Raadszitting Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 4 maart 1977 VAN 25 FEBRUARI 1977 Drukker - Uitgever Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Prijs per nummer: 9 Fr. Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Precies te 20 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend en verontschuldigt dhren Moens. Evenepoel en Durant, terwijl dhr Coo- len later zal komen. Een veertigtal toehoorders en zes persmensen vullen de publieke omheining. Dhr Waltniel - Mr de Burgemeester, wij weten niet hoe lang deze Raadszitting soms kan duren en omdat hier werd aangedrongen om de kwestie van de slachthuisuitbating zo spoedig mogelijk te rege len, vraag ik het woord bij ordemotie. Dhr Burgemeester - Akkoord. Eergisteren zijn wij hier samen gekomen met Mw Schollaert en haar raadsman. Ik verontschuldig mij dat deze zaak niet in de Commissie van Finan cies werd voorgebracht, maar dit kon niet daar wij pas eergisteren contact kregen met betrokkene. Wij hebben aan de tegenpartij gesteld dat het ons inzicht is per 1.1.1978 de uitbating te laten ge schieden via een aanbesteding, opdat alle belang stellenden naar de uitbating zouden kunnen mede dingen. Omdat wij ook de menselijke factor niet wil den uit het oog verliezen stelden wij Mw Schollaert voor de concessie van haar overleden man verder te zetten tot 31.12.1977. Mw Schollaert engageert zich het slachthuis op peil te houden zodat de verlenging van deze con cessie geen nadeel mag zijn voor de uitbating. Ver gelijkingen met andere slachthuizen zullen kunnen toegepast worden, wat dan absoluut niet wil zeggen dat wij in deze kwestie pienterig gaan zijn. De maandelijkse huurprijs van 7.500 fr. wordt opgevoerd naar 20.000 fr. per maand. De uitbaatster krijgt de machtiging de tarieven van het slachthuis aan te passen aan deze van de slachthuizen uit de omgeving. Dhr Burgemeester - De opslag is alleen voor zien voor runderen er mag 200 fr. per slachting méér worden gevraagd. Dhr De Riemaecker - Wij spreken ons nu nog niet uit over de aanbesteding die U voorop stelt, daar ik meen dat die kwestie nog vóór de Gemeente raad zal gebracht worden. Dhr Waltniel - Die zaak komt hier zeker nog voor. Dhr De Riemaecker - Een concessie kan niet openbaar aanbesteed worden. Dhr Waltniel - Ik heb aan Mw Schollaert de me thode van aanbesteding uitgelegd. Ik kan daarover nu niets meer zeggen. Tijdig zal deze kwestie hier uitvoerig en openbaar besproken worden. Dhr Burgemeester - Wij kunnen nu niet verder ingaan op de aanbesteding. Dhr De Riemaecker - In feite geeft ge aan Mw Schollaert een nieuwe concessie. Dhr Waltniel - Inderdaad. Dhr De Riemaecker - Opgelet met vergelijkingen met andere slachthuizen. Mw Martens-De Kegel - Ja, want het zakencijfer verhogen helpt haar niet veel de kwestie is of zij nog zal kunnen concurreren. Dhr Burgemeester - Zij beweert van wel. Mw Martens-De Kegel - Het is toch wel eigen aardig dat ge voor een gelijkwaardige concessie méér moet betalen omdat ge uw man verloren zijt. Dhr Burgemeester - Met de voorgestelde opslag zal zij ook wel 900.000 fr. per jaar méér ontvangen. Aan de stad betaalt zij 150.000 fr. méér per jaar. Dhr De Riemaecker - Dat is nogal simplistisch voorgesteld. Dhr Burgemeester - Gij kent de zaak wel. Het voorstel wordt goedgekeurd met 26 stem men tegen 1 (dhr Van Waeyenberg). Dhr De Riemaecker - Ge hebt ons documenten toegestuurd, maar sommige data kloppen niet. In verband met het verslag van de vorige zitting nog d:ter is hier vroeger al veel lawaai geweest maar nooit werden hier bepaalde woorden gehoord zoals in de vorige zitting. Mr de Burgemeester, U zijt in die kwestie terecht tussengekomen. Beteken de uw tussenkomst een berisping voor Mr Van Waeyenberg of was het een tot de orde roepen Dhr Burgemeester - Het was een berisping. Dhr De Riemaecker - Goed, maar dan moet het ook in het verslag worden vermeld. Dhr Burgemeester - Akkoord. Dergelijke uitla tingen worden hier aan niemand toegestaan. Dhr De Riemaecker - Ik dank U voor de uitleg. 1) Bespreking en eventueel goedkeuring van een reglement van inwendige orde voor de gemeen teraad. Dhr Burgemeester - In het voorstel van regle ment wordt de vrijdag voorop gezet voor de verga deringen van de Gemeenteraad. Maar de vrijdag is er veel te doen waarop onze aanwezigheid wordt gewenst. Misschien ware een donderdag beter. Dhr Torrekens HiI. - Het voorstel voor de vrijdag staat m art. 1 van het reglement. Het is toch uw bedoeling artikel per artikel te bespreken Dhr Burgemeester - Ja. Dhr Torrekens Hil. - Werd dit voorstel in de Commissie onderzocht Dhr Burgemeester - Neen. Dhr Torrekens Hil. - Wat in uw voorstel staat is voor de helft de tekst van de Gemeentewet. Wij dachten meer aan een eigen praktische regeling. Bepaalde teksten werden verkeerd overgenomen. Andere dingen staan er dan niet in. Het woord com missie en sectie wordt met elkaar verwisseld. Er staan veel onnauwkeurigheden en verwarrende za ken in uw voorstel en daarom is het wenselijk artikel per artikel te onderzoeken. Dhr Burgemeester - Maar natuurlijk, daarvoor zijn wij hier samen. Dhr De Riemaecker - Enkele hoofdlijnen zijn van belang en de rest vloeit daaruit dan voort. Dhr Waltniel - Ja, maar Mr Torrekens beklaagt er zich over dat wij teksten uit de Gemeentewet heb ben overgenomen er. dat is juist. Maar anderzijds merkt hij op dat er zekere teksten van die wet niet instaan en wil hij ons deze doen overnemen. Het kan zeker nuttig zijn voor de Raadsleden dat bepaal de teksten van de Gemeentewet in ons reglement worden overgenomen. (Dhr Coolen neemt zijn plaats in). Dhr Torrekens Hil. - Ik wil zeggen dat, wanneer ge een tekst overneemt van de wet, ge die dan volle dig moet overnemen. Dhr Waltniel - Wij staan open voor uw bemer kingen. Dhr Burgemeester - Mr De Riemaecker wil een beperkte tekst en Mr Torrekens Hil. wil een uitge breider tekst. Dhr De Riemaecker - Neen, neen, gij zijt hier de baas en moet orde op zaken stellen. In elk geval staan er in uw voorstel dingen die niet kloppen. Art. 1 - De gemeenteraad vergadert elke maand, uitgezonderd in de maanden juli en augustus en tel kens de zaken, die tot zijn bevoegdheid behoren, het vereisen. Hij wordt door het college van burgemeester en schepenen bijeengeroepen. Wanneer een derde van de indienst zijnde le den het vraagt, is het college verplicht de raad bij een te roepen op dag en uur, door deze leden be paald. Behoudens andersluidende regeling te treffen tussen de verschillende fractieleiders worden ge meenteraadzittingen belegd de vrijdag te uur; de commissievergaderingen de vrijdag te uur en/of de maandag te uur. Dhr Burgemeester - Laten we ons eerst uitspre ken over de dag waarop wij zullen vergaderen. Dhr Torrekens Hil. - De eerste drie punten staan in de wet. Dhr Waltniel - Toch niet, want wij stellen voor dat wij in principe elke maand vergaderen behalve in juli en augustus. Dhr De Riemaecker - Dat is onwettelijk. Wat is een lid dat niet in dienst is Dhr Burgemeester - Een lid dat geen raadslid is. Dhr Torrekens Hil. - Dan moet dat niet ver noemd worden. Dhr Timmermans - Meen nu toch niet dat wij zo maar zorgeloos over die teksten zijn overgestapt. Wij hebben de brochure Steden en Gemeenten geraadpleegd. Dhr Waltniel - En dat is een autoriteit. Dhr De Riemaecker - Die ook al gefaald heeft. Dhr Waltniel - Sommige punten uit de gemeente wet mogen wel eens herhaald worden en dit geldt meer voor de oppositie dan voor ons. Dhr Torrekens Hil. - Wilt ge daarmee zeggen dal wij de Gemeentewet niet zo goed kennen als gij? Dhr Burgemeester - Neen, maar dhr De Riemae cker vroeg om niet te vergaderen in de zomermaan den. Dhr De Riemaecker - Ja. Dhr Burgemeester - En nu beweert ge dat die tekst niet goed is. (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1977 | | pagina 1