k "Ven Q& Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 11 februari 1977 ONGELDIGE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN DE VRIJWILLIGE BRANDWEER VAN NINOVE VERRIJKT MET EEN SNELLE HULPWAGEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. In enkele jaren tijd zijn wij er in geslaagd ons natuurlijk leefmilieu zodanig te bezoedelen dat er werkelijk een gevaar bestaat voor het verder voort bestaan van de mensheid, indien er niet voldoende en spoedige maatregelen worden getroffen. Onze waterlopen zijn, vooral in het Noorden van ons land, open riolen geworden en onze Dender is zeker geen uitzondering op deze regel. In het Ninoofse is deze rivier werkelijk, vooral bij warm zomerweer, een vieze poel. Stroomafwaarts is de toestand nog erger. Maatregelen werden getroffen plannen waren voorzien om het Scheldebekken volledig te zuiveren tegen 1985. Niettegenstaande het feit dat er momen teel drie zuiveringsstations in opbouw zijn op de Schelde, zal men bovenvermelde streefdatum min stens 10 jaar moeten verdagen, omdat men met zeer belangrijke faktoren geen rekening heeft gehouden - de huidige recessie laat niet toe om de no dige kredieten te voorzien - eens de drie zuiveringsstations in werking, zal de toestand lokaal wel verbeteren, maar door de toename van de bezoedeling op andere plaatsen, zal de algemene toestand ongeveer ongewijzigd blij ven - de maatregelen, genomen in de industrie, om daadwerkelijk aan de zuivermgsaktie mede te werken, zijn niet streng genoeg - de atoomcentrale van Doel vormt een be langrijke faktor voor de bezoedeling van de Schel de. Grote massa s heet zout water worden in de stroom gepompt, wat het ekologisch evenwicht in het gedrang brengt. Rekening houdende met de voorziene uitbreidingen van deze atoomcentrale zou de toestand daar werkelijk onaanvaardbaar worden. Nu begint men er aan te denken dat er misschien ook wel andere oplossingen mogelijk zijn en dat men het warm water zou kunnen gebruiken voor de industrie of als verwarmingsbron voor woningen en burelen - ook Frankrijk zou een inspanning moeten doen. de industrie van Rijsel, Tourcoing, Roubaix, vormt een negatieve factor in het geheel, zodanig dat, hoe meer wij water zuiveren, hoe meer onze Zuiderburen het kunnen bezoedelen. Tot nu toe is het enkel bij vriendschappelijke besprekingen ge bleven. Een pluspunt misschien, aangezien men in Noord-Frankrijk te kampen heeft met een nijpend gebrek aan zuiver water en dat een ontzoedelde Schelde en Leie voor hen deze situatie zou kunnen oplossen. Sommige industrielanden hebben reeds zeer positieve verwezenlijkingen op hun aktief. Zo zijn de Britten er in geslaagd de Theems zuiver te hou den zelfs tot in het hart van Londen, agglomeratie met circa 10 miljoen inwoners. Ook in West-Duitsland verbetert de toestand stelselmatig en dit op de eerste plaats omdat hier de industrie heeft aanvaard de nodige maatregelen te treffen. In ons iand zal de toestand misschien vanaf 1980 zeer geleidelijk verbeteren om maar eerst te gen het jaar 2000 tot een definitieve oplossing te komen, indien deze er ooit komt!... Het is een feit dat weinig of geen verliezers tevreden zijn over hun uitslag. De meesten leggen zich echter neer bij het verdict der kiezers. Anderen menen redenen te hebben tot verhaal. Wat daar van terecht komt is een andere kwes tie. Na de gemeenteraadsverkiezingen van oktober 1970 was er een Kamerlid zo nieuwsgierig de Minis ter te ondervragen over - het aantal verzoeken tot ongeldigverklaring ingediend bij de Bestendige Deputaties - het aantal ongeldigverklaringen - het aantal beroepen bij de Raad van State - de uitslagen ervan. De Minister versterkte volgende inlichtingen 1) Aantal verzoeken tot ongeldig verklaring van de gemeenteraadsverkiezingen van 1970 (met inbe grip van de verkiezingen die ingevolge de wet van 10 juli 1970 werden uitgesteld) ingediend bij ieder van de Bestendige Deputaties Antwerpen Brabant Henegiuwen Ldik Limburg Luxemburg Namen Oost-Vlaanderen West-Vlaanderen 31 103 26 24 54 18 28 87 57 2) Aantal ongeldig verklaard Antwerpen 1 Brabant 2 Henegouwen 26 Luik 24 Limburg 3 Luxemburg 2 Namen 9 Oost-Vlaanderen 1 West-Vlaanderen 4 a) b) 8 0 11 1 6 0 2 1 10 2 1 1 7 0 18 5 8 2 3) Aantal beroepen bij de Raad van State per provincie a) verkiezingen geldig verklaard b) verkiezingen ongeldig verklaard. Antwerpen Brabant Henegouwen Luik Limburg Luxemburg Namen Oost-Vlaanderen West-Vlaanderen 4) Aantal door de Bestendige Deputaties gel dig verklaarde verkiezingen a) die door de Raad van State werden beves tigd 61 b) aantal dat verbroken' werd 8. 5) Aantal door de Bestendige Deputaties ongel dig verklaarde verkiezingen a) die door de Raad van State werden beves tigd 6 b) die werden verbroken 5. 6) Aantal bij de Raad van State nog aanhangig zijnde beroepen 3. Wij onderlijnen - dat deze parlementaire vraag gesteld werd door Kamerlid Monard op 15 februari 1972; - dat het ministerieel antwoord gepubliceerd werd in het Bulletijn van Vragen en Antwoorden van 7 maart 1972 - dat het ging over verkiezingen die plaats hadden in oktober... 1970!!! Gisteren, donderdag 10 februari, was het voor de Vrijwillige Brandweer van Ninove weer een grote dag toen de Heer Burgemeester Cosyns officieel een nieuwe, zeer snelle hulpwagen kon ter beschikking stellen van Commandant Moeremans en zijn man schappen. De Vrijwillige Brandweer van Ninove krijgt met deze hulpwagen of ontzettingswagen een Belgische primeur, De zeer snelle wagen - 160 km per uur - is vooral bedoeld om zeer snel te kunnen optreden op autowegen waar gewonden in wrakstukken ge klemd geraakten. (Lees verder op pagina 2). u/aams d w ekb/j Waterbezoedeling

Denderklok | 1977 | | pagina 1