n ylQams '0\KsQeZind Wee*6/C Vakantieouders gevraagd Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 25 maart 1977 VAN 25 FEBRUARI 1977 RECHT OP ANTWOORD VLAAMSE TOERISTENBOND - VTB Vlaamse AUTOMOBILISTENBOND - VAB Lenteconcert Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Naar aanleiding van het gedeelte van het ver slag van deze Raadszitting dat verscheen in het jongste nummer van «De Denderklok (18 maart 1977), ontvingen wij een schrijven van de Heer A. Van Londersele, Lindendreef 88 Ninove. dat als «recht op antwoord» wordt bedoeld en waarvan wij hier alleen de tekst overnemen die op het ver slag van die Raadszitting betrekking heeft over de juistheid van zijn verklaring geïnterpelleerd, en ontvingen wij het volgend antwoord Waarde Redactie. Naar aanleiding van het verslag der Raadszit ting van 25/2 j.l. verschenen in uw blad van 18/3/ 1977 onder punt 13, betreffende onteigeningen Twijndersweg, en gelet op het feit dat uw lezers recht hebben op juiste informatie, en ingevolge de wetgeving op het recht op antwoord, verzoek ik U volgende tekst op te nemen Vooraleer de Heer De Riemaecker in een zaak tussen komt, die hij als gewezen Eerste Schepen grondig diende te kennen, ware het beter dat hij zich voldoende dokumenteerde. Dan zou deze Heer niet lichtvaardig met cijfers goochelen en een be drag vooropstellen van 2.071.000 fr. daar waar het vonnis, uitgesproken door de Heer Vrederechter, de vergoeding bepaalt op 1.326.780 fr., wederbeleg inbegrepen. Wat voor de eigenaar 744.224 fr. minder be tekent, dan het cijfer aangehaald door de Heer De Riemaecker. (get.) A. Van Londersele. NOTA VAN DE REDACTIE Wij zijn van oordeel dat de verslagen van de Gemeenteraadszittingen geen aanleiding kunnen ge ven tot een recht op antwoord vermits de raads leden persoonlijk verantwoordelijk zijn voor hetgeen zij tijdens deze zittingen verklaren. Bovendien is de Heer Van Londersele wel zeer goed geplaatst om te kunnen vernemen dat art. 13 van het Decreet van 20.7.1831 bepaalt dat een recht op antwoord niet het dubbele mag overschrijden van de plaats ingenomen door het bestreden artikel. Vermits de bestreden tussenkomst elf lijnen be droeg, kan het recht op antwoord de tweeëntwintig lijnen niet overschrijden. Daar het hier gaat over een tussenkomst van de Heer De Riemaecker, hebben wij betrokkene ik heb me wel de moeite getroost en de nodige tijd besteed aan de lectuur van het vonnis. Het behelst in voordeel van de naakte eigenaar 1.092.000 fr. plus 21,50 wederbeleg 234.780 fr. 1.326.780 fr. Het stelt de waarde vast van het vruchtgebruik op 744.544 fr. op 29.1.1973. Voor de aanwerving van 15 aren 60 ca. met medegaande bouwvallig gebouw moet de stad dus voorlopig betalen aan de naakte eigenaar aan de vruchtgebruiker hetzij IN TOTAAL 1.326.780 fr. 744.544 fr. 2.071.324 fr. Die 2.071.324 fr. zijn dus de voorlopige aan koopprijs voor de stad. Rekenen is één, maar tellen is iets anders! (get.) A. De Riemaecker. Lenteconcert door het Vlaams Kamerorkest van Brussel, onder leiding van Arie van Lysebeth, en met de solistische medewerking van Gyde Kamer, harp. en van Roland van den Berghe, fluit. Op het programma Suite nr. 1 van Johan Sebastian Bach. Concerto voor fluit, harp en orkest, KV 299 van Wolfgang Amadeus Mozart. Drie Vlaamse Volksliederen van Daniël Sterne- feld. Serenade voor strijkers, op. 6 van Jozef Suk. Zaterdag 26 maart te 20.30 uur in de parochie kerk van Meerbeke-Ninove. Toegangsprijs100 fr. SO fr. leden van inrichtende verenigingen. 50 fr. houders van plus-3-pas en C.J.P. Medeinrichters zijnDavidsfonds Ninove en Meerbeke, Jeugdclubs Dansana en Tien-Twen. Dit concert gaat door onder de bescherming van het ministerie van Nederlandse Kuituur en met de medewerking van de Stedelijke Kulturele Raad van Ninove. De zomer is in aantocht en de kinderen uit alle standen en klassen voelen de zon en de warmte kriebelen in hun bloed Een groot verlangen naar spel, naar zee en bergen, naar bos en dal, rijst in hen op. Sommigen, geluKkig veei Europese kinderen weten al waarheen de vakantietocht zal gaan. Zij tellen af nog zoveel weken, nog zoveel dagen, nog zo dikwijls slapen en dan bollen we 'met mama en papa naar de zuiderzon, naar Tyrol, naar de ber gen zo is het en zal het zijn voor velen. Zo is het echter niet voor alle kinderen. Zij zijn thuis met te veel, met zes, met acht, met tien kin deren, en vader is de enige broodwinner, wanneer hij werk heeft. Zij wonen in geen villa maar in een préfabrigué flat of in oude hotelkamers van de grootstad Parijs, met straten zonder zon - omdat zij te smal zijn - auto aan auto staan in de straat geparkeerd en daar tussendoor nog alle mogelijk en onmogelijk vervoer. Zij hebben geen groen, geen speeltuin, zij heb ben niets of zo bitter weinig om die twee lange vakantiemaanden door te krijgen. Misschien een teievisie, in een duistere kamer, maar dat helpt niet om hun jonge longen te zuiverendat helpt niet om hen moreel gezond te houden. Ook deze kinde ren, waarvan de ouders in Noord-Afrika geboren zijn, en uit dwang van de nood naar de lichtstad Parijs gekomen zijn - kijken smachtend uit naar een heerlijke ontspannende zomervakantie. Daarom en om nog vele andere redenen komt de stichting DE VREUGDEZAAIERS - uit Gent, tot U een oproep richten om voor deze minderbedeelde kinderen een prettige vakantie te vragen. Stel Uw huis en Uw tuin en Uw hart voor hen open. Breng de zon van Uw liefde in hun leven. Zij behoren niet tot onze Nederlandse stam, maar zij behoren tot de menselijke stam uit éen en dezelfde kracht ge boren God, die alle mensen liefheeft of zij nu wit zijn, zwart of bruin. De Vreugdezaaiers vragen voor deze kinderen lieve vakantieouders voor drie, twee of één maand. De eerste groep M komt toe te Brussel op 16 mei en bestaat uit met-schoolplichtige kinderen die drie maanden vakantie bij U willen genieten, hun afreis is voorzien op 29 augustus. De 2de groep is verwacht op woensdag 29 juni en is samengesteld uit schoolplichtige kinderen wie ze voor één maand neemt, laat ze afreizen op vrijdag 29 juli wie ze twee maanden gunt, laat ze afreizen op maandag 29 augustus, samen met de groep M. Deel Uw zomervakantie met deze kinderen, maak hen en U zelf hierdoor gelukkig. Het Centraal adres van de stichting is De Vreugdezaaiers Casinoplein 26 - 9000 Gent Tel.(091) 23 87 38. Pater R. Delooz. V Raadszitting

Denderklok | 1977 | | pagina 1