k 'Qa/TÏS 6^ d uy e Vijftigste Jaargang Vrijdag 5 maart 1976 VAN VRIJDAG 27 FEBRUARI 1976 e%, Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Even na 20 uur verklaart dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Dhr Burgemeester - Ik verontschuldig dhren Col- lyns en Van den Berghe dhr De Jonghe zal mis schien later komen. Dhr De Riemaecker - Tijdens de vorige zitting hebben wij opgemerkt dat op het Gewestplan de Firma Moeremans vergeten werd en als groenzone was aangeduid. Bij nader toezicht is gebleken dat het tracé voor de verbindingsweg vanaf de Begij- nenbrug tot de ontworpen omlegging van de rijks weg 9 tussen zijn kruispunt met de rijksweg 55 en zijn kruispunt met de rijkswegen 731 en 54, de fe- briek Moeremans dwarst. Alle bezwaren moeten vóór 29 februari bij de Gouverneur ingestuurd zijn. Als beslissing van de Gemeenteraad kunnen wij dit bezwaar niet tijdig meer klaar krijgen, en daarom stel ik voor dat ik persoonlijk een bezwaar bij de Gouverneur zou in dienen, als volgt Mijnheer de Gouverneur. Om stedebouwkundige en verkeerstechnische redenen heb ik de eer bezwaar in te dienen tegen het tracé dat voorkomt op het ontwerp tot gewest plan. De stedebouwkundige redenen zijn de volgen de - het dwarsen van het bedrijf Moeremans, dat niet aangeduid werd op het gewestplan - het gemis aan ruimte tussen het thans voor gesteld tracé en de Burchtdam en Brusselstraat. De verkeerstechnische redenen vergen geen betoog omdat het niet verantwoord blijkt een nieuw kruispunt te scheppen midden een nieuwe omleg ging tussen twee andere belangrijke kruispunten. De ontsluiting van de stadskom vergt de aan leg van een nieuwe verbindingsweg. Alles pleit voor een tracé vanaf de Begijnen- brug te Ninove naar het kruispunt van de rijkswe gen 731, 9 en 54 te Meerbeke. De gemeenteraad van Ninove heeft deze ziens wijze eenparig bijgetreden ter zitting van 27 februa ri 1976. Een uittreksel der beraadslaging volgt ten spoedigste. ledereen gaat met dit voorstel akkoord. 1) Interpellatie van de Heer Waltniel nopens de publicatie van het Maandblad te Ninove. Dhr Burgemeester - Het woord is aan dhr Walt niel. Rechtstaande houdt dhr Waltniel de volgende toespraak Mijnheer de Voorzitter, Waarde Collega's, Het gebeurt niet dikwijls dat in een zitting, vol gend op deze waarin de stadsbegroting werd behan deld, moet geïnterpelleerd worden betreffende een post die reeds besproken werd. Het gaat hier, zoals U allen weet, om de publi- katie van het Maandkalender van de Stad Ninove - zo is de officiële benaming, ik druk er op. Tijdens bedoelde gemeenteraadszitting heeft de Schepen van Sport en Kuituur, na het verwerpen van zijn voorstel tot inschrijven van een nieuw krediet van 250.000 fr., langs de neus weg verklaard dat het Kalender niet meer zou verschijnen. Wij hebben toen maals deze bewering niet ernstig opgenomen. Bij het lezen van bepaalde publikaties moeten wij ech ter vaststellen dat de Schepen koppig bij zijn stel ling blijft en zich meer en meer in deze waanpositie vastankert. Er heeft zich daarenboven een nieuw feit voor gedaan. De Voorzitter van de Kulturele Raad heeft in het februari-nummer een artikel laten of doen ver schijnen, met medeweten of medewerking van de Schepen van Kuituur, waarin eveneens het roemloze einde van het Kalender wordt aangekondigd. Dit is dan de druppel geweest die het vat heeft doen over lopen. Wij komen daar straks trouwens op terug. Dit alles heeft er mij toe aangezet het dossier van het Maandkalender eens zeer grondig te onder zoeken, wat mij tot enkele, ik zou haast zeggen ont hutsende vaststellingen heeft geleid. Vooreerst wou ik echter nog één zaak in het klare trekken, namelijk de aard en de rol van het Maandkalender van de stad Ninove. Het maandkalender, zoals wij dit kennen, is een informatieblad, meer niet. Volgens ik in het verslag van vorige zitting heb kunnen vaststellen werd hier verscheidene malen de uitdrukking Kulturele Maandkalender gebruikt. Ik vraag mij af wat er voor kuituur aan dit Kalender verbonden is. Het geeft een opsomming, noch min noch meer, van de aktiviteiten der Ninoofse verenigingen van al le slag, met aanduiding van plaats, datum, uur en on derwerp. Daarenboven vindt men erin de openings uren van de bibliotheken en de wachtdiensten van geneesheren, apotekers, diensten van elektriciteit, gas en t.v.-distributie, de priesters van de week, de telefoonnummers van politie, brandweer, waterlei ding en tele-onthaal, en de openingsuren van het zwembad. Onderaan de voorlaatste bladzijde trof mij een tekening, vier pintenpakkers voorstellend, en op de laatste bladzijde wordt het oog aangetrokken door een kleuter die halsstarrig beweert dat men vast en zeker bij het Gemeentekrediet moet sparen. Daarmede is de kous af. Met andere woorden, het Maandkalender van de Stad Ninove is geen kultureel monument, doch wel een zeer nuttig - ik druk erop - voorlichtingsblad dat essentieel, zo niet uitsluitend, praktische infor matie geeft, niet enkel over de aktiviteiten van de verenigingen met kulturele inslag, doch tevens over de werking van alle stads- en gemeenschapsdien sten. Het is dan ook wegens zijn bij uitstek prakt.sch karakter dat dit Maandkalender alom wordt gewaar deerd. De konklusie van dit alles ligt voor de hand men begrijpt niet hoe het komt dat de Schepen van Kuituur en Sport een soort eigendomsrecht uitoefent over dit Kalender, door te beslissen of het al dan niet zal verschijnen. Men begrijpt nog veel minder hoe het komt dat enkele van zijn akkolieten uit de Kulturele Raad zich dik maken over dit Kalender. Dit gezegd zijnde, zal ik in mijn interpellatie vier punten behandelen, namelijk 1) de onbegrijpelijke en onverantwoorde hou ding van de Voorzitter van de Kulturele Raad 2) het budgetair gefoeffel omtrent de f'nancie- ring van het Maandkalender 3) het nonchalant gedoe met de stadsgelden 4) het politiek gesjacher rond het Maandkalen der waarna ik als konklusie, een motie betreffende deze verschillende punten aan uw goedkeuring zal voor leggen. 1) De onbegrijpelijke en onverantwoorde hou ding van de Voorzitteer van de Kulturele Raad. Ik zal dienomtrent onverbloemd mijn mening ten beste geven. De heer Borgers kwam in de kulturele raad te recht en bereikte daar de hoogste top van de hiërar chie. als afgevaardigde van een liberale nevenorga nisatie. Het is zeker pijnlijk in eigen vlees te snijden, doch dikwijls is dit het beste middel om te genezen. Het voorzitterschap van de heer Borgers moet hem waarschijnlijk naar het hoofd zijn gegaan men kan de streek die hij komt uit te halen niet anders in terpreteren. Dat hij zich op die manier tot een gewil lig - ik hoop nog steeds onschuldig - instrument in de handen van de Schepen van Kuituur heeft ont popt, blijkt waarschijnlijk nog steeds niet tot zijn brein te zijn doorgedrongen. Men zou geneigd zijn deze Schepen te feliciteren met de resultaten die hij bereikt heeft met zijn methoden van hersenspoe ling. De houding van de heer Borgers is onbegrijpe lijk, daar waar hij in zijn artikei in het Maandkaien- der van februari 1976 dié gemeenteraadsleden he kelt, welke het voorgestelde nieuw krediet van 250.000 fr. voor dit Kalender hebben verworpen. De heer Borgers vergeet blijkbaar dat hij enkel Voorzit ter is van de Kulturele Raad, die een adviserende raad is en zich dus niet hoeft in te laten met de poli tieke beslissingen genomen door de gemeenteraad. De heer Borgers heeft zeker het recht er een persoonlijke mening op na te houden en deze te ver kondigen daar en waar hij het wil. Niemand zou het hem kwalijk nemen ten persoonlijke titel een artikel te laten verschijnen in Voor Allen of zelfs in Marianne Zich bijaldien echter voordoen als spreekbuis van de Kulturele Raad, is misbruik ma ken van een officiële funktie en is zich bewegen op een terrein dat het zijne niet is. Ik herhaal politieke beslissingen worden in de gemeenteraad genomen en niet in de Kulturele Raad Wij nemen het niet dat de Voorzitter van de Kulturele Raad als dusdanig op de meest pretentieu ze wijze de gemeenteraadsleden in goede en slechte indeelt, daar waar hij neerpent De oppositie in die gemeenteraad heeft dan ook te pas en ten onpas dit spook (het inflatie-wa pen) opgeroepen om alle kulturele, sportieve en feestelijke manifestaties te beknotten. Gezien de meerderheid in de gemeenteraad hopeloos verdeeld is, vond men ook daar mensen bereid het politiek spelletje mee te spelen De heer Borgers zal zich waarschijnlijk niet de moeite hebben gegeven om de stadsbegroting te analyseren - op voorwaarde dat hij weet wat een (Lees verder op pagina 2). e^-^n Raadszitting

Denderklok | 1976 | | pagina 1