h rist zn n\KSQ e2-in e/r b, Raadszitting MEMORIAM \j Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 25 februari 1977 VAN 11 FEBRUARI 1977 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 2) Gemeentelijke kerkhoven - beslissing tot bestendiging van de huidige toestand, zowel voor wat betreft de politieverordeningen als voor wat aan gaat de tarieven, voor een periode van 6 maand. Dhr Timmermans - Wij stellen voor de bestaande kerkhofreglementen van de deelgemeenten nog voor zes maanden te verlengen. In die tijd zullen wij de kans hebben een nieuw algemeen kerkhofreglement uit te werken. Dhr Burgemeester - Dus 6 maanden voorlopig de bestaande reglementen verlengen. Dhr De Riemaecker - Ge gaat samenvatten wat er allemaal aan kerkhofreglementen nu bestaat. Dhr Timmermans - Niet volledig er wordt één passend algemeen kerkhofreglement op punt gezet. Dhr De Riemaecker - Er zijn in de buitenge meenten ook keldersin bakken of cement Dhr Timmermans - Er is van alles. Dhr De Riemaecker - Denk nu niet dat ik al dood ben en mij in Meerbeke wens te laten begraven, (algemeen gelach). Dhr Timmermans - Ge moogt U daar laten be graven. Dhr Burgemeester - Dan kunt U neven mij lig gen. Dhr Waltniel - Er is een vonnis van het Hof van Verbreking dat men zich naar keuze in een deelge meente mag laten begraven. Dhr Timmermans - Wij zullen voor de ganse Ge meenteraad een bezoek aan alle begraafplaatsen plannen. Veel ervan bevinden zich in een schanda lige toestand. Onze stadsdiensten zijn nu aan het reinigen waar het meer dan noodzakelijk is. Dhr Coppens N. - Voor Denderwindeke moest men niet wachten op een nieuw reglement. Zes jaar is het geleden dat de begraafplaatsen nog gekuist werden. De aangebrachte beplantingen waren er in april jl. reeds voor 80% vernietigd. Nu bevond deze begraafplaats zich in een schandalige toestand en zijn de stadsdiensten aan het reinigen. Denderwindeke is een gemeente waar het kerk hof een politiek alternatief had. Dhr Timmermans - Wij moeten deze kwestie globaal bekijken. Dhr Torrekens HiI. - Ge moogt elke begraaf plaats niet over dezelfde kam scheren. Dhr Timmermans - Dit van Appelterre bevindt zich in zeer goede staat. Dhr Torrekens Hil. - Dank U. Dhr Timmermans - Wij vragen tijd om een glo baal reglement op te richten. Dhr De Riemaecker - Begraven in cementen bakken moet afgeschaft worden, want de nieuwe wet voorziet maximum 50 jaar op gekochte grond en am per 15 jaar voor de gewone begraafplaatsen. Dhr Timmermans - Akkoord, maar laat ons zes maanden de tijd. Dhr De Riemaecker - Leg nu al een hypotheek op het gebruik van cementen bakken. Dhr Timmermans - Tot 31.12.1976 waren die toch nog toegelaten die enkele maanden zullen nu niet meer de zaak maken. Dhr Waltniel - Dhr De Riemaecker weet wel hoe delicaat deze kwestie is. Dhr Beeckmans - Zes jaar terug was de begraaf plaats van Denderwindeke een vuilnishoop. Nu niet meer. Dhr Coppens N. - Tot vóór één maand was dit nog wel het geval. Sinds april jl. zijn de beplantingen voor 80% kapot. Dhr Beeckmans - Aan de weersomstandigheden kan niemand verhelpen. Dhr Torrekens Hii. - Mogen wij ons dus aan een ontwerp van kerkhofregiement verwachten vóór 1 juli Dhr Timmermans - Over 6 maanden; laat ons zeggen nog vóór het verlof. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 3) Grondafstanden op het kerkhof. Familie Ysebaert, 2 plaatsen. Familie Schollaert, 1 plaats. Voor Aspelare, 2 plaatsen. Familie Van Breusegem, Denderwindeke, 1 pi. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 4) Benedenindustriepark - goedkeuring grond- verkoop. Dhr Waltniel - Het gaat over een oppervlakte van 3234 m2 voor de prijs van 485.550 fr. Wij heb ben een belofte van verkoop gestuurd naar de firma Triolet. Deze namiddag kregen wij het bezoek van een vertegenwoordiging van die firma die ons ver zocht nog enkele weken te wachten daar alles nog niet was geregeld. Dhr Baro - Ik meen te mogen vaststellen dat (Lees verder op pagina 2). Dat E.H. COESSENS priester werd gewijd in 1955, dat hij op Sint-Theresia werkte tot 1960 en tot 1967 in Erembodegem, heb ik nu pas vernomen. Ik heb Mijnheer Coessens alleen gekend als onderpastoor op onze dekenijik heb hem genoeg gekend opdat zijn schielijk overlijden me pijn zou doen. Toen ik de nieuwe onderpastoor voor de eerste keer aan het altaar zag, viel me dadelijk de waardige ernst op waarmee hij de H. Eucharistie opdroeg en de mooie stem waarmee hij de kerkzang leidde. Zijn hele verschijning - leerde ik mettertijd inzien - ademde zijn hartstochtelijke overgave uit aan God en aan de mensen, onze mensen zo als hij placht te zeggen. Die mensen - niet in het minst de kleine mensen, die hij in elke preek betrok en in het bijzonder trachtte aan te spreken - zij, wij hielden van hem. E.H. Coessens was immers een joviaal priester, die voor iedereen een lach had en een goed woord. Hij ver stond de kunst, ouderen en vereenzaamden weer vertrouwen te schenken door zijn opbeu rend gesprek zieken kon hij troosten door zijn begrip voor hun lijden en door zijn gebed. In de lering wist hij de jongeren met enthousiasme en genegenheid voor te bereiden op hun Plechtige Communie. Overal slaagde hij erin met zijn mensen te praten, altijd had hij er de tijd voor. Ik heb er meer dan eens versteld over gestaan dat hij zóveel van ons afwist en zóveel belangstelling aan de dag legde. Hij hield van ons. Begaan als hij was om de dienst van de mensen en van de Heer, bekommerde hij zich ook om de kerk. ons huis Hoeveel uren zou hij niet besteed hebben aan de stijl volle versiering ervan, bescheiden of feestelijk, naar gelang de liturgische sfeer. Artistieke aanleg sprak daaruit, liefde voor de natuur, oog voor het detail, geduld. Tien jaar ongeveer hebben wij E.H. Coessens op onze parochie gehad. Wij moe ten God om zijn apostolaat dankbaar zijn, al hadden wij hem liever langer bij ons ge houden, een hartelijk priester die de ziel van het Vlaamse volk verstond en die zijn kruisje droeg met fierheid. De Denderkiok biedt aan Mevrouw Coessens, zijn moeder, aan de ganse familie en aan de geestelijkheid van onze parochie, haar oprechte gevoelens van kristelijke deel neming aan. °^o.ams efl d we

Denderklok | 1977 | | pagina 1