Raadszitting 2 DE DENDERKLOK VAN 15 DECEMBER 1976 (Lees verder op pagina 11). 1) Werd op de dagorde geschrapt. Dit eerste punt aan de dagorde ging over een rolitieagent en werd met gesloten deuren behan deld. Vóór die gesloten deur bleven wij wachten tot 22.10 uur en toen kon de openbare zitting beginnen. Er waren vier persmensen aanwezig en een viertal toeschouwers. Alle raadsleden waren aanwezig behalve de heer De Muyter die zich liet verontschuldigen we gens beroepsbezigheden. 2) Kasverslag stad. Dhr Staes geeft lezing van het kasverslag. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 3) Grondafstanden op hei kerkhof. Dhr Sekretaris geert lezing van de volgende aanvragen Familie De Mont, 2 plaatsen. Familie Merckx, 2 plaatsen. Familie Staes, 2 plaatsen. Familie Van Vaerenbergh, 1 plaats. Familie Dortant. 1 plaats. 4) Lening van 1.600.000 fr. voor het financieren van bijkomende werken aan de stadseigendom Dreefs'raat (volgens begrotingswijziging goed gekeurd in zitting van 5 november 1976). Dnr Staes - Wij vragen U een lening van 1,6 mil- .oen fr. goed te stemmen, ingevolge begrotingswij zigingen die in de voorgaande zitting werden Goed gekeurd. Goedgekeurd met 8 stemmen bij 6 onthoudin gen (B.S.P.). Wij hebben ons onthouden ingevoige onze nou- ding die we hebben aangenomen in verband met de aankoop van de eigendom Behn. 5) Aanvullende lening cultureel centrum-erelonen ontwerpers. Dhr Timmermans - In dit verband hadden wij hier al een lening goedgekeurd van 338.000 fr. De provinciale voorschriften en het contract leggen ons echter een lening op van 474.525 fr. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 6) Afschaffen van de Koeweg (weg nr. 28) - inge komen bezwaren - beslissing. Dhr De Riemaecker - Bij deze Koeweg zijn 23 eigendommen betrokken. Er kwamen 13 bezwaren binnen die allen om het benoud van de Koeweg ver zoeken. Derhalve stellen wij vcor de Koeweg terug te openen en he:n in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 7) Voorstel tot afschaffing van de voetweg nr. 79 - princiepsbeslissing. Dhr De Riemaecker - Het is de voetweg die in de volksmond beter gekend is als «de kets van Nijs» en die via de Eiisabethlaan doodloopt in het Vene- broekenbos. In feite bestaat die voetweg niet meer. Maar tussen de Molendender en de Elisabeth'aan ligt een hoogspanningskabel en dit is de praktische reden waarom ons een princiepsbeslissing tot af schaffing wordt gevraagd. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. Dhr Timmermans Wij hebben al scmkkmgen getroffen met de directie van de school. Dhr De Riemaecker - Ik heb in een dagblad ge lezen dat het geld van Nmove voortaan te Meerbeke zal geteld worden. Dhr Waltniel - Als er is. Dhr De Riemaecker - Wij kunnen niet met alies lachen. Dhr Waltniel - Vanaf 1 januari 1977 heet Meer beke ook Nmove. Dhr De Riemaecker - Langs het zelfde dagblad vernamen wij ook dat het nieuw schepencollege reeds officieus heeft vergaderd en dit was dan toch nog in het huidige Ninove. Dhr Timmermans - Va»t daar .ets op te zeggen Dhr De Riemaecker - De Wet verbiedt verga deringen te houden en communiqué s uit te geven die schade kunnen berokkenen aan de bestaande overheidsinstellingen. Natuurlijk, als er kwaad opzet mee gemoeid is. Het is in elk geval eigenaardig dat de Ninovie- ters hun belastingen zuilen moeten gaan betalen m die gemeente waar er geen belastingen zijn. Dnr Wa:tn,el - Ik vind uw opmerkmg misplaatst. Men K.an over alle persmededelingen dicussmren Dhr De Riemaecker - Wij wisten van dit alles toch niets. Dhr Waltniel - Dit was ook geen beslissing van de Gemeenteraad. En is het allemaal wel waar wat men schrijft Het is toch we! normaal dat het n.euwe College voorat bepaalde schikkingen moet treffen. Als de l,.V.P aan het bestuur meekwam hebben wij dit ook gedaan. Dnr De Riemaecker - Daarover heb ik n.ets te zeggen. Dhr Waitnie! - Er zijn veel schikkingen te tref fen en er is vee! te doen. Het is een moeilijke over gang nu men met een fusiegemeente moet reke ning houden. Dnr De R.emaecker - In eik geval nebben wi, reeds celezen dat de nieuwe Gemeenteraad samen komt op 1 januari 1977. Dhr Burgemeester - De instructies zeggen ons dat. En over dit alles Kan er best geredetwist wor den in de nieuwe Gemeenteraad Dhr De Riemaecker - De installatie-vergadering van de nieuwe Gemeenteraad moet worden vastae- legd door het huidige Schepencollege. Dnr Burgemeester - Juist. En ae plaats is in derdaad door het huidige Schepencollege beoaald. Er waren ook voorstellen om op 2 januari 1977 te vergaderen. Maar bepaalde argumenten lieten zulks niet toe. Dhr De Riemaecker - Welke argumenten 7 Dhr Timmermans - Om a,!e administratieve moei lijkheden te vermijden. Dhr De Riemaeci er - Dit is een flauw argu ment. Dhr Waltniel - Die datum wordt voorzien m de Richtlijnen van het Departement van Binnenland se Zaken. Dhr De Riemaecker - Die richtlijnen spreken ook van andere data. Het voorste! orn op 2 januari 1977 samen te komen wordt verworpen met 11 stemmen teqen 3 (C.V.P.). Het voorstel om op 1 januari 1977 te vergaderen wordt aanvaard met 11 stemmen tegen 3 (C.V.P.). Vraagt milieubeschermende maatregelen met groe ne zones. RALDES Aalst -Vraagt bufferzones met hoog- stammige bomen en groene zones. Dhr Eric Verheyden vraagt bescherming van het leefmilieu. Het Jeugdcomité Ninove Vraagt groenzones als bufferzone. Dhr De Riemaecker - In de richting Okegem •s het volledig open veld en langs het centrum. naast de Rmgiaan, zijn op het plan groenzones voor zien. Wij stellen voor deze vier bezwaren als niet gegrond te beschouwen. Dhr Timmermans - De B.S.P. vraagt deze be zwaren in aanmerking te nemen. In het plan zit er een vergissing, er zijn alleen heesters en bloemen voorzien en dat is geen bufferzone. Langs de kant van Okegem is het nu nog open ve d maar er kan nog gebouwd worden; daar ook is een bufferzone nodig. Dnr Waltniel - Wij stellen voor de punten 10. 11, 12 en 13 van deze dagorde uit te stellen. Het gaat hier over de definitieve goedkeuring van een B.P.A. Het is de laatste zitting van deze Gemeen teraad. ik vind het onverantwoord dat deze zich nu nog over een dergelijke belangrijke beslissing zou uitspreken. Dhr De Riemaecker - Deze procedure is al lang aar gang en is nu voor de Gewestcommissie ge weest. J Dhr Burgemeester - Juist, en ik dacht dit ook te zeggen. Dl, De Riemaecker - Ik wens er U veel plezier mee. Dhr Burgemeester - Laat ons over de verdaging van die vier punten stemmen. De verdaging van de punten 10. 11, 12 en 13 wordt aanvaard met 11 stemmen bij 3 onthoudingen C.V.P.) Dhr De Riemaecker - Ik ben niet tegen de ver daging maar ik wenste er op te wijzen dat deze pun ten op de meest regelmatige wijze op de dagorde werden geplaatst. Dnr Burgemeester - Dat bedoelde dhr Waltniel ze-,or met maar in de verdaging zit toch ook iets in. 11) B.P.A. Nijverheidszone B - kennisneming inge komen bezwaren - eventueel definitieve goed- keuring. 12) B.P.A. Nijverheidszone C - kennisneming inge komen bezwaren - eventueel definitieve goed- keuring. 13) B.P.A. Cultureel Centrum - kennisneming inge komen bezwaren - eventueel definitieve goed- keuring. 9) Nationale Maatschappij der Waterleidingen - Buitengewone algemene vergadering - Aandui ding stadsafgevaardigde. 8) Vaststellen van plaats en datum der installatie vergadering van de nieuwe gemeenteraad. Dhr Burgemeester - Naar ik vernomen heb zou deze installatievergadering plaatshebben op 1 ja nuari 1977 te 15 uur in de school Oude Kaai. Dhr De Riemaecker - Naar ge vernomen hebt, zegt gij. Dhr Timmermans - Er is een voorstel om die vergadering te laten plaatshebben op 1 januari in de school Oude Kaai, in de turnzaal of in de nieuwe refter. Dhr Eurgemeester - Opgelet voor de verwar ming van die lokalen want het is op dit ogenblik vakantie. Dhr Burgemeester - Deze vergadering was al eens gepland maar ging niet door daar zij niet in aantal was. Dhr De Riemaecker was als stadsafge vaardigde aangeduid. Hij is nu ook nog bereid om op 22 december a.s. de stad te vertegenwoordigen op die samenkomst. iedereen gaat hiermee akkoord. 10) B.P.A. Nijverheidszone A - kennisneming inge komen bezwaren - eventueel definitieve goed keuring. Dhr De Riemaecker - De Nijverheidszone A is het bovenindustriepark. Ik geef U kennis van de ingezonden bezwaren. Dhr Jean-Pierre CoppensDe uitbreiding zal milieuhinder en milieuvervuiling met zich brengen. Al deze punten werden dus verdaagd ingevolge de hoger aangehaalde beslissing. 14) Wegenwerk Verbindingsstraat - offerte herstel lingswerken - eventuele aoedkeuring Dhr De R.emaecker - Het betreft het te'rmaceren van de Verbindingsstraat. De offertes zijn binnenge komen ;n oktober maar het werk kan maar ten vroeg ste in de Lente van 1977 uitgevoerd worden. Deze prijzen zijn zeker niet meer gangbaar voor over zes maanden. Dnr Burgemeester - Waarom wordt dit werk nu niet uitgevoerd 9 Dhr De Riemaecker - De stadsconducteur denkt dat dit in de winter niet mag. Dhr Burgemeester - Maar allez. in Brussel zgn ze nu bezig met termaceren. Dhr Timmermans - Wij moeten nog over de prijs discussiëren. Dhr De Riemaecker - Daarover moet ge eerst nog met de aannemer spreken. Er wordt geen beslissing genomen. 15) Goedkeuring der begroting 1977 van de C.O.O. Dhr De Riemaecker - In verband met de bespre- Mng van de onderscheiden begrotingen wens ik een verKlaring af te leggen. Op 5 november jl. heeft de C.V.P. de opcentie men op de provinciale belastingen (drijfkracht - nij- verheidspersoneel - drankslijterijen - honden - rijwie len - voertuigen - tabakslijterijen en huispersoneel) goedgestemd voor 1977.

Denderklok | 1976 | | pagina 4