d B e^n /QQtn s Raadszitting LENTEOUDERS GEVRAAGD VAN 8 JANUARI 1976 Vijftigste Jaargang Vrijdag 30 januari 1976 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-37 Prijs per nummer 8 Fr. Prijs voor Jaarabonnement 330 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) Verkeerssignalisatie - 150.000 fr. Dhr Waltniel - Waarom werd dit bedrag met 50.000 fr. verminderd Dhr Burgemeester - In de voorgaande twee ja ren hebben wij heel wat materieel aangekocht. We moeten niet zo veel meer aankopen. Dhr Waltniel - Er is op dat gebied wel al veel verwezenlijkt, maar er is toch ook veel te doen. Dhr De Riemaecker - Vanaf 1 mei 1976 komt het nieuwe verkeersreglement in voege. Er hangen in de stad de helft verkeersplaten te veel. Met het nieuwe verkeersreglement zal er veel kunnen be zuinigd worden. Dhr Waltniel - Zal dit krediet niet onvoldoende zijn Dhr De Riemaecker - Dat kunnen wij nu nog niet zeggen. Dhr Waltniel - Ik stel voor de mogelijkheid te onderzoeken om vanaf het stadspark-parkeerplein tot aan de St.-Theresiakerk de blauwe zone in te voeren. Al is er dichtbij zo een ruime parking, toen staat dit gedeelte van de Brusselstraat langs ene zijde de ganse dag bezet met voertuigen. Dhr De Riemaecker - Het plaatsen van parkeer meters is dé oplossing. Dhr Burgemeester - Maar die zullen wel min der geschikt zijn voor de Brusselstraat. Dhr De Riemaecker - De handelaars zijn niet tevreden over de blauwe zone en menen dat par- ik eermeters zeker het best zijn voor het stadscen trum. De bedienden zullen inderdaad wel geen frank spenderen om hun wagen in het centrum te parkeren. Dhr Waltniel - De blauwe zone is zeker in de Brusselstraat gewenst. En dan nog wat het viel op dat tijdens de drukke feestdagen de Politie zeer streng optrad en vaak proces-verbaal opstelde, daar waar zij op an dere dagen dikwijls niet streng genoeg optreedt. De houding van de Politie moet toch een gans jaar dezelfde zijn zeer streng of gematigd. Dhr Burgemeester - Er moet één en dezelfde maat zijn. Dhr Waltniel - Akkoord, maar dan zeker niet strenger tijdens drukke feestdagen. Dhr Burgemeester - Akkoord. Openbare telefooncellen 250.000 fr. Dhr Waltniel - Op die post wordt aan ontvang sten 200.000 fr. voorzien of een verlies van 50.000 fr. Dhr Burgemeester - Wij hebben gevraagd de prijs per gesprek op 10 fr. te brengen, maar men wil niet toegeven. Dhr De Riemaecker - Per gesprek boeken wij een verlies van 2 fr. Dhr Timmermans - Het beheer ervan zal nu door de R.T.T. zelf gedaan worden. Dhr Stevens - Die telefooncellen zouden ons toch moeten een winst opleveren. Dhr Burgemeester - Wij hoeven daar niet ach ter te winnen of te verliepen. Dhr Waltniel - Inderdaad, zij hebben zeker hun nut. Dhr Burgemiester - Wij zoeken een betere op lossing. Werkingskosten intercommunale Land van Aalst 38.043 fr. Dhr Waltniel - Wat hebben wij daar zelf eigen lijk aan Dhr De Riemaecker - Het stortplein te Voorde en de lening voor ons industriepark. Dhr Waltniel - En hoever staat het met de huis vuilverwerking Dhr De Riemaecker - Ze studeren nog altijd. Dhr Waltniel - Ze zijn daar zeker aan het doc toreren Dhr De Riemaecker -e Er zijn toch veel univer- sitairen bij. Wie veel durft reclameren nemen ze op in het comité. Het is op die manier dat ik er ook in geraakt ben. (er wordt gelachen). Volgens die snuggere heren is de beste plaats voor de huisvuilverwerking Vlierzele. En ais ik hen dan vraag wat er moet gebeuren met de grote vervoeronkosten, dan antwoorden zij heel simpel dat die wel 'zullen verrekend worden. Dhr Waltniel - Hoe lang zal er dn Voorde nog kunnen gestort worden Dhr De Riemaecker - 7 tot 8 jaar. Aalst en wij leveren er het meeste huisvuil af. Maar wat gaat het worden alsook Geraardsbergen en Zottegem daar zullen storten Dhr Waltniel - De bijdrage aan Het Land van Aalst wordt berekend volgens het aantal inwo ners Dhr De Riemaecker - Ja, dat is statutair voor zien, wij kunnen daar niet buiten. Dhr Waltniel - Erembodegem heeft er al veel van genoten. Dhr De Riemaecker - En Aalst ook. Dhr Waltniel - Dan betalen zij naar verhou ding minder. Dhr Timmermans - Erembodegem is zeer goed gelegen. Dhr De Riemaecker - Dat is niet alles, maar zij (Lees verder op pagina 2) Een Kerstmis en een Nieuwjaar zonder sneeuw, maar met veel wind en zelfs een rampenstorm. Er was weinig poëzie in de natuur, maar dat belet niet dat er veel plezier ikan zijn in onze men senharten. De Vreugdezaaiers brachten tijdens het kerst- verlof een diepe vakantievreugde aan 820 kinderen. Op 3 januari keerden er 740 terug naar de Parijse heimat, met open tintelende oogjes en met de glans van het kerstekindje erin. De 80 overige kleintjes blijven 3 maanden in België of Nederland. De kinderen straalden van geluk en de oudeis pinkten in het station een traan weg en zuchtten Wat was dit een mooie kerstmis zonder sneeuw Onze imigrantenkinderen zijn terug naar school maar de Vreugdezaaiers ploegen voort. Voor de eerste trimester van het. jaar 1976 werd reeds een zwaar programma op het getouw gezet. Op dinsdag 20 januari reisden onze 106 oktober- kindjes af naar Parijs, en op woensdag 21 januari kwamen er een honderdtal andere kleintjes naar onze families. Dit was dan de eerste aankomst van dit nieuwe jaar "76. T^e tweede groep van niet schoolplichtige kin dei en verwachten wij op 18 februari en voor deze groep hebben wij weer eens wat nieuwe vreugde- zaaiers-pleegouders nodig. Deze kinderen blijven 3 maanden in ons land en zweven zowat tussen de leeftijd van 3 jaar tot 5 jaar. Wie een goed hart heeft en wat huiselijke warmte en liefdevolle geborgenheid aan deze slecht gehuisveste kinderen willen geven, stellen zich da delijk in verbinding met De Vreugdezaaier, Casinoplein 26. 9000 Gent, tel. (091) 23 87 38. De Lentevakantie (de Paasvakantie is afge schaft in Frankrijk) begint op vrijdag 19 maart en eindigt op maandag 5 april. Wij hopen dat de zon in deze lentedagen van de partij zal zijn en zoeken dan ook veel Lenteouders op die een kind, een jongen of een meisje van 5 jaar tot 12 jaar, uit de grauwe imigran ten wereld van Parijs willen op nemen in hun gezin. De Lente zal voor die ouders en voor die kinderen warmer en hartelijker zijn. Wie voor één van deze groepen zijn kandida tuur wil stellen, schrijven direkt naar De Vreugdezaaier, Casinoplein 26. 9000 Gent, of telefoneren onder 't nummer (091) 23 87 38. w e^ó/

Denderklok | 1976 | | pagina 1