VOETBAL Raadszitting 10 «DE DENDERKLOK» V.K. NINOVE - EENDRACHT AALST 3-1 ALGEMENE RANGSCHIKKING - BEVORDERING A V.K. DE DOORDRIJVERS - NIEUWS VAN 28 DECEMBER 1976 BEVORDERING A. Al willen wij ons niet blind staren op wat een oefenmatch ons zoal kan brengen, toch was het verheugend vast te stellen dat ons elftal met veel meer zwier dan de laatste weken evolueerde en vooral in de aanvalslinie scheen een kentering ten goede op komst te zijn. Robert De Bruck draaide stukken beter dan voordien en nam vaker aan het spel deel. Aalst kwam eerst op voorsprong langs Lippens (25') en tien minuten later kon De Bruck de gelijk maker aantekenen. Met deze 1-1 stand werd er ge rust. Er was precies een kwartier in de tweede helft gespeeld toen Robert zijn tweede roos trof en De Vliegher (75') legde de eindcijfers vast. In onze Vierde Klasse A-reeks werden zondag toch twee inhaalwedstrijden van de kompetitie ge speeld S.K. Deinze - S.V. Deerlijk 2 - 0 C.S. La Forestoise - S.K. Roeselare 6 - 1 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) 11) 12) 13) 14) 15- 16) WIJ DANKEN... Langs deze weg danken we aile vrienden en sympathisanten die door hun massale opkomst op de Paul Severs Kerstshow, ons clubbal opnieuw tot een groot succes deden uitgroeien. Ook dank aan de talrijke personaliteiten, te veel om op te noe men, voor hun aanwezigheid. Ook werd de aanwezigheid van vele mensen uit de showwereld opgemerkt, o.a. Paul Roeland, Henry Spider, Andy Free, Dream Express en Octo pus, om er maar enkele op te noemen. Wij geven iedereen nu reeds afspraak op Kerst mis 1977 met Paul Severs in Zaal Roosevelt. R. Harelbeke 15 12 1 2 29 9 26 U.S. Doornik 15 8 1 6 34 21 22 Zwevegem Sport 15 9 3 3 25 14 21 C.S. La Forestoise 15 9 4 2 32 15 20 R.C. Doornik 15 8 3 4 22 14 20 F.C. Liedekerke 15 7 5 3 23 19 17 S.K. Roeselare 15 6 5 4 23 24 16 F.C. Torhout 15 6 6 3 16 18 15 S.K. Deinze 15 5 6 4 19 17 14 S.K. Halle 15 5 6 4 19 25 14 V.K. Ninove 15 5 7 3 19 24 13 Stade Braine 15 5 8 2 20 26 12 U.S. Centre 15 4 7 4 16 18 12 U.S. Lessen 15 3 9 3 21 32 9 S.V. Deerlijk 15 2 10 3 7 24 7 S.K. Oostnieuwkerke 15 1 14 0 18 44 2 LAUREATEN VAN DE ARBEID Burgemeester Milo brachte hulde namens de stad aan twee Laureaten van de Arbeid de heren Veearts De Ron en Freddy Heymans. Aan uw beroepskennis, aan uw wijsheid en ener gie, moeten we mede de faam toeschrijven, die wij als werkkrachtig en kwaliteits-produktief volk in de wereld genieten aldus de Burgemeester. ERETEKEN VOOR MOED EN ZELFOPOFFERING In de meest kritieke omstandigheden komt de ware waarde van iemand aan het licht. Op ogenblik ken dat er geen tijd is voor overleg, dat men geen kans krijgt zich nog iets af te vragen, zijn bepaalde personen in een ondeelbare tijdsfraktie in staat de ware toedracht van een situatie te overzien en af doend te handelen volgens de enige noodwendig heid. Het kan niet anders dan dat iemand die van zichzelf de wilskracht verkreeg om bepaalde levens gevaarlijke risico's te nemen, in het belang van een evenmens in stervensgevaar, de bewondering en de dankbaarheid van de bevolking naar zich toehaalt. De tussenkomst van de Heren Oscar Windens. Robert Van Der Kelen en Willy Van Londersele heeft twee mensen van een gewisse ondergang gered. In die zin huldigde de Burgemeester deze kra nige mannen die van staatswege het ereteken voor moed en zelfopoffering werd toegekend. EERSTE PROVINCIALE. F.C. Denderleeuw was te gast bij Brake! maar bracht zijn supporters geen kerstgeschenk mee naar huis. Langs De Vas en Bettens wisten de gastheren aan de rust tot 2-0 uit te lopen en toen had F.C.-doel- man Van Boven ook al een strafschop gered. Ook na de kampwisseling hielden de thuisspe- lers de teugels in handen en De Vos bracht de score op 3-0. De match was gespeeld en van mooi voetbal was niet veel meer te merken. Toen een lokale spe ler zijn eigen keeper verraste, mocht F.C. het zoge naamd eerreddend doelpunt optekenen (3-1). De spelers van F.C. zaten met hun gedachten méér bij de kerstboom dan bij het voetbalgebeuren. 2de PROVINCIAAL B. Appelterre moest naar Terjoden reizen en ook daar was de moeheid van het kerstvieren goed vast te stellen. Het werd dan ook een ontmoeting zonder geschiedenis met een een logische 0-0 uitslag. 4de PROVINCIAAL F. De spelers van Pollare schenen echter geen last te hebben van de kerstdagen want te Heldergem verscheen een F.C. van de grote dagen tussen de krijtlijnen. De kanonniers waren in hun element en het werd een schitterende 0-5 zege. Op kousevoeten komt Pollare stilaan naar de kopgroep van de rangschikking geslopen. Langzaam maar zeker SLUITEN VAN AMBTSTERMIJN Voor de laatste maal in deze Gemeenteraad sprak Burgemeester Milo als volgt Gaat iets of iemand naar zijn einde toe, dan wordt de stemming stiller, de stemverheffing ge dempter. Welnu, de ambtstermijn, die we samen hebben doorlopen en bestaan, is nagenoeg verstre ken. De tijd is te kort geworden om nog gewichtige programmapunten aan te snijden. De omstandighe den maken niemand nog geneigd om debatten aan te gaan. Het is veel meer tijd om te vergeten wat ons in zienswijze wel eens scheidde en de nadruk te 'eg gen op wat ons. in de verlopen zes jaar gemeentelijk bestuur, verbond. Geschilpunten ten andere zijn niet noodzakelijk van aard om verwijdering te weeg te brengen. Ik heb me eens laten zeggen dat waar twee leiders van een organisatie het steeds eens zijn, er één te veel is. Uit de veelheid van gedachten en ge zindheden hebben we met de grootste gemene deler van goede wil de voor het volk meest batige be schikkingen getroffen. Omdat uw opbouwende wil tot samenwerking aan de basis lag van de meest heftige diskussies, zijn we nooit in onmin van elkaar gescheiden en had het volk het gevoel dat er met zijn belangen niet gesold werd. Als Voorzitter van deze gemeenteraad hecht ik er aan U allen en ieder in het bijzonder daarvoor te danken. U heeft mij mijn taak in niet geringe mate vergemakkelijkt, ze bevorderd, ze respekt toegedra gen. Naast mijn dank, spreek ik ook rechtmatige waardering uit voor de wijze waarop U uw taak heeft waargenomen. De verdiensten, die U zich heeft ver zameld, zullen onze weldenkende stadsgenoten ze ker niet ontgaan. Ik meen dat de slotindruk over de werking van de gemeenteraad in zijn geheel niet anders dan gun stig en stichtend kan zijn. Het staat altijd mooi dat iemand met overtuiging en vuur zijn opinies verde digt. De fair-play, die hier ter zitting steeds heeft voorgezeten, moge ook de toekomst kenmerken. De verleiding is in het heet van de strijd soms groot om naar onhoffelijke aanvals- of verdedigingsmiddelen te grijpen. Ik druk de wens uit dat niemand van ons het eerlijke vertrouwen, dat we in elkaar leerden stellen, door een onbezonnen woord, geschrift of daad zou schokken. Overigens een verstandige burger heeft voor onheuse praktijken of taktieken slechts mis prijzen over. In sportieve eerbiediging van ieders overtuiging en bestreving, met aangename herinnering aan de hier ondervonden kollegialiteit, gaan we met Groot- Ninove een nieuw en belangrijk jaar in. Bij de aan vang ervan durf ik U dan ook te vragen dat wij onze taak ernstig zouden opnemen om door onderling overleg en samenbundeling van al onze gemeen schappelijke klachten te komen tot betere en meer verantwoorde oplossingen voor al de problemen die zich aan ons stellen. Ik hoop dat het nieuwe jaar voor ons allen moge worden een jaar van vruchtbare samenwerking waar in we willen vergeten het weinige en soms kleinmen- selijke dat ons verdeelt, maar waarin we vooral zul len in het oog houden het vele en belangrijke dat ons verenigt, namelijk het algemeen en welbegrepen be lang van al onze ingezetenen, de bloei en de wel vaart van onze geliefde stad. Moge 1977 voor U allen alsmede voor uw fami lies onder een gelukkig gesternte zijn beslag krijgen. SENATOR WALTNIEL Namens de ganse Raad wens ik hier mijn waar dering uit te drukken voor de wijze waarop U de met zo gemakkelijke taak van Burgemeester gedu rende 22 jaar nebt vervuld. Snuffelend in oude dossiers en documenten zag ik als het ware in een film de figuren voor mijn geest komen van Omer Van Trimpont, Maurits Violon, Al fred De Weghe, Gerard Van Vaerenbergh en ande ren die reeds overleden zijn. Gij zijt gelukkig nog bij ons en U heeft steeds als een groot mens de gemeenschap gediend. De wegen van de politiek zijn ondoorgronde- lijK de enen komen, de anderen gaan. Gij zult geen Burgemeester meer zijn en wij zullen wel een zeker heimwee voelen naar de gezelligheid van deze ge meenteraad waar elk leed en elke vreugde samen werden meegeleefd. Soms werd hier wel hard ge vochten met woorden, doch als mensen zijn wij steeds van hier weggegaan. In naam van de oppositie en in ons aller naam wens ik U vee! succes toe in uw verder leven en in uw nieuwe verantwoordelijkheid. Aan de tollega's die niet meer terugkomen wens ik te zeggen dat zij deze gemeenteraad vereerd heb ben door te doen wat zij konden doen. SC'-'c^EN TIMMERMANS Voor de B.S.P. valt het zeer moeilijk afscheid te nemen van Burgemeester Milo. Het zal ons eigen aardig voorkomen dat wij U niet meer zullen ont moeten in het schepencollege waar ik U leerde waarderen als strijdmakker en vriend, en waar U als het ware voor mij een vader was. Dank voor alles wat gij gedaan hebt, doch wij rekenen nog verder op U want wij hebben U nog broodnodig. SCHEPEN DE JONGHE Wij wensen te onderlijnen al wat hier aan Uw adres gezegd is. U was een voorbeeld van onpartij digheid, een man die recht door zee ging. Oprechte dank en veel geluk en voorspoed in uw nieuwe po litieke bevoegdheid. Met het drinken van de erewijn eindigde deze laatste zitting van de Gemeenteraad van Klein-Ni- nove. Alle gevierden wenst De Denderklok oprecht en van harte proficiat

Denderklok | 1976 | | pagina 10