.k50ez>na wee^6/r 0\Vv 5 y 'Q# .AMADA... WINTER Weer ging een jaar Hernieuwing van de Abonnementen Fa beI ta Vijftigste Jaargang Vrijdag 31 december 1976 Deze week ontving de Redaktie geen Recht op Antwoord A.D.R. Anton Van Wilderode. December legt zich neer in schone sneeuw verzonken I Beste lezers en lezeressen, DE DEN- DERKLOK dankt U om het vernieuwde vertrouwen en de aanwinst van abon nementen, wenst U goede moed om het jaar 1977 te doorworstelen met zijn goede en kwade dagen, er alles zins het beste van te maken, het hoofd koel, de Vrede in Uw hart en vooral met een warm gevoelig hart voor de meest behoeftigen onder Uw mede mensen De Redaktie. het licht zonder verweer gerezen en verblonken schiet voor de laatste keer zijn schichten door de tronken. De wijn van 't oude jaar is weer tot op de moer gedronken. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-^7 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Met dit nummer gaat weer een jaar de geschie denis in, met al de hoop, de teleurstellingen, het wei en het wee van iedere dag, de niet ingeloste verwachtingen, een beetje geluk voor sommigen, veel mizerie voor anderen. Precies zoals het in de vorige jaren steeds geweest is. leder is ervan over tuigd, het is de gewone gang, jaar in, jaar uit. En toch 1976 werd aangekondigd als het jaar van de verbetering en een begin van heropleving van de economische toestand voor de Westerse wereld. Deze vooruitzichten werden niet bewaarheid, wel integendeel. De internationale betrekkingen gingen veeleer achteruit. Politieke leiders verdwenen van het schouwtoneel en alle hoop gaat nu naar de nieuw komers die cns zullen tegemoet treden met nieuwe plannen, nieuwe gezichten die weer nieuwe maat regelen zullen treffen en de hoep van de kleine wereld, die wij geworden zijn, moeten doen herop leven. De negen van de E.E.G. vergaderden op alle niveau s en gingen uiteen zonder beslissingen, enkel de aandacht gericht op eigen nationale problemen, in de onmogelijkheid het Europa der vaderlanden - zoals de Gaule het droomde - te verwezenlijken onmachtig anderzijds om een gezamenlijke aanpak van de gelijkopgaande belangen te concretiseren. Op nationaal vlak heeft de ploeg van de Pre mier het volgehouden, spijts de slechte vooruitzich ten en voorspellingen en alles wijst er op dat de krappe meerderheid in deze vierde (verbeterde uitgave het been stijf zal moeten houden om de parlementaire verkiezingen van 1978 niet te ver vroegen. De sociale vleugel bleef betrekkelijk rus tig tot heden de zachte herstelwet ging zonder amendementen door Kamer en Senaat de commu nautaire commissie werd opgericht en het blijft nu afwachten wat er volgen zal. Groot-Ninove, om op het lokaal plan te komen, zal kunnen starten met vele nieuwe gezichten in de Gemeenteraad en een aan elkaar geflanste meer derheid, welke zal moeten beginnen met elkander te leren kennen, de kiesbe!often in tastbare ver wezenlijkingen om te zetten en de bevolking van 33.000 inwoners tevreden te stellen. Nieuwe bezems vegen gewoonlijk goed en wij geven de C.L. - P.V.V. - B.S.P.-coalitie krediet, met de belofte haar een even tueel gezonde kritiek niet te besparen. De vernieuwing van de abonnementen is zo goed als ten einde, en met succes Enkele lezers waren afwezig toen de kwitantie aangeboden werd. Deze abonné's gelieven hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 360,- tr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478585-87 van: Paul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland390 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje635 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. De pers heeft zich neergebogen over de pro blemen van Fabelta. Wij vernemen aldus dat de transnationale AKZO last had om Fabelta op peil te brengen. Een nieuwe gemengde vernnootschap werd dank aan staatstussenkomst in 't leven geroepen. In deze nieuwe vennootschap bezat de openbare sector, de Staat, de meerderheid met 11 procent, waar het saldo van het kapitaal van 300 miljoen behouden bleef door AKZO. Deze nieuwe toestand bracht niet vee! verbete ring mee. Bij de oprichting van de nieuwe vennootschap werd afgesproken dat de Staat belangrijke investe ringen zou doen om Fabelta te redden. 320 miljoen zouden geïnvesteerd worden in het Fabeltabedrijf van TUBIZE voor de omschakeling naar tapijtvezel, die expansiemogelijkheden behelst. 250 en 270 miljoen investeringen drongen zich op voor het Fabeltabedrijf van ZWIJNAARDE voor de overschakeling van het verouderde viscose-pro duct. 280 miljoen investeringen werden vooropge steld voor de modernisering van het Fabeltabednjf van NINOVE. Stijgende conjuncturele moeilijkheden hadden evenwel een gemis aan rentabiliteit voor gevolg. Dat was niet alleen het geval voor Fabelta, maar tevens voor al de vezelproducenten. De Staat wordt aldus geplaatst voor een ai lemma. (Lees verder op ^/aarns

Denderklok | 1976 | | pagina 1