h rist G/J 1 w o\^s2e lo-Qtns Raadszitting Posterij - Tribulaties... Vijftigste Jaargang Vrijdag 16 januari 1976 VAN 8 JANUARI 1976 DE POSTERIJ EEN OPENBARE DIENST VAN P.T.T. EN BETREKKINGEN MET HET PUBLIEK Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054 33 27 27 - Prk. 000-0478685-37 Prijs per nummer 8 Fr. Prijs voor Jaarabonnement 330 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Toer. even na 20 u. de meerderheidsgroep zijn plaats inneemt is de P.V.V.-groep nog niet aanwe zig. Enkele minuutjes later kan dhr Burgemeester Milo dan toch de zitting voor geopend verklaren. Dhr Collyns is afwezig. Dhr Burgemeester - Alvorens de dagorde aan te vangen wens ik U allen en uw gezin een jaar van voorspoed en goede gezondheid. Ik hoop dat de vergaderingen van het laatste jaar van deze Ge meenteraad in alle kalmte zullen verlopen. 1) Stedelijk kerkhof - aankoop in der minne van gronden voor het maken van een toegangs weg vanaf de Groeneweg. Dhr De Riemaeoker - Er zijn vier eigenaars bij betrokiken 1) De S.M. Ninove Welzijn, hiermee zullen er wel geen moeilijkheden zijn. 2) De erven De Schutter. Hiermee is nog geen akkoord. Sommigen wonen in Spanje, anderen in Canada. Het zal niet gemakkelijk zijn om een over eenkomt in der minne te krijgen. 3) Erven Muylaert-Groeninck. Akkoord om 278 m2 af te staan aan 50 fr. de m2 of 13.900' fr. alles inbegrepen. De afsluiting wordt op stadskosten ver plaatst. Eventueel een interest van 8'V vanaf 1 snaart 1976. 4) Eigendom Ph. De Kegel. Akkoord voor grond afstand van 38 m2 aan 50 fr. de m2 of 19(H) fr. alles inbegrepen, mits dezelfde voorwaarden als voor M u y 1 aent-G roen in c k Ik stel voor de drie gevallen in der minne nu goed te keuren. Met de erven De Schutter zullen we nog wat afwachten al is de kans zeer klein dat er een oplossing komt. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. Dhr Waltniel - Ik vraag het woord bij orde motie. Dhr Burgemeester - Voor de volgende zitting want wij ihelbben nu een zeer zware dagorde. Dhr Waltniel - Neen. nu. het gaat over de vei ligheid van het publiek in lokalen. Dhr Burgemeester - Akkoord. Dhr Waltniiel - Iedereen zal wel diep geschokt geweest zijn door wat in La Louvière is gebeurd. Door het feit dat 16 jonge mensen daar het leven verloren wordt de publieke opinie nu wakker ge schud. Dergelijke zaken kunnen ook hier gebeuren. Het ware dan ook zeer gepast dat onze Politie en Brandweer een onderzoek zou instellen naar de brandveiligheid van lokalen waar publiek samen komt verkoopscentra, cinemazalen, dancings enz. Onze groep legt derhalve volgende motie ter goed keuring aan de Gemeenteraad voor De Gemeenteraad van Ninove. in zitting van 8 januari 1976, drukt de wens uit dat de stedelijke overheid aan PoLitie en Brandweer de opdracht zou geven een onderzoek in te steden nopens de veilig heidsvoorwaarden in de lokalen normaal toeganke lijk voor het publiek en zulks zowel voor ontspan- nings- als voor handelsdoeleinden. Hij drukt de wens uit bij het vaststellen van eventuele tekortkomingen terzake onmiddellijk de nodige maatregelen werden getroffen. Ik heb die motie in de breedtst mogelijke zin opgevat. De verantwoordelijken moeten op even tuele tekortkomingen gewezen worden. Wordt daar geen gunstig gevolg aan gegeven, dan moet er in gegrepen worden. Dhr Burgemeester - Uw motie is wel ontvan kelijk. maar is in feite al gedepasseerd. Dhr De Riemaeoker - Toch niet. Dhr Burgemeester - Laat mij uitspreken. Er bestaan al verslagen van de Brandweer over de brandveiligheid in lokalen, o.m. de Jeugdclub. Sa men met de Commandant van de Brandweer stel len wij een stedelijk reglement voor de veiligheid op dat hier zal voorgebracht worden. Ik ben abso luut akkoord met uw motie maar wij hebben niet gewacht naar La Louvière. Aan alle instellingen wordt dezer dagen een rondschrijven gestuurd waar m op de verantwoordelijkheden wordt gewezen. Dhr De Riemaecker - Ik dacht in dit verband eveneens het woord bij ordemotie te vragen. Sinds 14 april 1972 werd hier een Politiereglement op de (Lees verder op pagina 2) Dat er tijdens de laatste, voor de posterijdienst zeer drukke weken, iets mis gelopen is, moge blij ken uit het feit dat twee van onze medewerkers, die nochtans van elkaar niets afwisten, in hun schrijfmachine klommen om de alarmklok te luiden. Hier gaat hun beider proza Het postbestuur is aan het rondneuzen voor de afschaffing van de bnevenbestelling op zaterdag. Als het nu toch die weg op wil waarom ook de brieven bestelling van de maandag niet afgeschaft, onder voorwendsel dat het personeel moe is van weekend rust En waarom ziich inhouden op het goede pad met de afschaffing van de vrijdagronde, onder voor wendsel dat het postpersoneel moet gaan winkelen voor het weekend En waarom uiteindelijk niet gestreefd naar één enkele brievembestelling per week En waarom, om progressist te doen, niet één brievenbestelling per maand of zelfs per jaar Dat is één. Maar er is twee de bediening van het publiek in het postkantoor zelf. TWEE WINKETTEN Cf er zich 5 of 100 klanten aanbieden twee winketten. En dat voor een bevolking van 13.500 inwoners Of het wachtend publiek er uren ver slijt basta De pesterij eert het princiep dat het publiek bestaat voor de posterij. Het omgekeerde dat de post bestaat voor het publiek, dat is van de zeer ouwe tijd. Indien deze zienswijze verkeerd is zwijg dan braafjes verder, en laat maar betijen. Is ze juist protesteer dan toch met man en macht, want 't is uw meest volledig goed recht ver mits de post opgericht is en... werkt... dank aan uw centen A.D.R. Het dient gezegd dat ons postkantoor onlangs, een gedurende vele maanden aanslepende verbou wing en verbetering onderging qua bureel en in denting. Ook het aantal bedienden kan men zo zien groeien, alleen het getal beschikbare loketten gaat er niet op vooruit. Prcfceer het eens met deze dagen, en vooraf tijdens de laatste weken, een aangetekende zending af te geven of op te halen, een postmandaat te gaan innen, een storting te doen of een afhaling van een klein bedrag En moest deze toestand zich beper ken tot de maanden december en januari van ieder jaar, men zou het nog begrijpen, maar dat gebeurt regelmatig. Er zijn slechts twee loketten ten dienste van het publiek vermits de overige, voor grote be dragen. regelmatig gesloten of onbevolkt, blijven. Jan Publiek heeft de tijd en kan er aanschui ven tot buiten de verbeterde inkomdeuren. Nie mand wordt er nerveus van, tenzij Jan zelf die, het wachter, moe, terug in de wagen stapt en naar het postkantoor te Meerbeke rijdt, waar hij niet hoeft te wachten en er ook regelmatig twee loketten ter beschikking zijn. Hoe is het mogelijk dat deze toestand, die wij sedert, onheuglijke tijden kennen, niet aangeklaagd wordt door een van onze parlementairen En wanneer zal het formaat van de in de stad erspieide brievenbussen aangepast worden aan de werkelijke behoeften, zodat men niet verplicht blijft naar het postkantoor zelf te gaan om een gro te omslag, formaat zaakpapieren, kwijt te spelen Wij zijn er ons wel van bewust dat de plaat se! ijiKe directie, met wie wij een prettige samen- wei King mochten ervaren, geen initiatieven te ne men heeft in deze aangelegenheden, maar het kan ook geen kwaad dat men hoger op weet dat er drin gend verandering dient gebracht. zind u/ee/fy7

Denderklok | 1976 | | pagina 1