend. Dhr Waltniel - Met dit handelscentrum heb ik ook winkelcentrum verstaan. Dhr Burgemeester - Maar dan is het met te groot opgevat. Dhr Waltniel - Inderdaad. Dhr Timmermans - Ge gaat er toch geen G.B. in vestigen Dhr Wraltniel - Met ene hebben wij al meer dan genoeg. Dhr Burgemeester - Met een winkelcentrum kan ik akkoord gaan. Dhr Van den Berghe - Maar dan moet ge het urbaniseren. Dhr Burgemeester - De uitbouw is voor later. Wij behouden het handels- en winkelcentrum en wij voorzien een toegang langs de Centrum laan. Dhr WTaltniel - Maar ik vraag mij toch af of daar wel een winkelcentrum nodig is. Dhr Burgemeester - Het zal een concurrent zijn voor het huidig handelscentrum en eigenlijk is er cp die plaats nu geen behoefte aan een win kelcentrum. Dhr Fvencpoel - Als het plan opnieuw voor komt zou men er best een cpmetingsplan aan toe voegen. Dhr Burgemeester - Maar zelfs daarmee zijn in de praktijk verrassingen niet uitgesloten. Dhr De Riemaecker - Dit hier is uitsluitend een bestemmingsplan. 11) B.P.A. Polderkwartier - aankoop in der minne van eigendom gelegen Elisabethlaan - gedeel telijk wederverkoop. Dhr De Riemaecker - Het gaat om 26 aren 68 ca aan 35 fr. de m2 plus wederbelegging. In totaal 120.430 fr. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 12) Huisvesting, administratieve en gerechtelijke diensten - voorstel tot inhuurneming en min nelijke aanwerving eigendom Dreefstraat. Dhr De Riemaecker - De ingenomen houding beantwoordt niet aan de bespreking van de Ge meenteraad en daarom stel ik voor dit punt te ver dagen. 13) Voorstel tot samenwerking bibliotheken. Dhr Timmermans - In het kader van de Stede lijke Culturele Raad werd een adviescommissie op gericht vcor bibliotheekwerk om de ontwikkeling van het bibliotheekwezen in de stad te bevorderen. Vooreerst werd gedacht aan de totale fusie van de beide bibliotheken van Ninove, maar vanwege de zijde van de katholieken rees hiertegen verzet en daarem werd overgestapt naar een overgangs formule. (Lees verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op cc De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 295,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. x'ind iwee^. Raadszitting

Denderklok | 1974 | | pagina 1