A A M A D He rnieuwing van de Abonnementen 14de FEESTMARKT Vijftigste Jaargang Vrijdag 26 november 1976 RECHT OP ANTWOORD STAD NINOVE DINSDAG 30 NOVEMBER 1976 van 3 uur tot 16 u. 30 250.000 Fr. PRIJZEN Kopers, EIST een Sot per aankoop van 25 fr. SPEELGOED EN SNOEP NA HET B.S.P. - CONGRES Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN-JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0473685-87 ■f—O MMil——l m I ■WIIIIWI Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Naar aanleiding van het onder deze hoofding verschenen artikel van A.D.R. in ons vorig nummer, ontvingen wij cp onze Redactie een Recht op Antwoord van de heer André Borgers. dat wij hier integraal overnemen. 1De heer A.D.R. (waarom verstopt hij z:ch eigenlijk achter öeze initialen?) valt mij en enkele colleges u.t het onderwijs aan. omdat onze naam voorkomt op de peterslijst van Amada. Graag wou ik de lezers en de heer A.D.R. verklaren waarom dit gebeurde. Ons Kiesstelsel eist nu eenmaal een zogenaam de peterslijst, opdat een politieke partij in aanmer king zou komen voor deelneming aan de gemeente raadsverkiezingen. Wanneer een lid van Amaöa- Ninove mij in september II. vroeg deze lijst mede te ondertekenen, heb ik dit aanvaard om volgende redenen. Elke partij heeft in ons democratisch stel sel recht om de kiezers een lijst voor te stellen bij de gemeenteraadsverkiezingen. Daar ik meen dat Amada dit recht niet mag ontzegd worden, heb ik samen met anderen, die de heer A.D.R. o.a. ver meldt, mijn naam op deze peterslijst geplaatst. Dit betekent geenszins dat ik ideologisch ach ter Amada sta en dat weet ae heer A.D.R. maar al te goed. Mijn persoonlijke overtuiging staat zelfs diametraal tegenover de hunne. Liberalisme is ech ter een ideologie die de persoonlijke vrijheid wil vrijwaren en bevorderen dus kan en moet een eer lijk liberaal dan ook andere ideologische strekkin gen een kans laten., anders zitten we precies in een Chinees stelsel of ander totalitair regime, hetzij van links- hetzij van rechts-extremisten. Ziedaar een motivering en in die geest moet de jeugd geen schrik hebben dat democratie teleur- gaat. Wie zou er endoctrineren, mijnheer A.D.R In het officieel - en wellicht ook in het vrij onder wijs - hebben wij geen schrik voor heksenjacht van verontruste, brave ouders, van wie u meent de spreekbuis te mogen zijn. Kan A.D.R. misschien een lijst opstellen van volgens hem toegelaten partijen en volgens hem toegelaten leerkrachten in het onderwijs (als er überhaupt nog wel andere zouden mogen toegelaten zijn buiten zijn eigen overtuiging). Enkele tips voor A.D.R. - alle andersdenkenden ontslaan uit het onderwijs. - alle andersdenkenden ontslaan uit andere beroe pen en functies. - alle andersdenkenden de tcegang weigeren tot openbare gelegenheden. - alle andersdenkenden op de brandstapel - verder alle waardevolle mensen uit zijn partij de mond snoeren. Het is bedroevend dat in onze tijd nog zulke literatuur met lage aanvallen gericht worden tegen mensen die goede bedoelingen hebben. Er zijn meer mensen die samen met mij een pluralistische en verdraagzame wereld nastreven zonder hun eigen politieke overtuiging te verloochenen, (zelfs te Ni- nove Ik dacht zelfs dat verdraagzaamheid een diep kostelijke waarde was. 2) De gemeenteraad heb ik nooit de les willen spellen, maar als voorzitter van de stedelijke cul turele raad achtte ik het mijn plicht meer begrip en medewerking te vragen voor de onbaatzuchtige werkers in de culturele raad en bij de redactie van de stedelijke maandkalender. In feite verkies ik deze oude koe<en niet terug uit de gracht te halen Ik wens de heer A.D.R. ondertussen veel leed vermaak maar vraag hem toch zich even te be zinnen ever vrijheid en verdraagzaamheid, ais hij artikels Dleegt in een weekbiad dat zich kristen, Vlaams en volksgez.nd noemt. André Borgers. Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Donderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 360,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 van Paui Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland 390 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje 635 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. Elk lot geeft recht op deelname aan de prijstrek- king. Prijstrekking onmiddellijk na de sluiting van de feestmarkt. Degelijke publiciteit is verzekerd voor de winnende nummers. Op 30 november 1976 vanaf 16 uur op de Graan markt GRATIS UITDELING door Sinterklaas van (voor een waarde van 50.000 fr.) aan AL de kin deren vergezeld van hun ouders. Dat de B.S.P. bereid is in deze moeilijke crisis jaren haar verantwoordelijkheden op te nemen is gebleken uit de besprekingen en de officieel afge legde verklaringen van de socialistische leiders. De benaming staatshervorming kwam regelma tig terug en net beeid dat opgehangen werd in verband met de moeilijke toestand van ons land, was zeer somber voor wat de toekomst betreft. Wij willen dit graag toegeven, maar de Rege ring die, nu bijna drie jaar achtereenvolgens, het moest stellen zonder de beste socialistische stuur lui, pieegde geen vaandelvlucht door, zoals zij, aan wal te blijven. Deze Regering kan het. naar socialistische visie, niet boiwerken de toestand vraagt een sterke Re gering, zei voorzitter Willy Claes, waaruit kan be sloten worden dat ook sterke personaliteiten nodig zijn in een sterke Regering en deze sterke mannen alleen bij de B.S.P. te vinden zijn De politiek is de kunst der mogelijkheden en zolang er coalities dienen gevormd om tot een meer derheid te geraken, zal elke partij, ook de B.S.P., niet het geheel van haar programma doen aanvaar den door de partner of partners dan wordt het een kwestie van geven en krijgen, maar dat gebeurt dan met gesloten deuren. Op het lokale vlak zijn wij benieuwd hoe de dubbeltjes in de nieuwe blauw-rode coalitie zullen rollen en of het resultaat blauw of rood zal zijn. Vermoedelijk wordt het een Bordeaux-kleur en deze wijn moet al enkele jaren fles hebben om zijn kwa liteiten bloot te geven Wij zullen afwachten...

Denderklok | 1976 | | pagina 1