d vu R zin ^Qa/ns Sint-Kristoffel Bedevaart Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 24 juni 1977 TE POLLARE ZONDAG 26 JUNI: 10 u. Solemnele Mis door Z.E.H. Deken 11 u. Optocht en zegening der voer tuigen. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NiNOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Precies te 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Dhren Coolen, Coppens P. en Evenepoel zijn af wezig. Dhr Prieels - In verband met het verslag der vorige zitting wens ik te doen aanmerken dat wij ge vraagd hadden het vroegere krediet voor de vak school te behouden om het bij begrotingswijziging te kunnen aanwenden als sociale promotie. Dit wordt niet vermeld in het verslag. Dhr Waltniel - Akkoord. Dhr Prieels - Wat betreft het krediet van 10.000 fr. voor het Vrijzinnig Vormingswerk waren wij niet gekant tegen het vormingswerk als dusdanig, maar wel tegen het feit dat dit krediet afzonderlijk werd ingeschreven. Dit blijkt niet uit het verslag. Dhr Burgemeester - Wij zullen de tekst wijzigen, maar iedereen, voor wie dit verslag is bestemd, kent toch wel de interpretatie van de tekst van dit ver slag. Ge kunt aldus de puntjes op elke i zetten. Dhr Torrekens Hil. - Gelieve dhr Paul Coppens te verontschuldigen. 1) Kasverslag stad 2de kwartaal. Dhr Waltniel geeft lezing van het kasverslag dat gunstig wordt geadviseerd. 2) Grondafstand op het kerkhof. Dhr Burgemeester geeft lezing van de volgende ingestuurde aanvragen De Families Van Den Steen, Van Der Beken, Van Den Abeele, Arijs. Ronsijn, De Slagmulder, Cor- rijn. Dhr Torrekens Hil. - Er werd beloofd dat hier na 6 maanden een algemeen kerkhofreglement zou be sproken worden. Dhr Timmermans - Het zal op de eerstvolgende zitting worden besproken. Dhr De Riemaecker - Welke tijd wordt er voor de grondafstanden voorzien Dhr Timmermans - 30 jaar. Dhr De Riemaecker - En momenteel Dhr Timmermans - 50 jaar. Dhr De Riemaecker - Ik zou nu reeds 30 jaar voorzien. Dhr Timmermans - Mij goed, als de gemeente raad hiermee akkoord gaat. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 3) Wegen- en rioolwerken Tenbergkets-Valleibaan (Meerbeke) - goedkeuring van de opgelegde boeten - akkoord voor het verlengen van de waarborgtermijn. Dhr Timmermans - Bij de controle van de Pro vinciale Technische Diensten werd vastgesteld dat het percentage holle ruimten te hoog is en derhalve een waardevermindering met zich brengt. De boete die voorzien word beloopt 105.834 fr. De definitieve oplegering die gewoonlijk gebeurd na twee jaar zal op 5 jaar worden gebracht, zodat wij meer zekerheid zullen hebben over de kwaliteit van het werk. Dhr De Riemaecker - De retroacten van deze kwestie zijn als volgt Op 30.8.76 beslissing van de Gemeenteraad, op 22.10.76 beslissing van de Bestendige Deputatie, op 5.11.76 dienstbevel aan de n.v. Betonwegenbouw, op 28.12.76 opmetende staat van ontwerper W. Dhondt, op 24.3.77 verslag van de prov. technische dienst, op 17.5.77 een brief van Betonwegenbouw, na con tact, met akkoord voor waarborgtermijn van 5 jaar, als tegenprestatie voor de hoge holle ruimten. Enkele vasstellingen 1op gebied van spoed de beslissing van de Gemeenteaad viel op 30 augustus 1976 en deze werd door de Bestendige Deputatie goedgekeurd op 22.10.76. Min dan 4 maanden na de beslissing van de Gemeenteraad werd voor 3,5 miljoen fr. uitge voerde werken opgemeten. Dit verdient een bravo, ja zelfs een bravissimo 2) keerzijde van de medalie de kwaliteit van de werken Zij doet de vraag oprijzen van het toezicht. Ofwel omvat het bedrag 153.650 fr. voor 5 erelonen, toezicht. In dit geval bewijst de uitslag dat het betaalde toezicht niet gedaan werd. Ofwel werd er geen toezicht vergoed en werd er geen toezicht gedaan. In dit geval fout voor een werk van 3,5 miljoen fr. 3) betreft de n.v. Betonwegenbouw: - Ik sta versteld dat een maatschappij als Be tonwegenbouw dergelijke prestatie levert of durft leveren. - Dit doet vragen rijzen voor de talrijke werken waarmede deze firma in hogerhand begunstigd werd. Wat het voorstel betreft 21.000 fr. boete wordt opgelegd voor de giet ijzeren roosters die een grote verscheidenheid ver tonen en niet conform zijn aan het model. M.a.w. het zijn de overschotten en de brol van andere uitge voerde werken. Voor de bovenlaag, de slijtlaag, beloopt de boe te 86.961 fr. De inschrijving voorzag 80 fr. de m2 de boete is 22 fr. de m2, of 27,5%, m.a.w. één derde werd er miswerkt. Wij gaan hiermee niet akkoord, omdat 1Er betaald wordt voor goed werk 2) Met het betalen van een boete slerht werk geen goed werk wordt 3) Met het opleggen en het opstrijken der boe te zijn de latere - onoverzichtelijke - gevolgen ten laste van onze gemeenschap. Daarom stellen wij voor de roosters te weigeren alsook de volledige slijtlaag. Dhr Timmermans - Uiteraard was ik vroeger bij die werken niet betrokken. Testen worden steeds gedaan na het werk en zijn dus niet afhankelijk van het toezicht. Het schijnt hier echter om een louter toeval te gaan, misschien hebben de weersgestelte- nissen bij het termaceren een rol gespeeld. In elk gevai moet de firma goed werk leveren. Indien de firma akkoord gaat met 5 jaar waar borg voor de sijtlaag, moet het zijn dat zij gerust is in de kwaliteit van haar werk. Ik kan wel akkoord gaan dat de roosters dienen vervangen te worden. Dhr De Riemaecker - Een aannemer is 10 jaar verantwoordelijk voor ernstige ongemakken. Dhr Timmermans - 5 jaar is toch wel een dege lijke garantie. Dhr De Riemaecker - Als de baan voor een of ander werk moet geopend worden, zal de aannemer nadien elke verantwoordelijkheid afwijzen. Dhr Torrekens Hil. - Het verslag van de Provin ciale Technische Dienst is zeer kategoriek de slijt laag voldoet niet. Dhr Timmermans - Maar dit is te wijten aan het toeval. Dhr Torrekens Hil. - Hiermee is uw werk niet verbeterd. Vraag om de slijtlaag te vernieuwen. Dhr Timmermans - Ik ga akkoord om de roos ters te deen vernieuwen, maar niet de slijtlaag. Dhr Prieels - Ik weet niet of het tijdstip van het termaceren wél de oorzaak is van het minder goede resultaat. Dhr Timmermans - Ik weet dit ook niet met ze kerheid, maar het was toch na de verkiezingen. Dhr De Riemaecker - Dit heb ik i n mijn betoog met aangehaald, en ik had er zelfs niet aan gedacht (algemeen gelach). Het voorstel van dhr De Riemaecker wordt ver worpen met 11 stemmen (CVP en VU) tegen 17. Het voorstel van nhr Timmermans worit aan vaard met 17 stemmen tegen 11 (CVP en VU). 4) Lening voor het financieren der werken Ten bergkets-Valleibaan. Dhr Waltniel - Het gaat hier om 4 leningen. Goedgekeurd met 19 stemmen tegen 9 (CVP). 5) Buurtwegen - afschaffing van weg nr. 42 in de vroegere gemeente Voorde. Dhr Timmermans - Het is een buurtweg van 63 m. gaande vanaf de Ophemstraat. De afschaffing van deze weg, die totaal overwoekerd is, werd aan gevraagd door dhr Roger Lemaire. Er zijn geen be zwaren ingestuurd. De welvoeglijkheidsvergoeding bedraagt 50 fr. de m2 of 3.150 fr. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 6) Buurtwegen - afschaffing van voetweg 86 te Outer. Dhr Timmermans - Voetweg nr 86 loopt van de Aardeweg naar de Stweg Ninove - Geraardsbergen over een afstand van 276 m. Er kwamen geen be zwaren binnen. De welvoeglijkheidsvergoeding be loopt 276 x 50 fr. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. (Lees verder op pagina 2). Raadszitting

Denderklok | 1977 | | pagina 1