d e 'lams en talige JCoogdag Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 12 augustus 1977 VAN 7 JULI 1977 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN: Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 23) Stedelijke sporthal - wedstrijd aanbesteding - goedkeuring lastenboek. Dhr Timmermans licht de kwestie nader toe. Dhr De Riemaecker - De retroacten kunnen grosso modo samengevat worden als volgt na voorafgaandelijke bezichtiging van ver schillende sporthallen te Heusden (Limburg), Zol der, Veldhoven (Ned Son en Breugel (Ned.), Sint- Niklaas en Oosterhout (Ned.) door schepenen, amb tenaars en techniekers, - na bezichtiging der sporthallen te Son en Breugel (Ned.), Veldhoven (Ned.) en Wilrijk door de Gemeenteraad op 19.4.71, - werd opdracht gegeven aan architect Van Kerckhove om een sporthalle te plannen met be paalde speelveldruimte en met dak naar de trant van Son en Breugel. Na overtalrijke tussenkomsten en eisen van al lerlei instanties werd een voorontwerp ingediend. De hoge cijfers, vooral betreffende de stabili teit, hebben de Gemeenteraad aangezet tot een of- fertevraag onder vorm van wedstrijd, voor een sport halle die desgevallend zonder toeiagen zal worden opgericht. Na aanstelling van een jury kreeg architect Van Kerckhove opdracht het programma voor de wed strijd op te stellen. Het was het opzet van de Gemeenteraad de speciale ervaring van terzake gespecialiseerde fir ma s te benutten. De wedstrijd kon lopen - ofwel over de redactie van het ontwerp (K B 1410.64 art. 47 $2), ofwel over de redactie van het ontwerp en de uitvoering ervan Ibid, art. 47 3). De wedstrijd MOET dus doorgaan over een pro gramma dat de grote lijnen schetst van het ontwerp, de noodwendigheden waaraan het moet voldoen en de voorwaarden en hoedanigheden waaraan het moet beantwoorden. Het ingediende ontwerp van programma beant woordt. mijn inziens, niet aan de gestelde verwach tingen. Het slaat de bal mis met voor te houden (1067/ B1/2) dat de constructie zal beantwoorden aan de beschrijving van het 2de deel van het lastenboek, zodat de aanneming al de werken en leveringen van materialen overeenkomstig de bepalingen van het lastenboek omvat. Met de voorgestelde algemene functionele eisen (1067/B2/17) wordt de wedstrijd nog enger be perkt tot een wedstrijd over te leveren materialen en over uitvoeringstechnieken. Dat is vast en zeker de wedstrijd niet die de Gemeenteraad bedoeld heeft. Het ontwerp zelf wijst de ongerijmdheid uit van de aanstelling der verschillende ontwerpers tot jury leden. Het behoort aan de jury, die tenslotte moet oor delen, om advies te geven en het zijne bij te dragen tot de redactie van het programma van de wed strijd. Na de beslissing van de jury over de ingedien de ontwerpen, zal de stad kunnen beroep doen op haar ontwerpers voor verdere inlichtingen en ad viezen en zelfs voor gebeurlijk deskundig toezicht op de uitvoering. Dit is de stelling die ik zinnens ben te verdedi gen in geval van handhaving van het ongewijzigd voorontwerp. Dhr Timmermans haalt dan enkele wetteksten aan over varianten, bestekken, technische vereis ten enz. Dhr De Riemaecker - Dit allemaal is voor de gewone offerten en niet voor de wedstrijdformule. Dhr Timmermans - Dit is hetzelfde. Dhr De Riemaecker - Toch niet, alles wat U daar aanhaalt siaat op gewone offerten. Ik ben ver wonderd dat men U in de Provincie volgt. Allemaal goed voor de bouw van een sporthal maar niet on der de vorm van een wedstrijd. De juiste procedure is de jury aan te passen. De ontwerpers moeten uit de jury. De bundeis moe ten aan de juryleden worden meegedeeld, zij moe ten onze wensen kennen. Dhr Timmermans - Wij hebben toegepast wat U daar komt te zeggen. Dhr De Riemaecker - En de jury 9 Dhr Timmermans - De ontwerpers blijven er in zetelen voor het financieel aspect. Dhr Waltniel - De antecedenten van deze kwes tie wegen zwaar door in deze zaak. Dhr De Riemaecker - Wij hebben een les geh^d met de zwemkom. Dhr Timmermans - Daarom ook mogen wij geen tijd meer verliezen. Dhr Waltniel - Zeker en vast. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 10 onthou dingen (CVP). Dhr Timmermans - Ik verzoek de Gemeenteraad bij hoogdringendheid de desbetreffende ereloonno ta te willen goedstemmen. Deze nota beloopt 245.888 fr. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 24) B.P.A. Doornkwartier - machtiging aan het Schepencollege tot onteigening. Dhr Waltniel - Het oetreft hier de eigendom Ro- 'giers. Wij komen tot geen akkoord en stellen der halve de gerechtelijke onteigening voor. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 25) Fusie gemeentescholen - uitvoering der beslis sing van 16 juni 1977. Dhr Beeckmans geeft lezing van het ontwerp van de fusie der gemeentescholen dat wij reeds in tegraal publiceerden in het verslag over de voor gaande zitting. Dhr De Bodt - Wij zijn niet akkoord met de nota van de Schepen. Dhr Beeckmans - Ik heb mijn nota toch wel voldoende toegelicht in de sectievergadering. Dhr De Bodt - Die toelichtingen vinden we niet terug in uw nota. Er moet meer aandacht worden geschonken aan het gemeenteonderwijs en de ves tigingsplaatsen moeten gerespecteerd blijven. Dhr Beeckmans - Dit is absoluut zeker. Dhr Baro - Wij zullen dit ontwerp goedkeuren maar gaan niet akkoord met de wijze waarop het werd voorgebracht. Het is geen creatieve oplossing. Wij hebben weinig of niets gehoord over het gemeentelijk onderwijs en dan plots wordt de alarm bel geiuid. Dhr Schepen wou ons cp de vorige zitting een ja-woord afdwingen. Het princiep werd toen aan vaard tegen de wii in van Schepen Moens. Wij hebben de tekst pas ontvangen op de dag van de sectievergadering en dit is niet fair. Het was mogelijk dit dossier, dat een goed dos sier is, ons vroeger te bezorgen. Wat nu gebeurde is met ons de aap houden. De toegepaste oplossing is een negatieve op lossing. Het onderwijs werd door ons allemaal afge takeld door onderlinge strijd. Hierbij werd het plaat selijk onderwijs vergeten. Wij moeten ons inzetten voor het gemeentelijk onderwijs. Voor Lieferinge. Pollare en Outer had ik een andere, positieve oplossing verwacht. Waarom werd voor Lieferinge het initiatief inge houden om de school te behouden Het bericht van de fusie heeft verwarring ge bracht. Waarom werd geen informatie gegeven Wat gebeurt er met de vergoeding van de be- wakingstijd Hoe wordt dat geregeld Werd er gedacht aan tewerkstelling van werk loze leerkrachten Dat gebeurt wel in Pamel. En wordt er ontdubbeling van klassen overwogen Klassen met 38 leerlingen is toch niet te doen. En dan de lokalen. In Denderwindeke werd les geven in een overdekte speelplaats en in de refter waar de ene klas de andere stoorde door doordrin gende geluiden. En wat met de Franse lessen in het 3de en 4de leerjaar (Lees verder op pagina 2). w Raadszitting

Denderklok | 1977 | | pagina 1