we en/)/ dam U/etgevende Verkiezingen in Groot - Ninove Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 29 april 1977 DE LIJSTVORMING DE VERKIEZINGSCAMPAGNE DE STEMMING DE UITSLAG 17.4.77 - MANDATENVERDELING IN HET ARRONDISSEMENT AALST Deelgemeenten Inwoners Kamer Senaat Provincie Totaal Aalst 83.300 4 1 6 11 Ninove 33.303 0 0 2 2 Geraardsbergen 30.948 0 2 3 5 Zottegem 25.000 0 0 3 3 Erpe-Mere 17.889 0 0 0 0 Haaltert 16.400 0 0 2 2 Lede 16.186 0 0 2 2 Herzele 15.840 0 0 0 0 Denderleeuw 15.786 1 0 0 1 Sint-Lievens-Houtem 9.783 1 0 0 1 264.435 6 3 18 27 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Sinds de gemeenteraadsverkiezingen van okto ber 1976 hing de Kamerontbinding als niet te ver mijden gevolg in de lucht. Toch was de bruuske ontbinding met 17 april als verkiezingsdatum een verrassing die alle partijen noopte in allerijl in de bres te springen. Onder voorwendsel - wat geluk voor sommi gen... - dat er geen tijd was voor raadpleging der partijleden, werd alles in besioten comités bedis seld. In de ene partij verliep het vlotter dan in de andere. In de C.V.P. ging het tamelijk vlug omdat ae ouwe trekpaarden op de verkiesbare plaatsen van de nationale lijsten geplaatst werden. In de B.S.P. werd het duel voor de 1ste plaats, tussen de uittredende Van Der Niepen, oud-burge meester van Denderleeuw, en de parachutist Galle. in voordeel van de eerste beslecht. De plaats van eerste plaatsvervanger werd de troostprijs voor een gulzig element dat thans voor de tweede maal de hoofdschotel zou zien voorbij schuiven. In de P.V.V. werd het duel voor de 1ste plaats uitgevochten tussen de dochter van papa en Louis Waltniel, oud-lid van de Kamer en uittredend ge coöpteerd senator. Hij schoot te kort voor Diane, de godin van de jacht... In de V.U. moest de verdienstelijke uittredende volksvertegenwoordiger Georgette De Kegel de dui men leggen voor de piepjonge nieuweling Caudron, natuurlijk van Aalst. Op de senaatslijst werd Staf Scheerlinck door de nationale partijleiding van de eerste naar de tweede plaats verwezen. In de K.P.B. geen ander probleem dan het slaafs volgen van de ordewoorden van hoger hand. Bij A.M.A.D.A. viel het bazarke uiteen tussen R.A.L. nog veel straffer revolutionairen, en een klein overschotten Amadissen. Ze verliep uitzonderlijk kaim met traditionele plakaten, met slogans en foto's. Traditionele vlugschriften en folders waarin de lokale bondgenoten mekaar, op nationaal vlak, duch tig af- en uitkamden. Zelfs een omzendbrief met tante Virginie. Microwagens die, zonder te grote overdrijving, de lof verkondigden van de kleine staatslieden van ons arrondissement en van onze lokale en gewes telijke politieke crack s. Als cadeau geen briquets, maar een uitdeling van... Hollandse, paaseikens. De laatste dagen kwam er schot in waar het gisteren Louis was, werd het vandaag Diane, mor gen Louis en overmorgen weer Diane, met versnelde afwisseling naarmate de verkiezingsdag naderde. Een praktisch voorbeeld van de verkondigde verdraagzaamheid waarvoor de uitspraak der toe schouwers geenszins in het voordeel van de Aal- sterse jachtgodin uitviei. Neg een voorbeeld van verdraagzaamheid het verwilderen en vernielen van al de plakborden van Johny Timmermans op het grondgebied van Meer- beke en hun vervanging door de publiciteit van Moens, de voorname B.S.P.-schepen van., kuituur. Vermeldingswaardig in tegenstelling met de gemeenteraadsverkiezingen, geen enkele affiche voor de Chinezen noch voor Mao. Op 17 april ontwaakten de Ninovieters met ae verbazende vaststelling dat hun straten bekleed wa ren met tapijten. Geen groene tapijten zoals in ok tober 1976, maar ECHTE BLAUWE tapijten, zoals dat «voorzichtigheidshalve» past in april 1977. Giibberig voor de voorbijgangers, maar vooral uiterst giibberig voor de promotors ervan, zoals hei verloop van de dag het zou uitwijzen. Ze veriiep vlot in enkele zeldzame burelen maar over het algemeen was het een droef geval. Sommige voorzitters waren echte sukkelaars. Wij zuilen geen namen noemen noch bepaalde stern- burelen opnoemen, maar er waren voorzitters die zich niet eens de moeite getroost hadden hun on derrichtingen te lezen! De gevolgen van hun onwetendheid en hun ver regaande nalatigheid waren het laattijdig openen van zekere burelen - het record was 8.30 uur voor een bureel - en het aanschuiven van lange slierten mensen zoals in de beste tijd van de rantsoenerings zegels. De kieswetgeving duidt kategorieén aan voor de aanduiding van voorzitters en een volgorde om erin te putten, maar vele van die heren en dames hebben redenen te over om aan hun plicht te ont glippen. Zekere persecho's wijzen uit dat het verschijn sel zich veraigemeent. De remedie zal liggen in een beroep op de burgerzin van... Hij werd voldoende bekend gemaakt door de T.V. en breedvoerig en diepgaand ontleed door de pers. 17 april 1977 werd te Ninove geen bisnummer van 10 oktober 1976. De P.V.V. werd op 17 april 1977 niet sterker gemaakt. De P.V.V. van het Kanton Ninove is verte genwoordigd noch in de Kamer, noch in de Senaat, noch zelfs in de Provincie. Wij stellen vast dat op gebied van mandaten- winst geen enkele partij in Groot-Ninove redenen heeft voor uitbundige tevredenheid. Waar men BESCHEIDEN van stapel liep is de (Lees verder op pagina 2). I i

Denderklok | 1977 | | pagina 1