10 DE DENDERKLOK CIVIELE BESCHERMING - NINOVE PRACHTIGE FILMAVONDEN JEUGDCLUB DANSANA - MEERBEKE JEUGDCLUB TIEN-TWEN NINOVE de van de concessiehouder; dat. bij ontstentenis van een openbare aanbe steding. de overeengekomen prijs op grond van ob- jektieve gegevens moet gestaafd worden; dat in het dossier geen enkel objektief gegeven verstrekt wordt; dat een willekeurige vaststelling van de te be talen concessievergoeding strijdig is met een wijs financieel beheer van de stadsfinanciën; dal om reden van het nauw verband tussen de staats- en de gemeentefinanoies de besluiten van de Gemeenteraad het algemeen belang schaden. Dhr Waltniel - De Gouverneur vraagt verant woording voor het verleden. Is die al gegeven Dhr Burgemeester - Neen. Dhr Waltniel - En hoe gaat ge dat doen Dhr Burgemeester - De Gemeenteraad heeft die al gegeven tijdens de discussie over deze kwes tie. Dhr Waltniel - In het schrijven van de Provin cie staan nog al wat tegenstrijdigheden. Ons finan cieel beheer wordt aangevallen maar anderzijds zegt men dat het financieel aspect niet uitsluitend in acht dient genomen. En wat bedoelt men door objektieve gegevens Dhr Timmermans (ongeduldig) - Maar dat staat er toch in. Dhr Waltniel - Is het de geschatte huurwaar de Dhr Timmermans - Onder meer. Dhr Waltniel - Wij zijn beter geplaatst om ons daarover uit te spreken dan die grote geesten van Gent. Dhr De Riemaecker - Zij hebben geen dossier gezien. Bij onze eerste brief aan de Gouverneur wer den er slechts 4 bijlagen gestuurd en aan de tweede slechts 3 stukken. Dhr Burgemeester - Er moet een vergoeding bepaald worden voor de overgangsperiode. Dhr Waltniel - Is het dossier naar Gent ge stuurd geweest Dhr Burgemeester - Ja. Dhr De Riemaecker - Amper 7 stukken zoals trouwens Ln de brief zelf vermeld staat. Dhr Timmermans - Er staat toch naar wat wij verwijzen. Dhr De Riemaecker - Er worden objektieve gegevens gevraagd verslagen van besprekingen en dies meer. Dhr Burgemeester - Die worden toch nooit al lemaal opgestuurd. Dhr De Riemaecker - Sommige zijn van groot belang en worden niet in de besluiten vermeld. Dhr Timmermans - Stuur dan het ganse ge meen teraadsverslag. Dhr De Riemaecker - Ik houd mij aan de stuk ken. Men vraagt ons de akte van de schorsing, en men vraagt ons nog niet naar een nieuwe oplossing. Wij moeten wel met hen contact opnemen. Zij heb ben in Gent vergeten dat er een eenparige beslis sing was over een onderhandse concessie. Dhr Burgemeester - Zij gaan niet akkoord met de voorgestelde huurprijs. Hadt gij mijn voorstel van 15.000 fr. huurprijs gevolgd, dan hadden wij de ze moeilijkheden niet gekend. Dhr Waltniel - Toch niet, men verwijt ons wel het uitsluiten van mededinging, maar anderzijds wordt onze beslissing van onderhandse concessie aanvaard. Dhr De Riemaecker - Wij moeten akte nemen van de schorsing' van onze beslissing door de Gou verneur. Ik ben van deze kwestie niet benauwd. Te Gent werd men niet goed ingelicht. Dhr Waltniel - Inderdaad, misschien wel inge licht, maar niet goed. Dhr Timmermans - Of té goed. Dhr Waltniel - Eenzijdig ingelicht. Dhr De Riemaecker - Ik ben niet benauwd van Gent. Dhr Waltniel - En «k niet van Brussel. Dhr De Riemaecker - Ik ook niet. Dhr Waltniel - De huurprijs wordt hier in twij fel getrokken. Wij zullen de intrekking van onze beslissing niet stemmen daar wij menen de juiste beslissing te hebben genomen. Dhr Burgemeester - In elk geval gaan wij hier met meer de ganse discussie over het slachthuis •herbeginnen. Dhr De Riemaecker - Ik vraag de schorsing van de zitting om afzonderlijk met onze groep te kun nen beraadslagen. Dhr Burgemeester - Akkoord, maar voor niet lang. De CVP- en de PVV-groep verlaten elk afzon derlijk de zittingzaal. Enkele minuten later wordt de zitting terug voor geopend verklaard. Dhr De Riemaecker - Wij vragen de stemming over de intrekking van onze beslissing van 21 okto ber 1975. De intrekking van deze beslissing wordt ver worpen met 9 stemmen (CVP en PVV) tegen 5 (BSP). 3) Verslag omtrent de toestand en het beheer der gemeentezaken, voorgeschreven bij artikel 70 der gemeentewet. Dhr Burgemeester - Iedereen heeft het verslag gekregen. Het is een reuze werk van onze adminis tratie. onder leiding van dhr Sekretaris. 4) Goedkeuring van de stadsbegroting 1976. De heer Staes, Schepen van Financies, hield vooreerst bij wijze van inleiding, de volgende toe spraak. Mijnheer de Burgemeester, Heren Schepenen en Gemeenteraadsleden. Normaal zijn wij in vertraging bij het voor brengen van de begroting 1976. dit weliswaar door omstandigheden buiten onze wil. Het moest verleden jaar gebeurd zijn, dus in het jaar van de vrouw, maar het was zeker niet het jaar van de Schepenen van Financies want het wordt steeds maar moeilijker om een begroting in evenwicht voor te brengen. De gewone uitgaven 9tijgen met ongeveer 6' De pest wedden verhoogt met 20' Bij het be rekenen ervan werden vier indexverhogingen voor zien. Ook werd een inspanning gedaan voor hei tewerkstellen van werklozen. Een bedrag van on geveer 1.600.000 fr werd hiervoor ingeschreven. De kosten voor de stad voor het tewerkstellen van werklozen kunnen geraamd worden op 40' van de totale personeelsuitgaven. De personeelskosten bedragen aldus ongeveer 51.500.000 fr (wedden plus sociale lasten) of 43'. van de totale uitgaven (in 1970 34.50 7, Wat de stadsschuld aangaat is er op 1.1.1976 neg 147.868.731 fr terug te betalen door de stad voor wat betreft de opgenomen leningen. De Staat moet nog 33.499.337 fr terug betalen voor de opgenomen leningen. Derden, t.t.z. de COO. het elektriciteitsbedrijf en het beheer van het stedelijk zwembad zullen in het totaai nog 28.494.289 fr moeten terugbetalen voor wat betreft de opgenomen leningen, waarvan het grootste deel voor het zwembad. Voor wat op te nemen leningen betreft - zie het programma van de uit te voeren werken op genomen in de buitengewone dienst van deze be groting - werd volgende schuld ingeschreven Door de Stad 43.425.000 fr. Door de Staat 29.175.000 fr. De totale lasten van deze leningen, ingeschre ven in de gewone begroting 1976, bedragen aldus 1Aflossingen voor de stad voor de staat voor derden 2) Interesten voor de stad voor de staat voor derden 10.883.608 fr 2.592.208 fr 1.518.407 fr 14.939.067 fr 5.491.449 fr 2.350.185 fr of in totaal 37.774.924 lr of meer dan 30' van de totale uitgaven van de gewone dienst. De werkingsuitgaven plus de overdrachten be dragen aldus nog slechts 27 I van de totale ge wone uitgaven. Ais men voor de werkingskosten de toelage aan de COO en het verlies van de zwemkom aftrekt (9.950.000 fr of meer dan 8 'v van de totale uitga ven) neeft men nog voor werkingskosten 27 min Ten einde het evenwicht tc bewaren tussen de ontvangsten en de uitgaven van de begroting izijn wij verplicht geweest het aantal opcentiemen op de onroerende voorheffing 4e verhogen van 1150 naar 1350. Wat verder de ontvangsten betreft zijn de voor naamste wijzigingen de vermindering van het fis- kaal vereveningsfonds, de méér-opbrengst van de personenbelasting volgens de gegevens ons ver strekt door de administratie der belastingen, de stijging van de winst van het patrimonium van het elektriciteitsbedrijf volgens inlichtingen ons ver schaft door de intercommunale Edas. Mijne Heren, Het is nog geen alarmkreet maar wel een ver wittiging indien de loonlast en de schuldenlast aan hetzelfde tempo blijven stijgen dan wordt het een dijkbreuk die de inkomsten van de gewone begroting volledig zullen overspoelen. En dan zul len er andere maatregelen nodig zijn dan een ver hoging met 200 opcentiemen, om nog wat over te houden voor de noodzakelijke werkingskosten. Zo niet komt de begroting uiteindelijk in deficiet. Ik dank U, Heren, voor uw aandacht. Dhr Waltniel - Onze nieuwbakken Schepen van Financies is de eerste die, in deze legislatuur, zijn begroting toelicht alvorens de bespreking ervan aan te vangen. Bedankt, Schepen, en gefeliciteerd. Dhr Staes - Dank II. Is het wel nodig de be groting punt voor punt te bespreken Dhr Waltniel - Zeker. Het vervolg van dit verslag over deze Raads zitting leest U in onze volgende nummers. in CINL£ CENTRAL, Lavendelstraat, NINOVE op maandag 26 en woensdag 28 januari 1976 telkens te 19.30 uur Twee mooie WALT DISNEY kleurenproducties waaronder De dolle kever komt terug Zaterdag 17 januari instuif. Zondag 18 januari te 20 uur in de St.-Berlmdis- kring Film. In kleur en op groot scherm kan u naar Jerry Lewis kijken in een originele komische film doordrongen van goede vondsten en satirische prikjes op de militaire leiding. Ya, Ya. General kan u als lid voor 20 l'r., als niet-lid voor o fr. bekijken. Woensdag 21 janu; ri gitaarclub te 20 uur. De paardeclub vertrekt te 20 uur naar de manége. Vergeet niet Na 1 februari mag u niet meer m de club zonder lidkaart. Aarzel niet langer en maak u lid voor slechts 100 fr. 8 - 19 'c Magenta, een Vlaams popensemble, treedt op zaterdag a.s. 17 januari om 20 uur. Deze groep ver kreeg reeds heel wat bekendheid met hun spits vondige maatschappijkritische teksten. Bovendien hebben ze op muzikaal vlak een onuitsprekelijke kwaliteit verworven. Een optreden dat zeker niet mag gemist worden Zondagnamiddag te 15 uur roept de karnaval- groep Tuut en wijlen weg Kom meedenken, meeprutsen, meeplannen enz... Zondagavond om 17 uur grote algemene repe titie van het onuitsprekelijk toneelstuk O x O. Zowel auteur Paul Van Der Haegen als de toneel club nodigt U, die reeds gehuwd zijn en ook die daaraan nog denken, uit op het optreden van 24 en 25 januari een traan en een lach, zoals het echte leven.

Denderklok | 1976 | | pagina 10