d uu e e^/ eZ-in Raadszitting Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 5 augustus 1977 VAN 7 JULI 1977 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 360 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 2) Goedkeuring van een reglement tot het toeken nen van saneringspremies. Dhr Moens - Daar dhr Prieels, zoais was afge sproken op de vorige zitting, ons geen schriftelijk tegenvoorstel deed, kunnen we onmiddellijk over gaan tot de stemming. Dhr Prieels - Ik heb hier nujn voorstel. Dhr Timmermans - Ge hadt beloofd ons uw voor stel op voorhand te sturen en ge deedt het niet. - - - Dhr-Prieels geeft lezing van zijn voorstel (reeds verschenen in een vorig nummer). Dhr Torrekens Hil. - Best ware het bedrag van de premie toe te kennen op het bedrag dat wordt toegestaan door Staat of Provincie. Het voorstel van de heer Prieels wordt verwor pen met 17 stemmen tegen 12 (CVP en VU). Het voorstel van het stadsbestuur wordt aan vaard met 17 stemmen tegen 12 (CVP en VU). 3) Reinigingsdienst - voorstel tot uitbating in eigen beheer - princiepsbesiissing. Dhr Timmermans - Naar gelang raen zich wil uitdrukken kan men zeggen dat de reinigingsdienst in eigen beheer even duur of even goedkoop zal uit vallen dan met een aanbesteding. Maar het voordeel is dat men werk kan verschaffen in eigen midden en dat het financieel beheer ervan beter kan gecon troleerd worden. Onze raming is dat de reinigings dienst in eigen beheer 1 tot 1,5 miljoen fr. goedko per zal uitvallen. (Geeft dan technische details). Dhr De Riemaecker - De kwestie van het opha len van huisvuil stelt 5 problemen 1de verpakking 2) het ophalen; 3) het storten; 4) de verwerking; 5) de retributie. Ten onrechte betrekt gij de verpakking en het storten bij het eigenlijke ophalen van huisvuil. Ik onderzoek even uw berekening van de kost prijs voor het ophalen van huisvuil door aannemers. In 1976 bedroeg deze kostprijs 5.877.005 fr. Wij weerhouden het cijfer ten bewijze - van de interesse die de aanbiedingen voor 1978 verdienen; - van het gemis aan beiang van een ophaling in eigen beheer. En nu de kostprijs in 1978. Ge vraagt slechts prijs aan drie aannemers. Waarom geen openbare aanbesteding: Waarom geen algemene offertevraag? Waarom onze stadsgenoot Gerard Van der Perre van Okegem er buiten gela ten? In de aanbiedingen zit een bedrag aan BTW van 667.814 fr. begrepen. Dhr Waltniel heeft hier vroeger verklaard dat alle offertes gedaan worden met de BTW inbegrepen. De plastiekzakken (1.114.000 fr.) en de stor tingsbewijzen (500.000 fr.) komen bij het eigenlijke ophalingsprobleem niet te pas. Wij kunnen besluit dat: zonder BTW de kost prijs meer dan 2 miljoen frank lager ligt dan in 1976; en indien met BTW, er toch nog een verschil be staat van 1,5 miljoen fr. En dan uw berekening in eigen beheer. De plastiekzakken (1.114.000 fr.) komen hier niet aan te pas. Voor het loon der werklieden voorziet gij 400000 fr. en dat noem ik niet serieus. In een nota van november 1974 lees ik wedde chauffeur 364.000 fr.; wedde handlanger 348.000 fr. En deze cijfers komen uit geen verdachte bron. want ze komen van Jaak Timmermans. Als Schepen van Kuituur diende hij toen een voorstel in voor ophaling van huisvuil in eigen be heer. Toen reeds was hij aangetast door de bemoei ziekte in departementen die hij niet beheerde. (Schepen Timmermans wordt er bleek van, ter wijl sommige Schepenen grinniken). Gij voorziet 8 man, 2 ploegen van 4. Met elk 1 chauffeur en 3 handlangers. Bij gespecialiseerde firma's bestaat 1 ploeg uit 1 chauffeur en 2 hand langers. Tenzij gij de voetbaltechniek toepast en een libero als derde man plaatst die inspringt waar de beide andere niet kunnen volgen. Tenware vroe ger voorzag U 1 maand ziekte voor elk personelslid en misschien mag iedereen nu één kwartaal ziek zijn. (iedereen lacht behalve Schepen Timmermans) Voor de aankoop van 2 wagens voorziet ge 3 miljoen fr. Afwachten... en dit met de BTW! Voor het onderhoud van die wagens voorziet ge 100.000 fr. per jaar. Dit kan misschien lukken het eerste jaar. Maar vermits die wagens alle dagen in gebruik zullen zijn, zullen de herstellingen de zaterdag, zondag of s nacht mceten gebeuren aan verhoogde tarieven. En als ge dan bovendien met dit bedrag ook de banden moet vernieuwen en de fecten opvangen, dan zal dit wel aan de lage kant zijn. Het storten (500.000 fr.) heeft niets te zien met de eigenlijke ophaling van het huisvuil. Mijn besluit met de uitgebrachte cijfers is uw voorstel niet interessanter en met de werkelijke cij fers is uw voorsel in genendele te weerhouden. In uw nota van 23 mei 1977 voorziet ge tewerk stelling van" werklozen. Dit mag niet voor de opha ling van huisvuil. Ge voorziet tegelijkertijd de ophaling van grof vuil. Dat kan toch niet met die wagens. Ook met aanbesteding kan er werk verschaft worden aan mensen uit de streek. Wat de Firma De Keyser deed kan toch ook geëist worden van an dere aannemers. En ge meent meer vat te hebben op eigen per soneel. Daar zou ik maar best niet op rekenen. Uw retributie van 320 fr. per gezin plus 40 zak ken lijkt mij het achteruitzetten van de wijzer van de klok Dhr Timmermans - Onze cijfers waren een ver gelijking met vorige jaren, ter informatie. Wij hebben prijs gevraagd aan de 3 grootste aannemers en de laagste prijs als richtprijs genomen. In deze offer tes is de BTW niet inbegrepen; het staat er. trou wens bij vermeld. Dhr De Riemaecker - Hierover hebben wij hier nog gediscussieerd. Dit is het onderzoeken waard. Voor de wedden namen wij de hoogste basis- wedde voor het personeel. Een vierde persoon wordt voorzien voor ziekte, verlof enz... Het bedrag voor het onderhoud zal voldóende zijn want wij hebben nu onder ons personeel een zeer goed automecanicien (dhr Caroes van Appel- terre) die zelfs na zijn werkuren nog presteert en door wie wij reeds veel onkosten konden uitsparen. Thans bestaan er wagens die klein en grof vuil gelijkertijd kunnen verwerken. Dhr Baro - Wij hebben hier twee degelijke uit eenzettingen gehoord en daaruit een juiste conclu sie trekken is niet gemakkelijk. Wij stellen vast dat het ophalen van huisvuil in eigen beheer heeft afge schaft maar dat we nu 100, 200 en 300 fr. aan retri butie moeten betalen. Wij stemmen graag ja ómdat de kwestie van werkschaffing er komt bij kijken. Wij hopen dat deze beslissing ons niet zal spijten. Dhr Waltniel - Eerlijk gezegd had ik van dhr De Riemaecker een harder betoog verwacht. Vroeger was ik tegen het eigen beheer omdat de cijfers van aanbesteding een veel voordeliger resultaat aanwe zen. Het was dus geen princiepskwestie maar een zaak van cijfers. Het resultaat lijkt in beide gevallen praktisch gelijk en dan gaat de voorkeur naar in eigen beheer ierwille van de werkverschaffing. Ik betwijfel dat men een aannemer kan verplichten zich personeel uit de stad aan te schaffen. Aan vreemd personeel hebben wij niets te zeg gen, maar voor een pint van de bewoners doen ze alles wat niet mag. Dhr De Riemaecker - En ons personeel zeker niet t Dhr Waltniel - Maar daar hebben wij dan toch nog vat op. Dhr De Riemaecker - Ik behoud zorgvuldig de cijfers van vroeger en ik hoop dat uw eigen beheer goed moge gaan. Dhr Torrekens Hil. - Wordt er een aangepaste cdij en verzekering voorzien Dhr Waltniel - Dit is allemaal berekend in de kostprijs. Het voorstel wordt goedgekeurd met 19 stem men tegen 1 (dhr De Riemaecker) bij 9 onthoudin gen (CVP). Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden omdat wij in deze kwestie wensen af te wachten. 4) Reinigingsdienst - lastenboek voor de aankoop van vuilniswagens. Dhr Timmermans - Wij stellen de aankoop voor van twee perswagens omdat die het beste resultaat geven. Wij zullen een beperkte offertevraag uit«- schrijven. Dhr De Riemaecker - Doe een algemene offerte. Dhr Timmerrmans - Het zal een uitgebreide be perkte offerte zijn. Goedgekeurd met 19 stemmen tegen 10 (CVP). (Lees verder op pagina 2). ■•'T iVv u/aams »i I

Denderklok | 1977 | | pagina 1