De Nieuwe Wegkode 10 DE DENDERKLOK BURGERLIJKE STAND - dat het handelshuis overschat is; - dat de bergplaats onderschat is en dat de Ontvanger geen rekening hield met de gevoelige minderwaarde die het groot woonhuis der erven Alfons De Schepper zal ondergaan door het verlies van garagemogelijkheid. Deze visie is niet ongegrond. De erven Alfons De Schepper zijn van oordeel dat de stad er belang zou bij hebben het groot woon huis - met een oppervlakte van 3 aren 33 ca - even eens aar te werven. De onderhandelingen werden hierop stop gezet voor nieuw onderzoek en onderrichtingen. Pleiten in voordeel van het bijtreden der thesis der erven Alfons De Schepper, voor zover de erven Jozef De Schepper dezelfde houding aannemen 1) de uitschakeling van de betaling van niets renderende minderwaarde; 2) het vermijden van dringend noodzakelijke verbouwingswerken voor de huisvesting van de technische diensten, voorlopig en ruw geraamd op 10.000X00 fr.; 3) ruime mogelijkheid voor de huisvesting van de technische diensten van groot-Ninove; 4) stellige zekerheid om tijdig gereed te zijn vóór de fusie; 5) de mogelijkheid om later, in geval van om het e\en welke andere oplossing, de aangeworven huizen geheel of gedeeltelijk te hunnen verkopen. Ik vraag de Gemeenteraad zijn zienswijze om dringend de onderhandelingen verder te kunnen zetten. Dhr Timmermans - De kwestie is zeker de moeite waard om onderzocht te worden. Er zijn 2 problemen het akkoord van de erven Jozef De Schepper en dan de aankoopprijs. Dhr Burgemeester - Wij keuren het principe van verder te onderhandelen goed en de uitslag ervan zal dan in de Gemeenteraad worden bespro ken. Dhr De Riemaecker - Wij zullen eerst de kwes tie met de erven Alfons De Schepper moeten rege len omdat er daar minderjarigen aan te pas komen. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. Hierop vergadert de Raad verder in geheime zitting. GALMAARDEN Jorgen Herregodts zoon van Elie en Greta Desper (Molenveldstraat 6) DENDERHOUTEM David Allaer zoon van Paul en Andrea Li evens (Veldeken 6) Andy Sonck zoon van René en Godelieve Noynaert (Vossel 42) DENDERLEEUW Jurgen De Vos zoon van Eddv en Dina De Decker Roden bachstraat 79) David Van Petegem zoon van Paul en Linda Van de Perre (Kiekenborrestraat 12) Wendy Gordts dochter van William en Lvnda De Man (Landuitstraat 61) DENDERWINDEKE Robbie Beeckmans zoon -van Freddy en Monique Licvens (Plaats 8) GOOIK Els De Broyer dochter van Alions en Christiana Kestens (Eeehelstraat 24) ASPELARE Chi istophe Daem zoon van Eddv en Jacqueline Sterck (C. Prieelsstraat 7) GEBOORTEN Geen. HUWELIJKEN Geen. OVERLIJDEN Clementina Walravens 77 j., weduwe Carolus Leroy Parklaan 14. Petrus D'hondt 75 j.. Brusseistraat 86-88. Jeanne De Deyn (Zuster Gabriëlle) 77 j., Biezen- straat 4. Petrus De Koster 72 j.. Middenstraat 28. Werden te Ninove geboren LIEDEKERKE Ira Hertveldt doohter van Marcel en Agnes Cort- vrindt (Muilemstraat 124) ROOSDAAL Bart Kestens zoon van Willy en Madeleine Renders (Ledebergstraat 28) GRIMMINGE Peggy Van Wevenberg dochter van Andre en Erna Carion (Neerstraat 28) SINT-ANTELINKS Bram Van den Borre zoon van Hubert en Rita Lis- sens (Langestraat 17) OETINGEN Joost Van Ongeval zoon van Luc en Martine Roels (Kerkstraat 15) MEERBEKE Willem Remy zoon van René en Carina Van Kerek- hove (Edingenbaan 9) APPELTERtiE-EICHEM Katrien Vanderpoorten doóhter van Jozef en Jac queline Thienpont (Eichemstraat 143) ZANDBERGEN Kris Menschaert zoon van Roger en Jeanine Mi- chiels (Middenstraat 25A) Binnenkort zuilen er enkele wijzigingen aan- gebracnt worden aan de huidige wegkode. Deze aan passing drong zich op omdat in de huidige tekst nog steeds een aantal bepalingen voorkomen die niet in overeenstemming zijn met de Europese ver dragen op dat gebied. De nieuwe tekst werd samengebracht in het Koninklijk Besluit van 1.12.75 (Staatsblad van 9 december 1975). De meeste bepalingen van de nieu we tekst zullen in werking treden op t MEf 1976. Andere voorschriften treden dadelijk in werking, en voor andere wijzigingen, o.m. op het gebied van de signalisatie en de wegmarkeringen, zal eer over gangsperiode voorzien worden. I. Voorschriften die dadelijk in voege treden. MIN DER-VALIDEN. Voor mmder-validen die een voertuig besturen, al dan niet uitgerust met een motor, die niet snel ler dan stapvoets kan rijden, geldt voortaan geen ouderdomsbeperking meer. Een minder-valide van minder dan 16 jaar mag dus gerust een gemotori seerde driewieler besturen. Wat meer is, de minder- valide MAG met een dergelijk voertuig op de trot toirs en op de bermen rijden. Blijven zij op de rij baan rijden, dan moeten zij de voorschriften voor de bestuurders op de rijbaan naleven; zij mogen dan bij voorbeeld in geen verboden richting rijden in dat geval. II. Bepalingen die op 1 mei 1976 in werking treden. Bebouwde kom. oor het naleven van bepaalde voorschriften .an de wegkode, o.m. de snelheidsbeperking van 60 km/u. die geldt in een bebouwde kom, heeft het belang met zekerheid te weten of men zich al dan niet m een bebouwde kom bevindt. Voortaan zal er alleen dan spraak zijn van een bebouwde kom als op de invalswegen de vereiste aanv. ijzingsborden aangeDracht zijn. Het gaat om witte borden waarop -in zwarte letters de naam van de stad ol de gemeente voorkomt. Zolang deze tekens door de bevoegde overheid niet geplaatst zijn, zal voorlopig nog als bebouwde kom be- schouwd worden elke groep woningen die zodanig langs de openbare weg gelegen zijn dat deze er uitzien als een straat. Antidiefstalslot. Voortaan «zal men verplicht zijn het antidiel'- staLiOt te gebi ui ken als het voertuig een dergelijk slot heeft. Is zijn voertuig niet van een dergelijk slot voorzien, dan moet men andere maatregelen nemen om diefstallen te voorkomen, b.v. de deuren behoorlijk afsluiten. Rijstroken. Binnen de bebouwde kommen (zie bepaling hierboven) wordt, om het vlot verkeer in de hand te wrerken. in bepaalde gevallen de keuze van rij strook toegelaten. De bestuurders mogen dus de iijstrook volgen die het best aan hun bestemming beantwoordt op de rijbanen met éénrichtingsver- keer in rijstroken verdeeld en op de rijbanen met tweerichtingsverkeer in vier of meer rijstroken ver deeld. waarvan er ten minste twee bestemd zijn voor iedere rijrichting. Snelheid. Er wordt nu duidelijk bepaald dat de bestuur der voortaan tussen zijn voertuig en zijn voorligger een voldoende veiligheidsafstand moet houden. De ze afstand is natuurlijk afhankelijk van de snel heid waaraan gereden wordt. eider wordt er een duidelijk onderscheid ge maakt tussen de snelheidsbeperkingen binnen de bebouwde kom en erbuiten. Zoals men weet is binnen de bebouwde kom de snelheid beperkt tot 60 km per uur. Buiten de bebouwde kom is de snelheid be perkt 1) tot 120 k.m/u. op de autosnelwegen en op de openbare wegen verdeeld «in vier of meer rijstro ken waarvan er ten minste twee bestemd zijn voor iedere rijrichting; 2) tot 90 km/u. op de andere wegen; 3) tot 90 km/u. voor de autobussen, autocars en andere voertuigen van meer dan 7.5 ton, op auto snelwegen en wegen verdeeld in vier of meer rij stroken waarvan er ten minste twee bestemd zijn voor iedere rijrichting; 4) tot io km/u. voor autobussen en autocars od de gewone wegen; 5) tot J>C km/u voor andere voertuigen van meer dan 7,5 ton op de gewone wegen. Voorrang. De nieuwe tekst stelt duidelijk dat de bestuur der d;ie op een bepaalde plaats voorrang heeft, deze •voorrang verliest wanneer hij zijn voertuig terug m beweging brengt na gestopt te hebben. Aankondigen van een maneuver. In het huidige reglement is bepaald dat men een zijdelingse verplaatsing alleen moet kenbaar maken (met de knipperlichten of met de arm) als deze belangrijk is. Voortaan zal men iedere zijde lingse verplaatsing moeten kenbaar maken, zelfs al is deze niet groot en gaat het bv. alleen maar om net voorbijsteken van een fietser. Vrijmaken van kruispunten. Zelfs indien verkei rsh oh ten het toelaten, mag oen oestuurder een kruispunt niet oprijden wan neer het verkeer zodanig belemmerd is dat hij waar schijnhjk op het kruispunt zou moeten stoppen en aldus het dwarsverkeer zou hinderen of beletten. De huidige tekst sprak alleen van een belemme ring .-< in de richting die men gaat nemen Deze laatste kinsnede valt nu weg. Inhalen. Wanneer het verkeer in evenwijdige files ge beurt, wordt het feit dat de ene file sneller rijdt dan de andere niet als inhalen beschouwd Het gebruik van de linker richtingsaanwijzer J net inha}(?n is enkel verplicht wanneer men voor net inhalen een zijdelingse verplaatsing moet ma ken. Wil men een ganse rij auto's inhalen (bv op een autosnelweg), dan moet men zijn linkor rich tingsacnwijzer doen gaan als men het maneuver begint. Eens dat men zich in de linker rijstrook bevindt, moet men de richtingsaanwijzer stilzetten Zodra het inhalen gedaan is. moet men zijn plaats weer op de rechterkant innemen daartoe moet men eerst de rechter richtingsaanwijzer doen <Ta ui Deze verplichting wordt nu in de nieuwe tekst on' genomen. Inhaalvcrbod. Met het oog op de veiligheid van de voetgan gers wordt een in.haalverbod opgelegd wanneer de in te halen bestuurder stopt voor een oversteek plaats voor voetgangers, op plaatsen waar het ver keer niet geregeld wordt door een bevoegd persoon of door verkeerslichten. Het vervolg van dit artikel over de nieuwe wegkode. leest U in ons volgend nummer.

Denderklok | 1976 | | pagina 10