h r'st en mms g ^fla/ns e2-,n VAN 10 DECEMBER 1974 Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 27 december 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Postrek. 4786.35 Prijs voor Jaarabonnement 295 Fr. Prijs per nummer 7 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Alle pessimistische voorspellingen ten spijt is 1974 nog beter afgelopen dan algemeen werd ver- verwacht. Politiek gezien lukte Premier Tindemans er in zijn dn maart gevormde minderheids-regering tot een meerderheid om te vormen dank zij de Walen van het R.W., een formatie die redelijk vast in het zadel zit en het. zonder onvoorziene verwik kelingen wel tot het einde van de huidige legis latuur zal kunnen rekken. De door de socialisten aangekondigde harde oppositie beperkte zich tot een hoop kleinzielige vitterijen die bewijzen dat het zonder de B.S.P. ook kan, al beweren die zelf het tegenovergestelde. Van deze zijde dus geen onnodige zorgen. Te beter, want de economische toestand vergt te veel aan dacht om zich met pietluttigheden te kunnen bezig houden. Alles bij alles zijn de gevolgen van de olie crisis minder zwaar uitgevallen dan voorspeld, dank vooral aan het begrip van de bevolking voor do moeilijkheden waarin wij hier. in het Westen, en tegen onze wil in verzeild zijn geraakt. Van ons wordt gezegd en gezongen dat we een heerlijk land zijn van patekes en friet waar alleen de maag' en het comfort tellen. Daar zit wel enige waarheid in, maar laat ons liever zeggen dat als het goed gaat we graag ons deel nemen, het principe huldigen van te leven en te laten leven. Dat maakt deel uit van onze levenswijze, van onze opvoeding, zoals we de fiscus bedriegen aan zien als een nationale deugd die we met de uiterste ijver beoefenen. In het vinden van achterpoortjes aan wetten en voorschriften vinden we onze meesters niet, maar daartegenover staat dan dat we. in moeilijke omstandigheden bet hoofd weten koel te houden, heel goed en rap beseffen tot waar we té ver kun nen gaan en ons eigen zelf de nodige zelf-diseipline kunnen opleggen. Soms noodgedwongen, zoals met mazout en benzine, waar geen regeringsvoorschrif ten nodig waren maar waar de sterk gestegen prij zen als van zelf een rem op het verbruik helbben gesteld. Een bewijs dat het gezond verstand bij onze mensen niet verloren is gegaan, met het verheu gende resultaat dat onze handelsbalans een over schot vertoont van circa 30 miljard, wat meteen maakt dat onze munt als een van de hardsten in de wereld staat gekwoteerd. En voor een landeken als het onze is dat niet weinig. In het totaal dus een redelijk goed resultaat voor 1974. Wat het toekomende jaar betreft, wel, heel roos kleurig ziet het er niet uit. dat geven we toe, maar even slecht als sommige zwartkijkers en kritikas- ters het beweren is het ook weeral niet. We hebben in het verleden zeer slechte tijden gekend zoals de oorlogen van 1914 en 1940, econo mische crisissen en devaluaties in de twintiger en dertiger jaren, maar telkens zijn we, dank zij onze werkzaamheid en ons nooit falend aanpassings vermogen door alle moeilijkheden heen geraakt. Niet altijd zonder kleerscheuren, akkoord, dat zijn de risico's van het leven. Laat ons dus afwachten met de bedenking dat tomorrow is an other day - morgen komt een andere dag - die we met het nodige zelfvertrou wen in eigen kracht ook klein zullen krijgen. Intussen, een goede raad laat het aan uw hart niet komen. Vergeet voor één dag alle verleden en toekomstige zorgen, geniet ten volle van de taart en de feestsigaar en wenst uw familie, vrienden en kennissen wat wij U allemaal van harte gunnen Een Zalig en Gelukkig Nieuwjaar HERNIEUWING DER ABONNEMENTEN Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op a De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 295,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. (VERVOLG) 5) Voorstel voor het ophalen van het huisvuil in eigen beheer. Dhr Timmermans geeft een lange technische uiteenzetting waaruit uiteindelijk blijkt dat, vol gens spreker, de Stad winst kan boeken door het ophalen van het huisvuil te laten geschieden ;n eigen beheer Kostprijs concessie 2.381.297 fr. Kostprijs eigen beheer 1.400.613 fr. Verschil in kostprijs 980.684 fr. In dit cijfer werd dan nog geen rekening ge houden met de besparing van het niet-huren van een grote laadwagen van 10 Ton voor het ophalen van het grof vuil 141.541 fr. 4- 980.684 fr. of samen 1.122.225 fr. Dhr Waltniel - Papier is zeer gewillig en ge duldig en ik ga absoluut niet akkoord met uw be rekeningen. Ik ga niet akkoord met uw prijs voor de laadwagen en de kipbak, maar ik geef er U krediet voor. Ik ben ook niet akkoord met uw cij fers voor onderhoud en verzekering, maar ik geef er U ook krediet voor. Maar er blijft vooral de post personeel. Gij voorziet 2 werklieden om de zakken op te nemen en volgens mijn berekening als die mensen 6 uur per dag werken, moeten die per minuut 3 zakken van ongeveer 30 kg. opnemen en op de wagen brengen die zo wat 1,20 m. hoog is. Het zul len Hercules moeten zijn. dat is onmogelijk te doem Ge hebt het dubbel personeel nodig voor even tueel in te springen bij ziekte of verlof. En buiten die 3 dagen van het vuilnis ophalen moeten die werklieden toch ook nog werken. Gij zoudt ze dus alleen maar wat bezig houden. Uw aanbesteding is berekend op het huidig sys teem en dat is fout. Met mijn 'berekeningen over schrijden de uitgaven de inkomsten met 7CO.OOO fr. Dhr De Riemaecker - Het is niet goed het huis vuil te willen ophalen met een open wagen daar de zakken moeten verbrijzeld worden. Wat het per soneel betreft ben ik akkoord met dhr Waltniel, de loonlasten zijn inderdaad te laag geschat. In eigen beheer zullen wij overuren betalen en die vallen zwaar. Het kan augustus worden vooraleer de begro ting 1975 terug komt van Gent. Tot dan moeten we verder met het huidig systeem van ophalen. We kun nen dus pas in 1976 met de vuilniszakken starten. We gaan dan toch in eigen beheer niet meer o»p- halen als de fusie vlak voor de deur staat. Personeel voor een vurilkar wordt raar en bo vendien worden in privaat hogere lonen uitbetaald. Dhr Waltniel - Privaat is men voor dit werk (Lees verder op pagina 2) d u;e e^é/ O s Raadszitting

Denderklok | 1974 | | pagina 1