d vu e z\n n u^ams en u IS LEUVEN VLAAMS EN KATHOLIEK? Sint-Barbarafeest Nieuwe Posttarieven Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 13 december 1974 De Ninoofse Brandweer vierde Vanaf zondag 15 december Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Postrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 295 Fr. Prijs per nummer 7 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. I Het Christelijk-Vlaams Studie- en Documenta tiecentrum te Gent geeft onder de verantwoorde lijkheid van de Gentse Burgemeester en oud-Volks vertegenwoordiger Gerard Van Den Daele, een maandblad uit ender de hoofding C.V. Het verscheen voor de eerste maal in januari 1972 en beantwoordt, werkelijk, aan een noodzake lijkheid in deze tijd van an vraag stellen van zo vele Christelijke en Vlaamse waarden. Wie enigs zins een open oog heeft voor wat er heden ten dage te leur gaat aan principiële opstellingen op dit do mein, zal moeten toegeven dat van langs om meer gevaar dreigt uit verschillende hoeken en niet het minst in eigen rangen. Politiekers en theologen spannen zich in om af te breken wat eens, en nog tot enkele jaren terug, onverwoestbaar scheen, met name de christelijke beginselen en levensopvattin gen. C.V. levert op dit vlak degelijke voorlichting en documentatie ten gerieve van alle organismen zo politieke als sociale die nog begaan zijn met hogere morele waarden. Dit gezegd zijnde willen wij onze lezers de hierna volgende passus niet onthouden uit een ar tikel verschenen in het blad van november 1974 onder de hoofding Leuven moet ook katholiek zijn Deze titel van De Standaard (28.10.74) heelt ons verrast en toch ook niet. Hij werd gezet boven een verslag van de vie ring, 50-jarig bestaan van de Vlaamse Leergangen, waarop Mgr. De Smedt. bisschop van Brugge, net woord voerde. Leuven-Katoliek was 50 jaar geleden zo vanzelfsprekend, dat geen journalist er zou aan ge dacht hebben dat te titelen. Vele Vlaamse gene raties hebben voor de Katölieke Universiteit ge ijverd, gebedeld, en... gevochten. En zu zegt een Vlaamse bisschop - voor zover wij weten toch nog lid van de inrichtende macht De KUL is de toprealizatie van het katoliek- geëngageerd onderwijs in dit land en dat patri der Het pluralisme van het studentenpubliek mag monium mag men niet laten ontwaarden, en ver niet leiden tot een feitelijk pluralisme in de oplei ding die door de katölieke universiteit geboden wordt. De katölieke gemeenschap verwacht dat de KUL de studenten loyaal en doeltreffend de moge lijkheid biedt, een aanbod is om vanuit een kriste- lijk levensprojekt te leren werken aan de vooruit gang van de mensheid. Hier passen toch enkele vragen Hoe komt het dat Mgr De Smedt zich verplicht voelt dat nu te zeggen. Er wordt beweerd, dat in Leuven de marxistische-maoïstische invloed het grootst is. Wat werd daartegen door de inrichtende macht gedaan Hoe komt het dat er door de Universitaire Pa rochie semi-officieel een brochure kon verspreid worden over seksuele opvoeding, die de christelijke morele beginselen op schaamteloze wijze met de voeten treedt Hoe komt het dat sommige professoren de pau selijke encyclieken over anticonceptiva en huwe lijkstrouw in hun cursussen en brochures voor Da- vidsfonds, KAV, KWB enz. mogen blijven aftake len Hoe komt het dat men spreken kan van een abortus-team door sommige dokters-professoren aan de K.U.L. in... leven gehouden Wat wordt daar tegen gedaan De rede van Mgr. De Smedt zou meer geloof waardig klinken als er eens tastbare maatregelen worden getroffen om de katoliciteit van Leuven in ere te herstellen. Dan zouden de ouders minder ongerust moeten zijn over al hetgeen op dit ogen blik aan de K.U.L. gedoceerd wordt. Vorige zondag heeft onze Vrijwillige Brand weer haar jaarlijks Sint-Barbarafeest gevierd dat ditmaal de medewerking kreeg van de weermaker. Met een flink muziekkorps aan het hoofd trok de kleurrijke stoet naar de dekanale kerk waar de H. Mis werd opgedragen voor de overleden leden van het korps. De plechtigheid aan het monument der gesneu velden, waar bloemen werden neergelegd, waren enkele minuten van ingetogenheid waaraan onze Brandweer steeds een eigen tintje weet te geven dat door de talrijke omstaanders zeer op prijs wordt gesteld. Na een wandelconcert was de ganse groep ge zellig verenigd rond de feesttafel waarbij opge merkt werden dhren Schepen De Jonghe en Tim mermans, Stadssecretaris De Mol, Politiecommissa ris De Saegher, C.B.-Korpsoverste Coppens en ere- Lt. De Jonge. Dhren Burgemeester Milo, Schepen De Riemae- cker en Coppens, Stadsontvanger Van Londersele en ere-Lt. De Ruyver lieten zich verontschuldigen. Na een welkomstwoord deden de aanwezigen, midden een gezellige sfeer, zich te goed aan een heerlijk banket. Ingeleid door Luit. Couck. hield Korpsoverste Kap. A. Moeremans volgende merkwaardige toe spraak Bestond ons Barbarafeest niet. men had het w aarachtig moeten uitvinden, want geen enkele gelegenheid, geen enkel feest bezit diezelfde aan trekkingskracht om ons zó talrijk, zó gemoedelijk en zó gezellig te verenigen de stedelijke overheid, onze genodigden, onze veteranen, onze vrienden muzikanten, en wij allen die de actieve kern van ons korps uitmaken. Een fascinerend feest ons Barbarafeest, be kwaam om in ons een mengsel van diepmenselijke gevoelens op te wekken een tikje weemoed; op rechte dankbaarheid: vreugde en feeststemming. Een tikje weemoed hadden wij deze morgen wel als wij even terugdachten aan het verleden, aan onze voorgangers, aan onze afwezige vetera- (Lees verder op pagina 2) BRIEVEN Tot en met 20 gr. genormaliseerd 6,50 Fr. niet genormaliseerd 13 Fr. Meer dan 20 gr. Tot en met 50 gr. 13 Fr. tot en me: 100 gr. 17 Fr. tot en met 250 gr. - 25 Fr. tot en met 500 gr. 35 Fr tot en met 1000 gr. 60 Fr. tot en met 2000 gr. 80 Fr. BRIEFKAARTEN EN PRENTKAARTEN 5 Fr. NAAMKAARTJES (in genormaliseerde open omslag.) Tot en met 5 woorden 4,50 Fr. Met allerlei geschreven meldingen 6,50 Fr. DRUKWERKEN Tot en met 20 gr. genormaliseerd 4,50 Fr. niet genormaliseerd 6 Fr. Meer dan 20 gr. Tot en met 50 gr. 6 Fr. tot en met 100 gr. 7,50 Fr. tot en met 250 gr. 10 Fr. tot en met 500 gr. 15 Fr. tot en met 1000 gr. 20 Fr. tot en met 2000 gr. 35 Fr. MONSTERS tot en met 500 gr. 15 Fr. ZAKENP AP IEREN Tot en met 20 gr. genormaliseerd 6,50 Fr. niet genormaliseerd 13 Fr. Meer dan 20 gr. Tot en met 500 gr. 13 Fr. tot en met 1000 gr. 20 Fr. tot en met 2000 gr. 35 Fr. AANTEKENTAKS 25 Fr. EXPRESSETAKS 30 Fr. e^6/t

Denderklok | 1974 | | pagina 1