d w e z\n o\V^9e Raadszitting Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 8 juli 1977 VAN 16 JUNi 1977 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-37 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 23) Machtiging aan het schepencollege om krediet- openingen te verwezenlijken. Dhr Waltniel - Deze kredietopemng wordt aan gewend om bepaalde betalingen te kunnen doen vooraleer de belastingen zijn ontvangen. Deze kre dietverlening wordt voor onbepaalde tijd toegestaan. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 24) Goedkeuring statuten van de stedelijke jeugd raad. Dhr Burgemeester - ledereen ontving een ont werp van statuten. Zijn er opmerkingen 7 Dhr Baro - !k was verwonderd dat Schepen Moens aanwezig was op de desbetreffende com missievergadering. Wie is nu eigenlijk Schepen voor de jeugd Dhr Moens - Ik ben Schepen voor socio-cuitu- rele zaken. Dhr Burgemeester - Schepen Stevens was die dag ongesteld. Hij behoort niet tot de socio-culture- le commissie. Dhr Baro - De samenvatting van de besprekin gen werd ook aan U gericht Dhr Stevens - Eerst worden de zaken besproken in de Jeugdraad. Daarna in het Schepencollege en dan terug in de Jeugdraad. Dhr Baro - Schepen Moens behoort dus ook tot de Jeugdraad Dhr Moens (korzelig) - Neen, maar ik was er aanwezig. Dhr Timmermans (ongeduldig) - De statuten zijn collegiaal in het Schepencollege besproken. Dhr Callebaut - Samenwerking en dialoog tus sen jeugd en stadsbestuur moet de wens zijn van ieder modern gemeentebeleid. Jeugd die opbou wend werk wil verrichten moet zich gerugsteund voelen door elk gemeentebestuur, die naam waardig. Samenwerking tussen jeugd en stadsbestuur is een noodzaak. De rol van het stadsbestuur zien we als een aanbieding van diensten een dienende rol mag nooit ontaarden tot een inmenging want dan verliest de jeugd zijn waar gelaat en bestaat het gevaar dat de jeugd gemanipuleerd wordt. Heden avond dienen we ons te buigen over de statuten van de jeugdraad. Ze zijn een basisontwerp om uit te maken hoe men dit jeugdwerk in Groot- Ninove wil structureren tot een harmonisch geheel. Een werkgroep heeft het op zich gencmen en een voorstel tot statutering opgemaakt. Deze statu ten werden doorgespeeld naar het Schepencollege dat wijzigingen heeft aangebracht op 22 mei. Thans worden deze statuten ter goedkeuring voorgelegd aan de Gemeenteraad. We hebben daar om deze statuten doorgenomen en er enkele wijzi gingen aan toegevoegd. Om niet onmiddellijk in de discussie te verzeilen, stel ik voor dat ik het voorstel tot wijziging of aanvulling meedeel, waarna dan de discussie. Dit om vruchtbaarder werk te leveren. In art. 2 wordt als doel gesteld dat de Jeugd raad advies geeft aan de overheid. Ik zou advies ge ven veranderen in een bestendig dialoog tot stand brengen tussen jeugd en stadsbestuur. Advies geven wijst toch meer bepaald in de richting jeugd/stads bestuur. Dialoog veronderstelt wisselwerking in 2 richtingen en is waardevoller dan alleen maar advies geven. m art. 6 wordt gesteld dat elke vereniging die in de Jeugdraad wenst opgenomen te worden min stens meet organiseren 3 bestuursvergaderingen, 4 aktiviteiten per jaor voor hun leden 2 openbare aktiviteiten toegankelijk voor iedereen. Dit is veel te weinig. Tweemaandelijkse aktivi teiten zijn een minimum. Er zijn verenigingen ge noeg die wekelijks werken voor de jeugd. Met uw voorstel zet U de deur op een kier tot het oprichten van veren,gingen die vertegenwoordigd zijn in de Jeugdraad, maar waarvan het bestuur zichzelf ver tegenwoordigd. en niet de jeugd. In verband met art. 11 stelien wij voor dat ieder lid in kennis zou gesteid worden van de datum van de volgende vergadering, anders heeft het geen zin te stellen dat aanvragen om een punt aan de agen da van de vergadering te plaatsen moeten ten min ste tien dagen vóór de vergadering worden inge diend. Art. 13 - Alle stemmingen gebeuren openbaar en bij naamafroeping, behoudens wanneer het over aanstellingen, afstellingen of persoonlijke aangele genheden gaat in dit geval is de stemming geheim en met briefjes. De jeugd wenst geen geheime stemmingen. Op dat punt is ze soms volwassener dan de volwasse nen en zij verdraagt zeer goed, in naam van de openheid, persoonlijke aangelegenheden open te be spreken. Dhr Torrekens Hil. - De kwestie van de gekoop- teerde leden is nogal verwarrend. Bestaat de Jeugd raad al Dhr Timmermans - Vociwaardelijk ja. Dhr Torrekens Hil. - Op welke basis Dhr Timmermans - Op dit voorste! van statuten. Dhr Moens - Vroeger was het een Jeugdcom missie. Dhr Stevens - Alle Raden zijn adviserend, dus dat woord hoeft niet gewijzigd te worden. Dhr Waltniel - Adviseren is een vorm van dia loog. Dhr Timmermans - Medebeheren is nog sterker uitgedrukt dan dialogeren. Dhr Torrekens Hil. - Maar aan die uitdrukking kan een verkeerde interpretatie worden gegeven. Dhr Timmermans - De Gemeenteraad blijft al tijd zijn rechten behouden. Er volgt dan nog een zeer uitvoerige maar te vens langdradige bespreking waarbij alle tegenvoor stellen worden afgewezen. Dhr Burgemeester - Wij stemmen over het ge heel van deze statuten. Goedgekeurd met 29 stemmen bij 1 onthouding (dhr Callebaut). Dhr Callebaut - Ik heb mij onthouden wegens de niet ingewilligde punten. Hierop wordt voor 15 minuten gepauzeerd; de raadsleden en de mensen van de pers worden ver gast op belegde broodjes met koffie of bier. Dhr Van Waeyenberghe komt niet meer terug. 25) Algemeen rioleringsplan Voorde - lening voor het dekken van de studiekosten. Dhr Waltniel - De lening beloopt 460.000 fr. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 26) Wijziging van straatnamen. Dhr Burgemeester - Dit punt wordt verdaagd naar de volgende zitting. 27) Goedkeuring van een reglement voor het toe kennen van geboortepremies. Dhr Moens - ledereen heeft een ontwerp van reglement ontvangen. Zijn er aanmerkingen Mej. Roosens - Ik stel voor een premie van 1.500 fr. voor het vierde kind en 2.000 fr voor het vijde kind. Dit voorstel wordt verworpen met 18 stemmen tegen 11 (CVP en VU). Het voorziene bedrag wordt goedgekeurd met 18 stemmen bij 11 onthoudingen (CVP en VU). Dhr Prieels - Ik stel een premie voor aan qe- adopteerde kinderen. Dhr Waltniel - Tot welke ouderdom Dhr Prieels - Zolang zij ten laste zijn. Dhr Waltniel - Dat gaat we! moeilijk. Dhr lorrekens Hil. - Voor die kinderen die van geen geboortepremie kunnen genieten. Dhr De Riemaecker - Laten wij hierop terug komen in een aanstaande zitting. Dhr De Bodt leest de wettelijke tekst voor het toekennen van een adoptiepremie. Dhr Moens - Dit moet een afzonderlijk regle ment zijn. Dhr De Riemaecker - Toch niet. Dhr Burgemeester - We zullen dit punt in de Commissie bespreken en dan opnieuw voor de Ge meenteraad brengen. 28) Goedkeuring van een reglement tot het toeken nen van saneringspremies. Dhr Moens - Zijn er aanmerkingen over het voorstel Dhr Prieels - Vele oudere woningen in de Sïad zijn verhuurd. Komt de premie toe aan de huurder Dhr De Riemaecker - In Ninove zijn er zo een 3-tal eigenaars die beschikken over 200 a 250 wo ningen. Mevr. Martens-De Kegel - Allemaal krotwonin gen Dhr De Riemaecker - Inderdaad. Ik ben er voor dat de premie wordt toegekend aan de eigenaar bewoner, anders komt er opslag van de huurprijzen. Dhr Prieels - Art. 3 - a) Het bedrag van de pre mie wordt vastgesteld als volgtvoor de personen die begunstigd worden met de staatssaneringspre- mie 20 van de hoofdpremie van de Staat mei een maximum van 2.500 fr. verhoogd met 750 fr. per kind ten laste. Ik stel voor25 en maximum 3.000 fr. 750 fr. voor de eerste twee kinderen en 1.250 fr. voor de volgende kinderen. Tevens moet ook worden rekening gehouden met de normen voorzien voor de gehandicapten. (Lees verder op pagina 2). $ëJ .-•g f SP

Denderklok | 1977 | | pagina 1