Karnavalnieuws c.s.c. 10 DE DEKDERKLOK KWISTORNOOI NINOVE Dhr Waltniel - Is dat wel dusdanig uitgebreid? Dhr Van den Berghe - Wij zullen er eens een inventaris van opmaken. Dhr Waltniel - Als uw bewering juist is dan zullen de uitgaven nog stijgen. Dhr Burgemeester (spottend) - Ons patrimo nium is dus nog niet groot genoeg Dhr Waltniel (kwaad) - Gij wilt mij doen zeg gen wat ik niet bedoel. Dhr Burgemeester - Toch niet. Dhr Waltniel - Ik antwoord op wat dhr Van den Berghe komt te zeggen en die zich naar mijn mening vergist. Dhr Van den Berghe - Ik vergis mij niet. Het patrimonium dekt onze schulden. De stad heeft toch verschillende aankopen gedaan Dhr Waltniel - En waarvoor er belasting moet betaald worden. Dhr Burgemeesker - Zonder belastingen kan er niet gewerkt worden. Dhr Waltniel - Is er misschien zo denderend gewerkt Dhr Burgemeester - Wij hebben toch de eigen dom Behn aangekocht. Dhr Waltniel - En voor hoeveel Dhr Burgemeester - 4,5 miljoen fr. Dhr Waltniel - Maar er is een schuldenlast van 200 miljoen fr. Dhr Burgemeester - Die loopt over verschillen de tientallen jaren. Dhr Timmermans - De 'belastingen verhogen in geen geval met 5 miljoen fr. Er worden meer markt- taksen geind omdat de markt uitgebreid werd. Het zelfde geldt voor de personenbelasting. Dhr Waltniel - Is dat dan misschien geen be lasting Dhr Timmermans - Het is toch geen verhoging, want het percentage blijft. Dhr Waltniel - De Ninovieters zuilen in elk geval meer betalen. Dhr Burgemeester - Dat (komt vooral door de srtnjging van de lonen waarop 6'< wordt berekend. Dhr Waltniel - Het is 1,5 meer. Dhr Timmermans - En hoeveel gaat er door die 67 naar de staatskas met aan het hoofd de PVV-minister De Clercq Dhr Waltniel - Hier spreken wij over de stads- aangelegenheden. Dhr Burgemeester - Het is in elk geval geen verhoging. Dhr Waltniel - Is het 1,5 méér Dhr Burgemeester - Ja. Dhr Waltniel - Daar hebt ge het. Dhr Timmermans - Dat .is nu eens een dema gogische stellingname. Dhr Waltniel - Zwijg gij maar vlug over de magogie. Dhr Timmermans - De fiscaliteit der gemeen ten wordt door de Staat op de helling geplaatst. De inflatie vertoont een sftijging tussen 6 en 12' Onze uitgaven stijgen maar met 60Dus hebben wij 50 besnoeid. Dhr Waltniel - Zo kunnen wij tot in der eeuwig head redetwisten. Ge 'krijgt van de PVV-minister nog een 1,5 miljoen méér. Dhr Timmermans - Gij hebt hier zeil' gezegd dat de fusie geen oplossing is voor de financiële moeilijkheden. Dhr Waltniel - Ge moet actueel olijven. Praat over datgene waarvan ge verstand hebt. Dhr Burgemeester - Onze begroting is geen luxe-begroting. De uitgaven werden tot een mini mum beperkt. Aan de uitgaven voor politie en brandweer is niets te veranderen. Dhr De Riemaeöker - Toch wel, vrouwelijke agenten (er wordt hartelijk gelachen). Dhr Waltniel - Akkoord, Mr de Burgemeester, ik stelde alleen maar even het probleem. Dhr Burgemeester - Het kan niet gesteld wor den. Gij denkt de begroting te redden met het be snoeien van de subsidiëringen, maar men verwijt ons dat wij op dat gebied ver ten achter staan bij andere steden. Dhr Staes geeft lezing van de koptabei der begroting. Dhr Waltniel - Vaak wordt de illusie gelaten dat begrotingen in evenwicht zijn. Uw boni daalt met 2.200.000 fr. Dhr Burgemeester - Er is gelukkig nog altijd een boni. Het zal nog dalen als de wedden en lonen m de huidige maat blijven stijgen. GEWONE DIENST - UITGAVEN Dhr Waltniel - Tenzij wij uitdrukkelijk de stemming vragen, onthouden wij ons op alle posten. Algemene administratie - patronalc bijdrage voor sociale zekerheid - 733.162 fr. Dhr Waltniel - Graag kreeg ik hierover een in lichting, omdat deze post zo laag ligt ten overstaan van andere. Is dat voor tijdelijk personeel Dhr Secretaris - Het is de basis van de 12' voor de R.M.Z. Onroerende voorheffing op het patrimonium - 120.000 fr. Dhr Waltniel - Inhakend op wat dhr Van den Berghe beweerde over de verhoging van de waarde van ons patrimonium, stel ik vast dat dit cijfer nochtans ongewijzigd is gebleven. Dhr Van den Berghe - Het kadastraal inkomen is niet verhoogd met de stijging van de waarde van de onroerende goederen. Dhr Burgemeester - Voor de gebouwen voor openbare diensten is er geen voorheffing. Dhr Waltniel - Wordt die post mjgekohierd voor Staat en Provincie, of is er een globale aan slag met de gemeente Dnr Secretaris - Het gaat hier om opcentiemen. Dhr Waltniel - Goed. maar is het een gedeelte lijke aanslag of een globale Dhr Secretaris - Ik denk een globale aanslag. Dhr Waltniel - Dan kan dit cijfer niet juist zijn. want moet de voorziene verhoging met 200 opcentiemen hier ook in voorkomen. Dhr Burgemeester - Als het om een globale aanslag gaat, is uw bewering jui9t. Dhr Secretaris - Wij beschikken over geen an dere instructies. Dhr Waltniel - De gemeentelijke opcentiemen moeten in deze post terug te vinden zjjn. Dhr Secretaris - Er kan een tegenpost komen in de ontvangsten. Misschien hebben wij die 120.000 fr. in 1975 niet volledig nodig gehad. Dhr Burgemeester - Het is na te gaan. Onderhoud van gemeentewegen - 1.200.000 fr. Dhr De Riemaecker - Het is het zelfde bedrag. Wil U mij eens zeggen met (hoeveel de prijzen in de bouw verhoogd zijn (Iedereen zwijgt). Kom mij dan achteraf niet zeggen dat er niets aan de voetpaden wordt gedaan. Dhr Waltniel - Ge hebt misschien niet méér gevraagd Dhr De Riemaecker - Ik heb niet méér gekre gen. Dhr Staes - Gij hebt niet méér gevraagd. Dhr Timmermans - Gij hebt geen voorstellen ingediend. Dhr De Riemaecker - Inderdaad niet voor de gewone uitgaven. Dhr Timmermans - Er zullen wel begrotings wijzigingen volgen. Dhr De Riemaecker - lik stel vast dat het cijfer het zelfde is als vorig jaar. Dhr Timmermans - I'k vraag geen begrotings wijzigingen. ik houd mij aan mijn begroting. Dhr Burgemeester - De prijzen in de bouw zijn inderdaad fel gestegen. Dhr Timmermans - Stel dan een hoger bedrag voor, maar houdt u er aan. Dhr Waltniel - Een begroting is wel een ra ming, maar die moet toch zo dicht mogelijk bij de werkelijkheid blijven. De Schepen moest dan maar méér gevraagd hebben. Het vervolg van dit verslag over deze Raads zitting leest U in onze volgende nummers. De Karnavalraad Ninove ziet met genoegen dat de rondgang met de steunkaarten een groot succes tegemoet gaat. Wij danken de mensen die ons reeds gul steunden én met de reklame in het boekje én met de aankoop van een steunkaart. Zaterdag 24 januari a.s. in de namiddag zal ook misschien bij U de bel klingelen. Stuur onze man nen niet door. maar help ons mee om van karnaval 1976 iets goed te maken. Bedankt bij voorbaat De Foeoheleers, de nieuwe karnavalgroep van Ninove die bij ere-karnavaList Van Aelbrouck Ro- ger-Lambik hun hoofdkwartier hebben opgeslagen, hielden vorig week-einde een zeer geslaagde bak- schieting. Zij danken de vele deelnemers en de Raad dankt hen voor hun inspanningen in het kader van Karnaval 76. Wij wensen hen het beste voor de komende toeterende feesten. De Mini-Stars, een andere zeer aklieve karna- ■valgroep die zijn tenten heeft opgeslagen in Het Keizershof, haalde verleden zaterdag Will Tura op het bal van zijn kandidaat Don Freddo. Veel volk en een echte gezellige atmosfeer. Een initiatief dat zeker dient geloofd 1 Don Chips van de Schuimlekkers is waar lijk de duivel-doet-al van deze karnaval. Aktief tot en-met. Op zijn programma staat nog een T-dan- sant en izijn stickers zijn zeer leuk. Aanbevolen Don Juan met zijn Groen-Zwart-Ccmité en de leden van V.K. Ninove-reserveploeg, nemen de za ken groots aan. Zij lieten ons hun programma ken nen Zaterdag 7 en zondag 8 februari 1976 in het café De Nieuwe Klok te Ninove Super-Bakschieting. Aanvang op zaterdag te 18 u. Zondag van 10 tot 14 u en daarna vanaf 17 u. tot uitputting der prijzen. Bierhanael Malfroidt uit Meerbeke schenkt aan de ze bakschieting een prijs van 1.000 fr. voor de hoog ste serie gaten Vrijdag 13 februari a.s. in het lokaal De Klop pers Denderstraat te Meerbeke (V.K. Ninove) Disco-Bar en reuze Stuif-In met de echte karnaval- sfeer. Zondag 15 februari auUnkaravaan door de om liggende gemeenten van Groot-Ninove. Alle suppor ters zijn van harte uitgenodigd. Verzamelen op De Kloppers te 9 uur. Het Comité van V.K. Ninove II deelt nog mee dat hun aktie gesteund wordt door Groen-Zwart en de Spionkop van V.K. Supportersclub. Eindrangschikking na de eerste tornooiavond 1) 2) 4) 6) 8) 11) 12) 14) 19) 21) 22) 23) 24) 25) 27) A.T.B. Natuurvrienden, Dendermonde Universita.s V.T.B. Osta, Meerbeke V.O.K Moorsel Pro Musi ca Wistik Avondleergang e nBugg enh o u t Hommels Jongsocia 1 isten, Ni nove VI aa rrise Kampeertoerist Jongsooi al it enDe nel e rm trid e Wemmet Avondschool. Ninove Karnavalraad Marianne Volksunie Mozaïek Tien-Twen Wenteka, Denderwindeke Chiro-Toontje Moeders Slim sten Humanistisch Verbond \?.V.K.S. Huifkar V.A.B. ER.A. 25 p. 23 p. 23 p. 22 p. 22 p. 21 p. 21 p. 20 p. 20 p. 20 p. 19 p. 18 p. 18 p. 16 p. 16 p. 16 p. 16 p. 16 p. 15 p. 15 p. 14 p. 13 p. 12 p. 11 P. 10 p. 10 p. 8 P. Volgende wedstrijdavond in zaal Roxy, vrijdag 23 januari te 20 uur.

Denderklok | 1976 | | pagina 10