h >ist Sn 6 ft \KsQ d uce ekb/ Raadszitting NEIG EMBOS Vijftigste Jaargang Vrijdag 20 februari 1976 VAN DINSDAG 10 FEBRUARI 1976 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN-JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 tan Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. rrri' 'Winriiiiii*' Te 8.05 uur opent dhr Burgemeester de zitting. Daar een krant een interpellatie van dhr Walt- niel over de kwestie van de maandkalender had aan gekondigd, was er heel wat meer publieke belang stelling dan naar gewoonte, vooral uit het midden van de kulturele raad. Dhr Evenepoel - Ik moet hier dhr Waltniel ver ontschuldigen wegens 't overlijden van zijn schoon moeder en dhr Violon wegens ziekte. Dhr Van den Berghe - Ik vraag het woord bij ordemotie. Dhr Burgemeester - Wij luisteren. Dhr Van den Berghe (rechtstaande) houdt de volgende toespraak Mijnheer de Voorzitter, Waarde Kollega's, Ik wens dat deze Raad zich bezint omtrent onze Kulturele Maandkalender. Toen het nieuw krediet voor deze Maandkalen der in de begroting voorgedragen werd, kon ik on mogelijk deze nieuwe post goedkeuren, aangezien de uitgave van de Kulturele Maandkalender in de vorige jaren voldoende bewees, te kunnen bestaan zonder dat speciaal krediet. Indien nu de kosten van deze Kulturele Maand kalender echt niet meer kunnen gedragen worden door de verschillende instanties die het vroeger fi nancierden, dan kan, in geval van uitputting van de bestaande fondsen, bij de eerstkomende gelegen heid eenvoudig een begrotingswijziging aange vraagd worden d:e ik, indien het juiste cijfermate riaal verantwoord wordt, ten volle zal steunen. Ik wil benadrukken dat ik het initiatief van deze Kulturele Maandkalender ten volle waardeer, en dat het mijn wens is dat deze verder verschijnt zoals vroeger. Ik wens daarom dat deze Raad zich uitspreekt over de vraag Moet de Kulturele Maandkalender blijven voortverschijnen zoals vroeger 7 Indien U JA stemt, dan bewijst dat U het princiepe van de Kulturele Maandkalender goed keurt en steunt. Indien U NEEN stemt, dan bewijst U dat U het initiatief van de Kulturele Maandkalender wilt kel deren. Indien U zich onthoudt, om het even om welke reden, dan moet U zich bewust zijn van het feit dat Uw stem ook als resultaat heeft, dat de Kulturele Maandkalender niet meer zal verschijnen, en dat U alzo ook het initiatief keldert. Dhr De Riemaecker - Ik meen te weten dat over de kwestie van de Kulturele Maandkalender dhr Waltniel een interpellatie wenste te houden. Dhr Burgemeester - Dat is inderdaad juist. Dhr Evenepoel - Die interpellatie kan, gezien de bijzondere omstandigheden, nu niet doorgaan. Dhr Burgemeester - Ik meen dat het best is ook dhr Waltniel te horen en dan beide zaken samen te nemen. Dhr De Riemaecker - Er is over die kwestie nog wel een en ander te zeggen. Dhr Timmermans - Wij bleven ten minste kon- sekwent. Dhr De Riemaecker - Wacht maar... Dhr Van den Berghe - De eerstvolgende zitting was wel het meest geschikt om op die kwestie terug te komen. Dhr De Riemaecker - Er valt nog iets meer ge nuanceerd over te zeggen. Dhr Timmermans - Gaat ge misschien zelf een gelegenheids Maandkalender uitgeven Dhr De Riemaecker - Ge zult niet blijven lachen. Dhr Burgemeester - Wij komen op die kwestie terug na de interpellatie gehoerd te hebben van dhr Waltniel en gaan nu over tot de dagorde. 1) Grondafstand op het kerkhof. Dhr Secretaris geeft lezing van de aanvragen Familie Van Londersele 2 plaatsen. Familie De Mol1 piaats. Familie Hendrickx 2 plaatsen. Familie De Mulder: 1 plaats. Familie De Backer: 1 plaats. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 2) Buurtweg 7 (Pollarestraat) vraag tot verklaring van groot verkeer voor het gedeelte vanaf de rijksweg 9 tot de grens met de gemeente Pol- lare. Dhr De Riemaecker - De oorspronkelijke vraag komt eigenlijk van de gemeente Denderwindeke. De Gouverneur vraagt nu onze goedkeuring voor dat gedeelte van de Buurtweg 7 dat op ons grondgebied loopt. 3) Afschaffing van een gedeelte van de voetweg 57 (Schoorswegje). Dhr De Riemaecker - Dit punt heeft reeds aan de dagorde geweest. Een onderzoek werd uitge schreven en er kwamen geen bezwaren binnen. 4) Openbare verlichting - vernieuwing net Her- linckhovestraat. Dhr De Riemaecker - Deze straat is een straat van druk doorgaand verkeer geworden. De eigenlij ke aanleg kost 98.646 ir. plus B.T.W. Dan komt er nog het plaatsen van 7 lichtpunten met lampen van 150 W. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 5) Watering de Kwaadbroeken - advies omtrent een voorstel tot ruiming van de waterloop. Dhr De Riemaecker - De gracht vertrekt van achter De Bospad onder de Steenweg, dwars door de weide waar de sporthaile zal komen. De onkos ten voor Ninove belopen 3.000 fr. 6) Materieel brandweer - aan te kopen met rijks toelagen - aanvraag vrijmakingsmaterieel. Dhr Burgemeester - Er was een vijfjarenplan opgesteld dat einde vorig jaar uitgevoerd moest zijn. Dit gebeurde echter niet en Binnenlandse Za ken vraagt ons nog maar eens wat nog moet gele verd worden met 75 staatssubsidie (geeft lezing). Algemene goedkeuring met 13 stemmen. (Lees verder op pagina 10). Op 22 januari jl. richtte Volksvertegenwoordi ger Ghisleen Willems zich in de Kamer tot de Mi nister van Financiën, in verband met de onteigening van het Nelgembos. De heer Voorzitter - Overeenkomstig artikel 73 van het reglement heeft de heer Willems gevraagd een dringende vraag te mogen stellen aan de heer Minister van Financiën, die het erover eens is om onmiddellijk te antwoorden. De heer Willems - Op 17 oktober 1974 werd bij koninklijk besluit het Neigembos te Meerbeke ont eigend. Ondanks herhaald aandringen werd tot nog toe doer net tweede Aankoopcomité te Gent de ont eigeningsprocedure niet afgehandeld. De opdracht tot aankoop werd door de heer Mi- nisier van Landbouw reeds in de maand november 1974 overgezonden aan het bevoegde Aankoopco mité, d.i. weinige dagen na verschijning in het Bel gisch Staatsblad van de koninklijke beslissing. De uitvoering van deze opdracht was inderdaad hoogdringend aangezien in de periode tussen de be slissing van onteigening en aankoop te vrezen viel dat het onderhoud van het bos zou verwaarloosd worden. Het uitblijven van de aankoop heeft dan ook in derdaad catastrofale gevolgen. Ondermeer verliezen de twee 300-jarige beuken sapstroom, en kregen grete zwammen aan hun voetstukken zonder dat de vereiste maatregelen werden genomen, hetgeen het heel nabije einde betekent van deze monumentale bomen, indien niet onverwijld ingegrepen wordt. Alhoewel een proceduur aanhangig is omtrent het eigendomsrecht van 9 ha d.i. een klein gedeel te van het onteigende goed, wordt juist om die reden de aankoopproceduur opgeschort (geblokkeerd) sinds november 1974, alhoewei zulks geen hinder zou mogen zijn voor hei aanwerven door de Staat van het overgrote en bedreigde gedeelte van het bes Het zou mij bijzonder genoegen doen, te verne men dat er geen bezwaar bestaat voor de onmiddel lijke afwerking der onteigeningsprocedure van net Neigembos door het tweede Aankoopcomité. De heer De Clercq, Minister van Financiën - Overeenkomstig de wet moet het Aankoopcomité eerst trachten tot een minnelijk akkoord te komen met de eigenaar van het onteigende goed teneinde de vergoeding te kunnen bepalen die hem toekomt. Het Comité mag slechts de gerechtelijke ont eigening inspannen wanneer het duidelijk is dat gee geen minnelijk akkoord kan worden bekomen. Wat het Neigembos betrett, onderhandelde het Comité bijgevolg met graaf Jean Descantons de Montblanc en deed hem inzake de vergoeding ver schillende voorstellen. De eisen van de eigenaar blijven echter van die aard dat er geen enkele kans bestaat om tot een minnelijk akkoord te komen. Het Comité zal dan ook (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1976 | | pagina 1