n ^loams b11 weehö/t Raadszitting Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 20 mei 1977 VAN DONDERDAG 5 MEI 1977 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 (VERVOLG) 14) Afbraak schooi paviljoen Groeneweg - goedkeuring. Dhr Timmermans - Wegens de bouw van 100 sociale woningen mag dit Prefab paviljoen, van 1968, verdwijnen. Wij zouden het misschien elders kunnen gebruiken maar het demonteren, afbreken en vervoeren kost méér dan een nieuw. Aannemer Van Der Poorten wil het gratis afbreken op voor waarde dat hij de overblijvende nuttige elementen mag behouden. Dhr Baro - De afbraak is nodig voor het bouwen van die sociale woningen Dhr Timmermans - Ja. Dhr Baro - Zijn er geen andere liefhebbers voor dit paviljoen Dhr Timmermans - Neen, het is economisch met haalbaar. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 15) Vervoer der leerlingen van de vroegere ge meente Okegem - kennisgeving van het Koninklijk besluit van vernietiging der beslissing. Dhr Beeckmans - Er wordt ons gemeld dat de werkingskosten de sociale voordelen dekken. Dit slaat ook op het vervoer der leerlingen. De Raad neemt hiervan akte. 16) Kasverslag 1ste kwartaal C.O.O. van Nei- gem, Ninove, Outer en Voorde. Dhr Waltnie! - De vier verslagen kloppen, moet ik er lezing van geven Dhr Torrekens Hil. - Neen. Dhr Baro - Dit is dus de laatste rekening van deze C.O.O.'s Dhr Waltniel - Ja. De Raad neemt hiervan akte. 17) C.O.O. Aspelare, Denderwindeke, Meerbe ke en Pollare - Goedkeuring van pachtoverdrachten. Dhr Desprets - Ik dring er op aan dat de ver pachtingen in het vervolg zouden gebeuren door een openbare aanbesteding. Dhr Evenepoel - Het tarief van de verpachtingen is wettelijk bepaald. Dhr Coppens P. - Maar er bestaan wel zekere prioriteiten. Dhr Evenepoel - Dat is mogelijk. Dhr De Riemaecker - De Gemeenteraad is in deze kwestie niet bevoegd (leest de wettekst). Dhr Timmermans - Dit geldt voor het O.C.M.W. en niet voor de C.O.O. Dhr De Riemaecker - Pas maar op, ik heb ze kere data gezien. Dhr Timmermans - De O.C.M.W.'s zijn toch maar in voege vanaf 1.4.1977. Dhr De Riemaecker - Zeker. Dhr Waltniel - Eigenlijk ben ik ook tegen pacht- overdracht gekant, want er zijn veel misbruiken. Wij zullen er het maximum kunnen uithalen als el keen zich kandidaat kan stellen. Wij kunnen mis schien een wenk geven in die zin. Dhr Evenepoel - U zult de pacht niet aan de hoogste bieder kunnen geven gezien de pachtprijs niet hoger mag liggen dan de pachtprijzen die wet telijk bepaald zijn. Dhr Coppens N. - De pachtoverdrachten brach ten te Denderwindeke weinig of geen moeilijkheden met zich. Dhr Timmermans - Maar er is geen enkele con trole. Dhr Coppens N. - Anders ook niet. Dhr Timmermans - Toch wel. Dhr Coppens N. - Na aanbesteding kunnen de pachters nog onderling onderverhuren. Dhr Torrekens Hil. - Dit gebeurt overal elders. Dhr Burgemeester - Wij trachten misbruiken te gen te gaan. Dhr Coppens N. - In Denderwindeke hadden we 60 Ha te verpachten en wij hadden er nooit moei lijkheden. Dhr Waltniel - Alleszins blijft de eerste huurder gelden. Dhr Coppens N. - Als deze een bepaalde grond niet meer nodig heeft zal hij hem toch nog in pacht nemen om aan een vriend te kunnen onderverhuren. Dhr Evenepoel - Dit is het voorwerp van een pachtverbreking als dit geweten wordt. Dhr Coppens P. - Door onze fractie in het O.C. M.W. zal een bepaalde controle worden ingevoerd. Dhr Waltniel - Dat is een zeer goed initiatief. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 18) Advies rekening 1976 der Kerkfabrieken St. Amandus en St.-Antonius (Outer) O.L.Vr. Hemel vaart en H. Theresia (Ninove) St.-Amandus (Ne- derhasselt) O.L. Vrouw (Lieferinge) St.-Margriet (Neigem) St.-Pieter (Denderwindeke) St.-Petrus (Meerbeke) en van Aspelare, Okegem, Pollare en Appelterre. Dhr Waltniel geeft lezing van de eindcijfers van al de respectievelijke kerkfabrieken. Dhr lorrekens Hil. - In Appelterre zijn er eigen lijk twee kerkfabrieken, er is nog deze van Eichem, dus deze van Roger (kijkt in de rechting van dhr Van Waeyenbergh). Dhr Van Waeyenbergh - Ik ben geen kerkuil, (hier en daar wordt er gelachen). Dhr De Riemaecker - In de Commissie heb ik de nadruk gelegd op de verplichting van de kerk fabrieken een inventaris van hun bezit aan te leggen mooilair, zilver, gewaden enz...). En dit is geen anti klerikale opmerking. Dhr Timmermans - Nog best dat gij het zegt. Indien wij dit moesten zeggen zou er een andere interpretatie aan gegeven worden. Dhr De Riemaecker - Op vele plaatsen zou het nuttig zijn eens de inventaris na te gaan en vaak zou men dan kunnen vaststellen hier hebben uilen gewoond (algemeen gelach). 19) Kerkfabriek Okegem - goedkeuring dossier der herstellingswerken aan het orgel. Dhr Timmermans - Dit werk kost 1.473.929 fr. en het bestek werd opgemaakt door orgeladviseur Loncke uit Overmere. Het is een noodzakelijk en dringend werk waarvan 20% ten laste valt van de stad. Dhr Baro - Dit orgel werd gebouwd door de Ninoofse Familie Anneessens. Wij hebben in Vlaan deren een schat aan orgels maar meestal zijn deze Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. in slechte staat. In onze stad is er nu een jonge onderneming van orgelbouwen. Ik dring aan dat deze ook haar kans zou krijgen. Dhr Timmermans - Het ging hier om een open bare aanbesteding. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 20) Kerkfabriek O.L.Vr. Opdracht (Okegem) en St.-Amandus (Outer) - wijziging begroting 1977 - verlenen stadstoeiage. Dhr Waltniel - Wij geraken niet uit de kerkfa brieken. De stadstoeiage bedraagt hier 13.213 fr. en 20.600 fr. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 21) Interpellatie van de Heer De Riemaecker tot de Burgemeester over het verbod sinds 21 maart II. van doortoch verkeer met omleiding van een auto busdienst vanaf de Albertlaan te Ninove tot aan de Dorpsplaats van de deelgemeente Denderhoutem van Groot - Haaltert, naar aanleiding van wegenis- werken te Denderhoutem. Dhr De Riemaecker - Op 21 maart jl. werd het doortochtverkeer stopgezet vanaf de Albertlaan te Ninove tot op de Dorppiaats te Denderhoutem, als mede de autobusdienst 274 Aalst-Ninove. Zulks is aangeduid met de nodige verkeersbor den op het grondgebied Ninove en ook op de Dorp plaats te Denderhoutem. Het algemeen bestek van de overeenkomsten van de Staat, dat terzake toepasselijk is, bedingt dat de aannemer het verkeer niet méér mag hinde ren dan toegelaten door net bijzonder lastenkohier. De inhoud van het lastenkohier is ons niet bekend en het vroeger stadsbestuur kreeg nooit kennis van een stopzetting van het verkeer. De wet op de politie van het wegverkeer be schikt dat werken in uitvoering op de openbare weq aangeduid worden door diegene die ze uitvoert, on der de door de Koning te bepalen voorwaarden. De Koning heeft ze bepaald in het algemeen verkeersreglement. Terzake moest de toelating voor het plaatsen van de verkeersborden te Ninove ge geven worden door de Burgemeester of zijn gemach tigde. 't Is om de nodige tijd te gunnen om inlichtin gen in te winnen dat rk tijdig een vraag tot interpel latie, om uitleg te bekomen, heb ingediend. Dhr Burgemeester - Op 8 maart 1977 kregen we kennis van die verbouwing van wegdek en riolering die 6 maanden zou duren. Vanaf 14 maart zou het verkeer worden afgesloten. De ondernemer moest de signalisatie plaatsen. Wij gingen met die maat regelen niet akkoord en drongen aan voor een be tere regeling. Wij kregen voor antwoord dat het werk in 2 fazen zou gebeuren eerst het ieggen van de riolering te midden van de weg (1 maand). Twee- wielers hebben nu nog altijd doorgang. Dhr De Riemaecker - De riolering ligt aan beide kanten van de weg. Dhr De Ville - Een deel ervan ligt te midden van de weg. Dhr De Riemaecker - Ik hoor U dat graag zeg gen. Over korte tijd zal ik U interpelleren over een doorgevoerde grenswijziging. Dhr Burgemeester - Er werd ons beurtelingse doorgang beloofd. Dhr De Riemaecker - Dat kan nu niet meer. (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1977 | | pagina 1