vu e s ONS STERKSTE WAPEN! C.V.P. - Nr 7 Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 1 april 1977 Geef uw stem, schenk uw vertrouwen aan de kandidaten van de VAN 25 FEBRUARI 1977 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. In alle tonen werd de laatste tijd gezongen dat ons parlementair stelsel ziek is, dat Kamer en Se naat alleen maar dienen als knik-machines voor beslissingen die achter de schermen door politieke bureau s genomen en de regering opgedrongen wor den met als gevolg dat de gewone burger de in druk kreeg dat zijn stem niet alleen tot niets dien de maar dikwijls de indruk kreeg dat juist het tegen deel werd bereikt van wat hij gehoopt had te zien verwezenlijken. Jammer genoeg is dat maar al te waar In de tijd dat democratie nog democratie was werden de problemen in het Parlement ten gronde besproken en gediscussieerd en legde de minder heid zich neer bij de beslissingen van de meerder heid. Er werd niet zo lichtvaardig gesold met de zaken die van nationaal belang werden aangezien: Dat was ook de tijd dat de kiezer nog wer- gehouden. Hij leefde als het ware mee met zijn ver- kelijk voelde dat met zijn mening rekening werd tegenwoordigers. Dat we door allerhande verwikkelingen, af spraakjes en compromissen ver van dit oer-demo- cratisch principe zijn afgeweken werd weer eens bewezen door vooral de Waalse Socialisten en de Waalse en Brusselse federalistische partijen die hun verantwoordelijkheid ontvluchtten. Zo gaat dat in partijen die met een grote mond elke tegenstrever van fascisme beschuldigen, maar in feite de reinste dictatuur uitoefenen. Een nationale socialistische partij die vergeet dat ze slechts één derde der be volking vertegenwoordigt maar op meesterlijke wij ze, via een rode brain - trust, zijn parlementairen in het gelid houdt, lakens en beddegoed naar be lieven uitdeelt en met driestheid zijn grillen aan het land opdringt. Dat de kiezer zich van langs om meer bedro gen voeit en bij zichzelf denkt dat het toch allemaal koek - één - deeg is, spreekt van zelf, zodat hij zich niet alleen vijandig maar, erger, totaa' on verschillig tegenover het politieke gebeuren is gaan opstellen. Wij voelen ons allemaal machteloos is de in druk die de laatste weken nog werd versterkt door het feit dat praktisch alle partijen hun gehoorzame mannetjes op verkiesbare plaatsen hebben gebracht, zonder dat hierover gepold werd. De tijd was te kort, zeggen de partijbonzen. Wij denken daar het onze over, maar tijd was er genoeg, alleen een degelijke organisatie ontbreekt. Of de kiezer echter zo onnozel is als de poli tiekers verwachten, valt nog te bewijzen en zou wel eens verkeerd kunnen uitvallen. De tijd is voor goed voorbij dat enkele genummerde koppen met plastieken glimlach plus een hoop goedkope tam tam, de goedgelovige kiezer een kopstem deed uit brengen. Zo ver zijn we intussen toch wel ontwik keld geraakt dat we het onderscheid tussen woord en daad hebben leren kennen en ons niet meer laten verleiden door enkele holle, nietszeggende leuzen. Wij eisen, bij manier van spreken, waar voor ons geld en wensen niet langer door partij kliekjes voor de aap gehouden te worden. Op 17 april a.s. zijn wij allemaal, mannen en vrouwen, de absolute meesters en krijgen wij de unieke gelegenheid eens precies te doen voelen wat en hce wij het eigenlijk willen. Iets was heel eenvoudig en gemakkelijk kan door het gebruiken van het enige, sterk gevreesde wapen dat nog altijd in onze handen blijft DE VOORKEURSTEM. Alles wat ons de laatste tijd zo ergert kunnen wij ongedaan maken door OP DE C.V.P - LIJST de persoon te zoeken die het dichtst bij onze eigen opvatting staat, het best onze belangen vertegen woordigt en verdedigt, en deze met een voorkeur stem te bedenken. In de bestaande omstandigheden trouwens het enige intelligente middel om hen die het voor het zeggen hebben te doen begrijpen dat wij geen kud de argelozen schapen zijn. Wij geven U op een briefken dat, indien leaer- een ons volgt, een werkelijke nieuwe geest door de C.V.P. - rangen kan waaien. Dat er hier en daar geween en geknars der tanden zal zijn, raakt onze koude kleren niet. Hoofdzaak is dat onze partij niet terug achteruit mag krabbelen en haar winst van 10 maart 1974 nog moet vergroten en tevens aan sommige slapers moet doen begrijpen dat er ook voor politiekers een tijd van komen en gaan be staat. En tenslotte nog een paar woordjes aan de misnoegden die zouden geneigd zijn blanco te stemmen. Vergeet nooit dat een blanco-stem niets oplost, integendeel, want elke onthouding komt ten goede aan hen die wél een positieve stem uitbrengen. Met andere woorden blanco stemmen is de waar de van de stem van de tegenstrever als het ware verdubbelen Nog aansluitend op het verslag van deze ge meenteraadszitting en het recht op antwoord en wederwoord, desbetreffend in ons vorfg nummer verschenen, ontvingen wij van de Heer A. Van Lon- dersele, Lindendreef 88 Ninove, een aangetekend schrijven waarin hij ons verzoekt, ter wille van onze lezers juist te informeren, volgende tekst te willen overnemen Waarde Redactie, Mijn oorspronkelijk recht op antwoord, werd verminkt en vergelijkingspunten werden vrijwillig weggelaten Zeventien lijnen ontvluchten om te ver minken. Het dispositief van het vonnis luidt OM DEZE REDENEN Wij Vrederechter, rechtdoende op tegenspraak, Bepalen het totaal bedrag der voorlopige vergoeding hoofdens deze onteigening verschuldigd aan ver weerders op 1.326.780 fr., hetzij aan verweerders onder 1 het bedrag van 744.584 fr., en aan verweer ders onder 2. het bedrag van 582.236 fr. Leggen alle kosten van het geding ten laste van eiseres. Ziehier de werkelijkheid. Maar wat baten kaars en bril als Dnr. De Riemaecker niet zienen wil. Indien geen correcte informatie volgt in over eenstemming met het vonnis leg ik klacht neer we gens laster en valse informatie. (get.) A. Van Londersele. Om onze lezers juiste informatie te kunnen be zorgen gingen we opnieuw de heer De Riemaecker opzoeken die ons volgend schrijven overmaakte Bij nader toezicht - met brief doch zonder kaars - werd juist bevonden dat het vonnis verwijst tot betaling van 1.326.780 fr. waarvan 744.544 fr. voor de vruchtgebruiker en 582.236 fr. voor de eigenaar van de naakte eigendom. Het vonnis werd uitgesproken op 19.1.1977, on der nieuwe beheerders, die niets terechtwezen orn aat ze zelf... Vandaar het opgerezen misverstand. Missen is menselijk, maar er in volharden is uit den boze. (get.) A. De Riemaecker. d Raadszitting

Denderklok | 1977 | | pagina 1