d vu e o\\^2e A M A D A MISLUKTE INSTALLATIEVERGADERING van de Gemeenteraad van Groot-Ninove Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 7 januari 1977 RECHT OP ANTWOORD Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Naar aanleiding van het onder deze hoofding verschenen artikel van A.D.R. in ons nummer van vrijdag 19 november 1976, ontvingen wij op onze Redactie een Recht op Antwoord van de Heer Hervé De Troyer, dat wij hier integraal overnemen. Mijnheer De Riemaecker, Het is niet mijn gewoonte te antwoorden op een artikel gepleegd door een schrijvelaar (cfr. Van Dale blz. 1785: schrijvelaar: onbeduidend schrijvertje), doch uit solidariteit met mijn zes Chinese collega's, wier artikels ik grotendeels kan bijtreden, zal ik maar enkele ogenblikken van mijn kostbare tijd aan u en uw pennevrucht besteden. Inhoudelijk heb ik niet veel meer toe te voegen aan de antwoorden van de zes gele bendeleden. Daarom zal ik mij beperken tot enkele losse beden kingen. Als u onze geschiktheid en bekwaamheid om te fungeren in het onderwijsmilieu wilt in twijfel trek ken, dan zou ik u willen verwijzen naar een zegswij ze, die u ongetwijfeld wel zult geleerd hebben wan neer u op de schoolbanken van dat eertijds zo veel betere onderwijs zat, nl.schoenmaker, blijf bij uw leest. Bemoei u dus liever niet met zaken waarvoor u onbevoegd bent. Breeddenkend, zoals het een Chi nees past, erken ik graag uw competentie in ver band met die aangelegenheden waarmee u zich een paar decennia hebt beziggehouden. In die wereld past uw term milieu veel beter. Verder drukt u uw vrees uit over het feit dat de jeugd in een naar uw mening té revolutionaire rich ting zou geleid worden. Slaap gerust, mijnheer De Riemaecker. daar is beslist geen gevaar voor. Het is echter wel zo dat de oogkleppen, die de leerlingen vroeger aangepast kregen via de literaire en be schouwende cursussen, nu grotendeels verdwenen zijn, en gelukkig maar! Het is pij voorbeeld nu niet meer denkbaar dat een humaniorastudent de hogere cyclus verlaat zonder enige notities te hebben van auteurs als Louis Paul Boon en Hugo Claus (niet steigeren, mijnheer De Riemaecker!), twee schrij vers die in vele scholen vroeger werden doodgezwe gen. Of wilt u misschien dat wij in het onderwijs de taktiek toepassen zoals bij het leger, waar de nieu we miliciens tijdens hun eerste dienstweken al dade lijk worden gewezen op de richting van waaruit het grote gevaar komtRusland en China Misschien kunt u er bij de onderwijsministers op aandringen ook een lijst aan te leggen (zoals die bij landsver dediging bestaat) van staatsgevaarlijke of on- derwijsgevaarlijke individuen. U zult wel beseffen dat u met dergelijke methodes meer succes zoudt kennen in andere delen van de wereld zoals bij voor beeld Zuid-Afrika, Spanje, Zuid-Amerika. Ik kan mij voorstellen dat voor u, die een paar tientallen jaren de scepter gezwaaid hebt over Ni- nove, de gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober 76 en de daaropvolgende verwikkelingen hard aan gekomen zijn en zelfs moeilijk te verteren vallen. Daarom begrijp ik ook dat u nu overal zult gaan rondneuzen om wat stof te doen opwaaien. In net kader van de jaarwisseling wil ik als revolutionaire leerKRACHT wel even traditioneel worden, door u mijn beste wensen aan te bieden voor 77, en meer bepaald wens ik u een zeer vrucht bare werking in de gemeenteraadsvergaderingen als lid van de oppositie, en als het u werkelijk allemaal te machtig wordt, ga dan genieten van wat verpo zing en een licht verteerbare schotel in het café restaurant Asia HERVÉ DE TROYER Vinkenstraat 50 9400 Ninove Het behoorde de Burgemeester van de pilootgemeente de nieuwe gemeenteraad bijeen te roepen in het gemeentehuis van Ninove. Burgemeester Milo gaf er de voorkeur aan plaats en datum te laten vaststellen door de gemeenteraad. Geen betwisting over de voorgestelde plaats de turnzaal van de school der Oude Kaai, die het toenmalig stadsbestuur - ondanks schrijnend tekort aan stadsgebouwen - destijds voor niets cadeau gaf aan de Staat Ondanks andere voorstellen werden dag en uur vastgesteld op 1 januari te 15 uur, zoals vooraf gaandelijk beslist door het aanstaand college en zoals reeds op voorhand aangekondigd in de pers. Tot staving van deze beslissing werd een ministerieel rondschrijven ingeroepen als verplichting. De Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten en de Arrondissementscommissaris Van Be neden adviseerden evenwel dat de installatievergadering moest doorgaan UITERLIJK op 3 januari 1977 Desondanks was het en bleef het 1 januari te 15 uur. Samengevat draaide de installatievergadering uit op een mislukking. Na een waardig betoog van Burgemeester Cosyns na een evenwaardig antwoord van C.V.P.-fractieleider Hilaire Torrekens na de maiden-speech van Vlaams-Nationalist Baro. stortte het peil van de installatievergadering ineen om te ontaarden tot een klein dorpspolitieke vuil linnenwas van het ALLERLAAGSTE ALLOOI. Dit was ie danken aan Schepen Timmermans, die de gelegenheid te baat nam om openlijk uiting te geven aan VENIJNIGHEID en PERSOONLIJKE VIJANDIGHEID tegen oud-Schepen De Rie maecker. Dit was eveneens te danken aan Senator-Schepen Waltniel die de toon aansloeg van de beruchte liberale verkiezings-literatuur van 1964-1965. De Denderklok publiceert integraal het verslag van deze zitting, die weinigbelovend is voor de toekomst. Nieuwjaarsdag... Meer dan 200 toeschouwers vullen de turnzaal van de school op de Oude Kaai te Ninove, die met vlaggen, schilden en wimpels een kleurrijk tintje heeft gekregen. Vóór de eigenlijke zitting aanvangt overhandigt de Burgemeester een tuiltje mimosa aan de twee vrou welijke raadsleden Mevr. Georgette De Kegel en Mej. Paula Roosens. Precies te 15 uur verklaart Burgemeester Co syns de zitting voor geopend. De plaats van oud- Burgemeester Milo blijft onbezet. 1) Kennisgeving der benoeming van de burge meester. Dhr Sekretaris geeft lezing van de benoeming van de heer Etienne Cosyns tot Burgemeester van Groot-Ninove. 2) Kennisgeving van het proces verbaal van eed aflegging van de burgemeester. Dhr Cosyns geeft lezing van het proces-verbaal der eedaflegging als Burgemeester in de handen van dhr Gouverneur op 30 december 1976. 3) Kennisgeving van het besluit der Bestendige Deputatie houdende geldig verklaring der ver kiezingen. Dhr Secretaris geeft lezing van het besluit van de Bestendige Deputatie van 12 november 1976 waar (Lees verder op pagina 2). z\n u/aams

Denderklok | 1977 | | pagina 1