d e z\u 0\^QB Raadszitting AANLEG A8 HET Sex-blad Vijftigste Jaargang Vrijdag 6 februari 1976 VAN VRIJDAG 9 JANUARI 1976 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) Alle raadsleden zijn aanwezig. Stedelijk zwembad - verlies 4.299.374 fr. Dhr Waltniel - Wij vragen de stemming. Goedgekeurd met 10 stemmen tegen 5 (P.V.V.). Toelage Bond Jonge en Grote Gezinnen - 10.000 fr. Dhr Van den Berghe - Ik vraag de stemming. Goedgekeurd met 9 stemmen bij 6 onthoudin gen (P.V.V. en dhr Van den Berghe). Dhr Van den Berghe - Ik heb mij onthouden om dat ik dit bedrag onvoldoende acht, maar anderzijds ben ik er, gezien de huidige omstandigheden, toch tevreden mee. Dhr Waltniel - Wij hebben ons onthouden om dezelfde reden. Watervoorziening - interesten van leningen - 313.912 fr. Dhr Waltniel - Hoe staat het met de watervoor ziening Wie vertegenwoordigt ons in de Maat schappij Dhr Burgemeester - In de Nationale Maatschap pij zijn wij niet vertegenwoordigd. Dhr De Riemaecker - Ninove is voor watervoor ziening aangesloten bij 3 verschillende diensten en dit heeft geen gemene zin. Wij hebben daartegen geprotesteerd. Komt er echter gelijkschakeling dan zijn wij ons bevoorrecht tarief kwijteen voorrecht dat wij genieten omdat wij van de oudste aangeslo tenen zijn. Het begint er nu ook op te gelijken dat het water de taalgrens gaat volgen en dat wij in de toekomst misschien ons water zullen moeten kopen. Het is een echte warboel en de waterverdeling staat In de openbare zitting van de Kamer van Volksvertegenwoordigers van donderdag 22 januari jlM richtte het Kamerlid Velkeneers een merkwaardige interpellatie tot de heren Minis ters van Openbare Werken en Verkeerswezen. ledereen is er zich nu wel stilaan van be wust dat de aanleg van de A8 voor ons gewest van levensbelang is, en wij nemen ons dan ook voor deze interpellatie integraal over te nemen in ons volgend nummer. Tot zo lang absoluut met op punt. Maar dit dagtekent al van 10- tallen jaren terug. Dhr Waltniel - Onze inkomsten aan water be lopen 209.115 fr. Dat is toch geen verhouding meer; dat is zelfs onbegrijpelijk. En nochtans is de water voorziening hier niet alles: te lage druk enz... Dhr Burgemeester - De leidingen zijn te klein. Dhr De Riemaecker - Er wordt een watertoren voorzien op het hoogste punt van Meerbeke. Dit is de watertoevoer die vanaf Kester vertrekt, en dit is de enige leiding die voor verbetering vatbaar is. El ders zouden het zeer zware uitgaven vergen. Programma Culturele Raad - 200.000 fr. Dhr Timmermans - Hieromtrent werd gisteren naar de onderverdeling gevraagd. Kwistornooi 60.000 fr. Sinksententoonstelling Plastische Kunstenaars 30.000 fr. Sint-Pietersfeesten 15.000 fr. Artiestenfoor50.000 fr. Toneelcyclus: 20.000 fr. En dan nog 25.000 fr. voor de administratie van de Culturele Raad zelf. Dhr Waltniel - Wij houden het bij het bedrag van vorig jaar: 190.000 fr. Dit voorstel wordt verworpen met 8 stemmen tegen 7 zodat de voorgestelde toelage van 200.000 fr. wordt aanvaard. GEWONE BEGROTING - ONTVANGSTEN Afgifte van administratieve beschieden - 200.000 fr. Dhr Waltniel - Waarom is dit bedrag met 40.000 fr. verhoogd Dhr Staes - Omdat de tarieven verhoogd zijn. Dhr De Jonghe - Een uittreksel van de geboor teakte wordt ons verplicht van 90 tot 125 fr. aan te rekenen. Dhr Waltniel - Het geboortecijfer daalt noch tans. Tegen al de posten die iets met belastingen te maken hebben stemt de P.V.V.-groep tegen. Ondernemingen van vervoer met taxi's die niet op de openbare weg stationeren - 10.000 fr. Dhr De Riemaecker - Er is een taxi die wegvait. Maar volgens de concurrentie doet die man toch maar verder met zijn taxibedrijf. Dhr Burgemeester - Ik heb pas gisteren de no dige stukken hieromtrent ondertekend, maar ik kan met de datum zeggen wanneer dit taxibedrijf stopt. Dhr De Riemaecker - Houd dit in het oog. Plaatsen van terrassen, tafels en stoelen, goederen - 25.000 fr. Dhr De Riemaecker - Wij zullen dit reglement moeten aanpassen om de openbare verkopingen door Gerechtsdeurwaarders te kunnen regelen. Verhuren nadarafsluitingen - 75.000 fr. Dhr Waltniel - Wij vragen de stemming en zul len deze post niet goedkeuren omdat het verhuren van de nadarafsluitingen niet overal met dezelfde maatstaven wordt toegepast. Goedgekeurd met 10 stemmen tegen 5 (P.V.V. Openbare parken - afgifte visverloven - 10.000 fr. Dhr Waltniel - Is er een reglement voor het vis sen Dhr Timmermans - 35 fr. per beurt. Achteraf wordt door de Stad vis aangekocht en bijgezet om het vissen te kunnen in stand houden. Dhr Waltniel - Op welke post staat die aankoop? Dhr Burgemeester - Bij park en beplantingen. Dhr Waltniel - Is dit het eerste jaar? Dhr Timmermans - Vorig jaar was er niets. Dhr Burgemeester - Er werd niets geboektmet het geld dat werd ontvangen werd nieuwe vis aan gekocht. (Lees verder op pagina 2). We hebben het niet over het eeuwenoud ge kende vijgenblad voor de bedekking van de sex. We bedoelen evenmin een blad dat iets zou te maken hebben met gezondheidszorgen voor de sex. Het betreft echter wel het nummer 4 van de 7de jaargang van een annoncenblad voor Ninove en omstreken - 30.000 exemplaren - gepubliceerd op 29 januari 1976. Op bladzijde 3 reklaam vooreen film van zeer grote klasse DE WELLUSTIGEN. Hun lichamen ondergaan de waanzinnigste omstrengelingen. Ge raffineerde feestjes ontaarden in felle erotische uit spattingen. Op bladzijde 10 reklaam voor: «2 sex films tot het uiterste 1) Zij zijn er om u te behagen en te voldoen... Eros Club 69. 2) Gevangen door van seks uitgehongerde amazonen... de sex-kwal- len Nog op bladzijde 10 reklaam voor: Poedel naakt. Bijfilm vergeet niet je vrouw te kussen - verboden onder 16 j. (sic!). Op bladzijde 11 reklaam voorDe langste streling van de cinema. De meest begeerde film. De meest besproken film. De meest bezochte film Een mengeling van exotisme en sensualiteit. Een luxueuze film met berekende durf. Een lofwoord van het vrouwelijk lichaam. De Geschiedenis van O die tot slot toch overwint niettegenstaande haar eisen en haar vernederingen. Gegeven genotGesteeld (sic!) genot... Gedeeld genot...». Werkelijk van het goede te veel voor één nummer van één blad. Eens te meer wordt bewaarheid dat voor som migen het geld geen reuk heeft. Het gaat niet op te preken voor gezondmaking van het leefmilieu, waar voor de VERVUILING van de MORELE OMGEViNG gepropageerd wordt. A.D.R.

Denderklok | 1976 | | pagina 1