d e w7 u/Qa/ns Raodszitting Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 11 maart 1977 VAN 25 FEBRUARI 1977 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 6) Waterleidingsnet - lening voor uitbreiding en aanpassing te Pollare. De voorziene lening wordt met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. 7) Goedkeuring gedeeltelijke afschaffing van voetweg 28 te Appelterre-Eichem - eventueel bepa len der welvoeglijkheidsvergoeding. Dhr Timmermans - Het gaat hier om de verka veling van de eigendom Mevr. Maria David die gun stig werd geadviseerd. Echter dient er een buurt weg verplaatst te worden om de verkaveling nor maal te laten verlopen. Dhr Torrekens Hil. - Wordt er een welvoeglijk heidspremie bepaald. Dhr Timmermans - Neen. Dhr Torrekens Hil. - Dit dacht ik. Wij vroegen steeds die vergoeding. Ik pleit er voor omdat wij dit in onze gemeente steeds hebben gedaan en ook omdat het hier toch gaat over de verbetering van een eigendom. Dhr Timmermans - Ge kunt die vergoeding prin cipieel vragen. Dhr Waltniel - Wij dachten dit te doen. Dhr Timmermans - Hier is het maar alleen het verplaatsen van een voetweg. Dhr Prieels - Voor een zelfde geval zijn wij in Aspelare door de Provincie verplicht geweest de welvoeglijkheidsvergoeding toe te passen. Dhr Timmermans - Wij hebben ons gesteund op het zogezegd juridisch advies van dhr de Riemae- cker. Dhr De Riemaecker - Zogezegd Dhr Timmermans - Pardon, ik wil U zeker niet te kort doen. Dhr De Riemaecker - Ik voel mij hier echt ver troeteld. Dhr Waltniel - Ge hebt hier ai veel bloemen gekregen. Dhr De Riemaecker - Maar en waren rozen bij met zeer scherpe doornen (algemeen gelach). Dhr De Riemaecker - Het principeel toepassen van de vergoeding houdt geen steek. Dhr Timmermans - De eigenaar heeft wel baat bij het verplaatsen van die vootweg. Dhr De Riemaecker - Niennand doet iets zonder er baat bij te vinden. Voor ni€ïts kust zelfs de boer zijn meid niet (algemeen gelach). Dhr Coppens N. - De eigenaar krijgt toch meer grond ter beschikking. Dhr De Riemaecker - Maar krijgt niet meer vier kante meters. Dhr Timmermans - De eigenaar heeft er baat bij dat het stuk grond korter wirdt. Dhr Torrekens Hil. - En hij krijgt toch ook meer grond. Dhr De Riemaecker - Waarvan hij in feite al eigenaar was. De verplaatsing van de voetweg wordt met al gemeenheid van stemmen goedgekeurd. Het toepassen van de welvoeglijkheidsvergoe ding (50 fr. per m2) wordt goedgekeurd met 27 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). 8) Lening voor het financieren der verbete- ringswerken aan de buurtweg 27 Daalstraat, te As pelare. Dhr Burgemeester - En nu gaan we eens naar Aspelare. Dhr Waltniel - Wij vragen U een lening te stem men van 6.600.000 fr. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 9) Aanvullende lening voor het betalen van het saldo der verbeteringswerken aan buurtwegen 7, 8, 10 e.a. der deelgemeente Denderwindeke. Dhr Waltniel - Deze aanvullende lening beloopt 1.000.600 fr. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 10) Voorstel tot verbetering van de Gentse straat op het grondgebied van de deelgemeenten Ninove en Outer. Dhr Timmermans - Ik geef U lezing van het voorstel van dhr De Riemaecker Een recent incident in de post van het electriciteits- bedelingsnet opgericht op t grondgebied der deelge meente Outer heeft de aandacht gevestigd op de ontoereikendheid, in geval van gebeurlijke zware rampgevallen, van de Gentse straat als enige toe gangsweg. De fusie der gemeenten biedt de gelegenheid daaraan te verhelpen. Het behage de Gemeenteraad 1het princiep te erkennen van de noodzake lijkheid werken te doen uitvoeren ter verbeteiing en verbreding van de Gentse straat op het grond gebied der deelgemeenten Ninove en Outer 2) een ontwerper aan te stellen met die op dracht 3) zijn opdracht uit te breiden tot het opstel len van een verslag over de wenselijkheid en moge lijkheden een betere ontsluiting van het centrum van Outer via de Gentse straat te verzekeren. Dhr Timmermans geeft aan de hand van een schets en een nota van de Stadsconducteur nadere uitleg over de huidige situatie in de Gentsestraat. (Foto's worden rondgedeeld in verband met de toestand van de Gentse straat). Dhr Timmermans - Er komen allerlei aspecten hierbij kijken, maar spijtig genoeg beschikken wij niet over alle dossiers. Dhr De Riemaecker - Vraag ze aan de conduc teur. Dhr Timmermans - Nog iedere dag komen er dossiers op het secretariaat binnen. De verbreding van de Gentse straat zou mee brengen dat verschillende hofjes vóór de huizen zou den moeten onteigend worden. Volgens onze me ning is het daar een kwestie van verkeersregeling en moeten de bewoners van die straat op het ver keersreglement worden gewezen. Derhalve hebben wij het advies ingewonnen van de Politiecommissa ris die mij volgende brief stuurde Geachte Heer Schepen, Ingevolge uw telefonische vraag van heden heb ik de toestand ter plaats onderzocht. In het smal gedeelte is de tarmac 3.10 m. breed. Volgens de wegcode mag men op geen enkele plaats parkeren als men niet minstens 3 meter vrij laat. Er mag dus op die plaats enkel geparkeerd worden ofwel volledig op de gelijkgrondse berm of wel gedeeltelijk op de gelijkgrondse berm en gedeel telijk op de tarmac, met dien verstande dat er steeds 3 meter moet vrijblijven. Het lijkt mij niet opportuun in die straat par keerverbod in te stellen omdat dat verbod ook zou ge'den op de gelijkgrondse berm (wat zeker niet beoogd wordt), en anderzijds ook omdat de ver keersborden enkel een bevestiging zou zijn van een regel die in de wegcode voorzien is en die ieder weggebruiker geacht is te kennen (3 meter vrijla ten). Er bestaan trouwens in gans het smal gedeelte voldoende gelijkgrondse bermen en bovendien be zitten alle autobezitters in die straat een garage of een oprit. Ik suggereer dan ook de toestand ongewijzigd te laten. Gebeurlijk kan er af en toe politietoezicht gebeuren om gebeurlijke overtredingen te beteuge len. Dhr Timmermans - Toen de Brandweer bij die bewuste brand moest doorgaan, stond er een wagen verkeerd geparkeerd. Dit is echter nog geen reden om een straat te verbreden. Derhalve stellen wij voor via een tekst aan de bevolking te wijzen op de te in acht te nemen ver- keersvoorschriften. Geachte Medeburgers, U weet ongetwijfeld dat er zich bij de recente brand in de electriciteitscentrale verkeersmoeilijk heden hebben voorgedaan. De wagens van de brandweer konden immers niet door omdat bepaalde voertuigen van omwonen den de doorgang belemmerden. ik ben zo vrij uw aandacht te vestigen op het feit dat. volgens de Wegcode er nergens geparkeerd mag worden indien er op de rijbaan geen vrije door gang vrijblijft van minstens 3 meter. Die bepaling heeft tot gevolg dat er, in het smal gedeelte van de Gentsestraat, nergens op de beton- baan mag geparkeerd worden. Ik meen te mogen verwachten dat het zal vol staan uw aandacht op dat punt te vestigen, zodat ik met verplicht zal worden aan de politie opdracht te geven repressief op te treden. ik denk dat, met een beetje goede wil van ieder een, dergelijke moeilijkheden in het vervolg kunnen vermeden worden. Op de gelijkgrondse bermen en in de privé-inritten is er immers parkeermogelijkheid genoeg. Hopend U met dit schrijven een dienst te heb ben bewezen... (Lees verder op pagina 2). m a k M

Denderklok | 1977 | | pagina 1