d e zin 0\\^Qe n ^öa/ns bh Raadszitting Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 19 augustus 1977 VAN 7 JULI 1977 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK.' (VERVOLG) 28) Verkeersregeling - goedkeuring van de voorstel len der verkeerscommissie. Dhr Timmermans geeft lezing van de volgend^ voorstellen 1) Oudstrijdersplein. Het voorstel van de politie strekt ertoe aange paste borden te plaatsen om het parkeren gedurende 30 minuten te beperken op werkdagen, en dit van 8 tot 17 uur. Daar bedoelde parking in de blauwe zone ligt, zal het plaatsen van de parkeerschijf ver plicht blijven. Op die manier zullen bezoekers van het stadhuis gemakkelijker een plaats vinden daar waar de bedienden parkeerruimte genoeg hebben op de Graanmarkt en in de Centrumlaan. 2) Nieuwstraat Meerbeke. Huidige toestand snelheidsbeperking tot 40 km/uur, en dagelijks-alternatief parkeren. Voorstel gezien de lengte van de straat, de snelheidsbeperking handhaven, maar door het plaat sen van aangepaste verkeersborden alternatief half- maandelijks parkeren invoeren zoals nu gebruikelijk is. 3) Bebouwde kom. Er wordt akte genomen van het feit dat het ge deelte van Ninove-stad gelegen tussen de ringlanen. door het plaatsen van aangepaste verkeersborden, als bebouwde kom werd afgebakend waardoor o.m. een algemene snelheidsbeperking van 60 km/uur werd ingevoerd. Bovendien werd het algemeen al ternatief parkeren ingesteld zodat de meeste par keerplaten in de binnenstad konden verdwijnen. Door het invoeren van die regeling werd vol daan aan een uitdrukkelijke wif van de wetgever. Bedoelde regeling komt op de huidige vergadering nog ter sprake, omdat de gemeenteraad zich daar nooit over uitgesproken heeft en de hogere overheid niet werd geraadpleegd. 4) Graanmarkt, Marktstraat, Langemuntstraat. Het voorstel strekt ertoe aangepaste verkeers borden te plaatsen. Het grootste gedeelte van de markt zou voorbehouder, worden aan personenwa gens, het achterplein aan vrachtwagens. 5) Kattestraat Okegem. Momenteel is de toestand er zo dat de snelheid beperkt is tot 40 km/uur. Het parkeren is er vrij en er is ook geen beperking van het toegelaten gewicht. Het voorstel van de politie strekt ertoe a) halfmaandeiijks alternatief parkeren in te voeren; b) de snelheidsbeperking te handhaven; c) het zwaar vervoer te weren door het aan brengen van verkeersborden 5 T max., uitgezonderd plaatselijk verkeer. Tot besluit is men het eens om het halfmaande iijks alternatief parkeren in te voeren, de snelheids beperking te handhaven en het zwaar vervoer niet alleen uit de Kattestraat maar ook uit de Leopold- straat te weren door het aanbrengen van verkeers borden mod. C 21 «met onderbord» 10 T max., uit gezonderd plaatselijk verkeer. 6) Uitbreiding blauwe zone. Het voorstel strekt ertoe de volgende straten of gedeelten van straten hetzij op te nemen in de be staande blauwe zone, hetzij blauwe zone te maken Brusselstraat, tussen Nieuwe Kerk en Burchtdam; Burchtdam, tussen Denderstraat en Denderbrug; Geraardsbergsestraat, tussen Vuurkruisersstraat en Rode Kruisstraat; Vlaeminckstraat (gezien het nijpend gebrek aan par keerruimte in de Stationsstraat; in de Vlaeminck straat zou het parkeren bovendien langs weers zijden toegestaan worden); Onderwijslaan (gedeelte tussen Burchtstraat en schoolingang); Weggevoerdenstraat (tussen Passage en Abdijstr.); Dreefstraat en Dr. Behnplein. 7) Pollarestraat en aanpalende straten. Met voorstel strekt ertoe a) de verkeersborden in verband met de voor- rangsregeling weg te nemen zodat de algemene voorrang van rechts zou gelden, dit om de snelheid van het verkeer af te remmen; temeer daar de Pol larestraat en zeker de Nijverheidslaan bezwaarlijk als invalswegen kunnen beschouwd worden: b) in de gedeelten van de Pollarestraat gelegen tussen de Brusseistraat en de Kluisweg, en tussen de Vooruitgangstraat en de Elisabethlaan éénrich tingsverkeer in te voeren richting Brusselstraat. c) in de Kluisweg, die smal is, éénrichtingsver keer in te stellen in de richting van de Pollarestraat. Op die manier zou het verkeer binnenin de wijk normaal blijven verlopen. De toegang tot de wijk zou dienen te gebeuren hetzij langs de Parklaan, hetzij langs de Elisabethlaan. Het parkeren zou ook in het smal gedeelte van de Pollarestraat kunnen behouden blijven. 8) Astridlaan, Fernand Tavernestraat, IJzerenwegbaan. Er wordt voorgesteld het parkeren toe te laten langs de kant van de huizen, en te verbieden langs de kant van de spoorweg. Op de plaatsen waar par- keerstroken voorzien zijn (zoals in het begin van de Astridlaan), zal nog steeds mogen geparkeerd wor den. 9) Ameiveld. Het voorstel strekt ertoe in het smal gedeelte van het Ameiveld éénrichtingsverkeer in te stellen komende van de Geraardsbergsestraat, en het par keerverbod te behouden langs de kant van de spoor weg en het parkeren toe te laten langs de kant van de huizen. 10) Edm. De Deynstraat, Sint-Jorisstraat, Vestbarm, Koepoortstraat. Voorstel Edm. De Deynstraat, enkelrichting maken in de richting van de Koepoortstraat. Daar door zouden de drie knelpunten weggewerkt wor den. Dan zou de enkele richting van de Despauteer- straat echter ook moeten omgekeerd worden en zou het verkeer dus enkel in de richting van de Graan markt toegestaan worden. 11Ter Duystwijk. Voorstel de snelheid in de wijk beperken tot 40 km/uur, en, door middel van een aangepast ver keersbord, de aandacht van de automobilisten ves tigen op spelende kinderen. Voorts wordt aan de dienst Openbare Werken gevraagd de hoogte van de sierstruiken op de kruispunten te beperken. 12) Beverstraat. Voorstel permanent laten parkeren iangs de rechterkant komende van het Oudstrijdersplein; Langs de overkant zou het parkeren permanent toegelaten worden vanaf Watté tot het Oudstrijders plein, en verboden vanaf Watté tot de kliniek. Op die manier zouden 7 tot 10 parkeerplaatsen gewonnen worden en zou toch de verkeersveilig heid bevorderd worden. 13) Onderwijslaan. Hei voorstel strekt ertoe het gedeelte tussen de Burchtstraat en de schoolingang op te nemen in de blauwe zone: rechts komende uit de Burchtstraat het parkeren permanent toe te laten; links het par keren te verbieden tot aan de schoolingang om de verkeersveiligheid te bevorderen (nl. om, bij het ein de van de lessen, de stroom schoolkinderen beter te kunnen opvangen op het kruispunt). Voorbij de schoolingang zou eerst een strook voorbehouden worden aan de schoolbus, en verder het parkeren in zaagtandvorm toegelaten worden om parkeerplaat sen te winnen. De heer Burgemeester vraagt of het wel nodig is het parkeren tot aan de schoolingang te verbie den hij stelt voor een parkeervrije zone in te stel len tot aan de zijingang van Notaris Van den Ber- ghe. 14) Weggevoerdensraat. Het voorstel strekt ertoe a) het parkeren permanent toe te laten langs de rechterkant (kant winkels), tussen de Abdijstraat en F. Tavernestraat; b) om in de strook tussen de overweg en Pas sage een analoge regeling te bekomen wordt voor gesteld het parkeren permanent toe te laten langs de kant van de winkels en te verbieden langs de (Lees verder op pagina 2). w

Denderklok | 1977 | | pagina 1