TEN AFSCNE ID... VAN B.R.T.-COMPUTER EN GEHANDICAPTEN Hernieuwing van de Abonnementen Vijftigste Jaargang Vrijdag 2 januari 1976 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-37 Prijs per nummer 8 Fr. Prijs voor Jaarabonnement 330 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Zuster Gabriëile heeft ons op tweede kerstdag verlaten. Ze was zevenenzeventig jaar oud geworden. Tot een paar dagen vóór haar dood stond ze nog op de bres. Na vijftig jaar ziekenzorg is ze op korte uren tijd bezweken aan een kwaal die ze wellicht reeds geruime tijd zonder klagen of morren verdroeg. Ze zal bij velen een blijvende en dankbare herinnering nalaten. Op drieëntwintigjarige ouderdom trad ze in het klooster. Haar werd onmiddellijk de zorg voor zieke en oudere medezusters opgedragen. Om deze zorgen met meer kunde te kunnen geven werd ze naar de verpleegstersschool te Aalst gestuurd, waar ze onder de bekwame leiding van dokter A. Goffaerts en dokter De Cock opgeleid werd tot een zeer bekwame, plichtbewuste en stipte verpleegster. Bij de opening der Kliniek van de Zusters der HH. Harten in 1936 werd ze door de stichter Z.E.H. L. Van den Steen onmiddellijk aangewezen om hoofdverpleegster te zijn. Deze taak heeft ze met hart en ziel op zich genomen. Deze sterke, eenvoudige vrouw heeft zich met een stalen wil ingezet om in een geest van kristene naastenliefde de zieken, haar zieken, alles te schenken wat ze kon. Voor hen was haar niets te vee! en vooral voor de minder bedeelden, de sukkelaars, de armen, wist ze wonderen te doen niet het weinige dat toen ter beschikking stond. In de moeilijke tijden vóór, tijdens en na de wereldoorlog, toen de sociale voorzieningen niet- bestaande of bijlange nog niet waren wat ze nu zijn, zorgde zij er voor dat de mindere man op alle gebied even goede zorgen kreeg als zij die hei beter hadden. Voor haar bestonden alleen zieke en hulp behoevende medemensen. Niet zelden ging ze 's nachts, als iedereen dacht dat ze reeds lang een verdiende rust genoot, nog* eens kijken of een zware zieke of geopereerde niets nodig had, of hij gemakkelijk lag, fris water had, kon inslapen kleine attenties die een zieke mens zó gelukkig maken. Ze had het vertrouwen van velen die lang na dat de ziekte reeds vergeten was, bij haar terecht kwamen zowel niet hun kleine en grote vreugden ais met hun miseries. Spontaan en intuïtief had ze derde wereld rondom zich ontdekt en er zich geheel en gans voor ingezet. Tot haar heeft de heer reeds gezegd Kom bin nen in mijn rijk want ik was naakt en ge hebt mij gekleed, ik was hongerig en ge hebt mij gespijzigd, ik was doodziek en ge hebt mij geholpen, ik had verdriet en ge hebt mij getroost. Zuster Gabriëile, ge waart voor ons een toon beeld. Wij hopen dat vele jongeren, door uw voor beeld getroffen, zich zullen inzetten om het leed van hun naaste te lenigen. Dat ze de minbedeelden, de sukkelaars, de ge handicapten, de vreemdelingen, de verdwaalden zouden helpen en bijstaan en in hen een andere Kristus, een hulpeloze broeder zien. Zuster Gabriëile, wij danken U oprecht voor uw onuitputtelijke liefde, waarvan zovelen uit onze stad en streek de weldoende invloed mochten on dervinden. Rust zacht in de vrede van de Heer en tot weerziens in de hemel. Van een ooggetuige (niet deze van Knack ontvingen wij een relaas naar aanleiding van een avond in het Amerikaans Teater te Brussel, inge richt ten voordele van instellingen welke zich in zetten voor gehandicapten. Verre van ons de goede bedoelingen van deze Muitifamiliale onderneming, welke onze natio nale B.R.T. schijnt te zijn, in twijfel te trekken Uit deze bijdrage blijkt evenwel dat de verant woordelijkheid in deze bij uitstek aan kijkers en luisteraars gebonden instelling, niet zo gemakkelijk uit te maken is en dat de Public Relations er moeten onder lijden. Hier volgt nu het verslag Op woensdag 10 decemlber jl. was ik getuige van het meest droeve spektakel, dat ik ooit be leefde. De opzet was gelden ter beschikking gesteld door de Nationale Loterij te verdelen onder cari tatieve instellingen. Gezien het tegenwoordig in is gehandicapten te steunen, was onze B.R.T. van de partij. Vóór enkele weken werden alle instellingen, die zich met gehandicaptenzorg bezighouden, uit genodigd voor een kwis in het Amerikaans theater. Het afgesproken uur was 18.30 u. en de opkomst was een succes - hoe kan het anders - al die in stellingen die zovele jaren de liefdadigheid beoefe nen krijgen wel eens graag een sinterklaasgift. Van bij de aanvang liep er schijnbaar iets ver keerd. De Heren van de B.R.T. maakten «zich wei nig zorgen dat er daar diende aangeschoven te wor den, vooraleer men zich gewaardigde de deuren te openen. Na de trekking te hebben meegemaakt van de 44e tranche w^erd het intussen 19.45 u. Toen moest het loterij-decor verwisseld wor den met het kwis-decor wat ongeveer een half uur ging in beslag nemen. In de praktijk kwam dat neer op meer dan één uur Intussen kregen we als intermezzo, weinig- dmk-doende technici van alle slag te zien. Na alle mogelijke testen en korte inleiding, kon dan ein delijk het festijn-starten. Dit werd geplaatst onder de kundige leiding van kwis-master Wies Andersen, die er best zou aandoen zijn laatste schminkbeurten achter de schermen te laten gebeuren. De keuze van de paneel-leden was zodanig ver zorgd dat er, op gebied van I.Q-verdeling, grote heterogeniteit bestond. De twintig voorziene vragen werden gesteld tot nr 18... Toen gebeurde de fa tale ineenstorting. Een spel, waar men naar ver klaring van de inleider, vier maand voorbereiding aan spendeerde en waar de computer een leeuwen aandeel in had, liep volledig uit de hand. Hier komt dan de vraag Hoe is het mogelijk, op het ogenblik dat men mensen naar de maan stuurt, dat een zo gewone opgave mislukt (Lees verder op pagina 2) Met succes werd het innen van de abonnemen ten voor 1976 beëindigd. Nog enkele lezers konden niet bereikt worden. Zij gelieven nog deze week hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 330,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postchcckrekening 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland 360 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje 605 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid.

Denderklok | 1976 | | pagina 1