Wa \i Vrijdag 26 augustus 1977 Eenenvijftigste Jaargang VAN 7 JULI 1977 TELEGRAM AAN DE HEER MARC EYSKENS, Staatssekretaris voor Streekeconomie Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 34) Interpellatie van de Heer Prieels tot de Schepen van Openbare Werken in verband met het ge brek aan onderhoud van de begraafplaats en et speelterrein in de deelgemeente Aspelare. Dhr Prieels - Ons interpellatieverzoek werd in gediend op 27 mei de vrijdag voor Pinksteren In dien wij het echter in beperkende zin zouden opvat ten zou het in feite zonder voorwerp zijn, want - de begraafplaats verkeert vandaag mogelijks in de best onderhouden toestand ten overstaan de ze van de overige deelgemeenten; - het speelplein kreeg vandaag de eerste fun damentele beurt. Dhr Burgemeester - Des te beter. En dhr Prieels vervolgt Laat ons daarnaast stellen dat wij met deze in- erpellatie zeker niet het personeel willen treffen noch een verwijt maken. Evenmin zouden wij be grijpen noch aanvaarden dat men de toestand van verwaarlozing van het onderhoud in de verschillen de deelgemeenten op het personeel zou afwimpelen. Het moet in hoofdzaak ook niet aan de fusie worden toegeschreven dat men het onderhoud niet de baas kan. Wat niet uitsluit dat er voor een aantal moeilijkheden begrip kan worden opgebracht. Het beleid moet echter maatregelen treffen en initiatie ven nemen om een normaal onderhoud te verzeke ren. Vooral in de landelijke deelgemeenten weet men wat hei betekent tijdig en regelmatig zijpaden, bermen, begraafplaatsen en openbare domeinen te onderhouden, grachten te ruimen en dergelijke. Dat daaraan niet overal dezelfde aandacht be steed werd is best mogelijk. Maar op de meeste plaatsen hadden er op dit tijdstip van het jaar reeds meerdere onderhoudsbeurten plaats gehad. Maar dat nu ten allen kante vastgesteld wordt dat er iets scheelt is ook een feit. Ook de C.V.P. afdeling Okegem bv. stelde on langs vast dat op stuk van onderhoudswerken Oke gem stiefmoederlijk werd behandeld, de talrijke voet paden zijn met gras begroeid, de vluchtheuvels en parkjes die met boompjes en bloemen zijn opge maakt, smeken om een onderhoudsbeurt enz Dhr Burgemeester (nadrukkelijk) - U moet zich beperken tot het punt dat aan de dagorde staat en nu niet beginnen praten over de toeKomst. Dhr F rieels - Ik houd mij aan de dagorde. Dhr Burgemeester (kwaad) - Wij worden dat hier moe telkens maar over alles en nog wat uit weiden. Ge moet aan de dagorde blijven. Dhr Prieels wil verder gaan maar er ontstaat tumult en er wordt heftig over en weer geroepen. Dhr Timmermans - Ik betreur dat U de zaken opschroeft waar 't niet past. Bij aanhoudend slecht weder kan men zelfs zijn eigen tuin moeilijk onder houden. In januari hebben wij in Aspelare zes ca mions vuil weggehaald. Het ligt in uw bedoeling uit alles politieke munt te slaan. Ons werkvolk is noqal tevreden over U. Dhr Prieels - Het is al te gemakkelijk naar het werkvolk te verwijzen om verantwoordelijkheid af te wimpelen. Dhr Burgemeester (kordaat) - Het incident is gesloten. 35) Motie Eugène Neuckermans in verband met de inplanting van een breekwerf te Okegem voor huisvuilverwerking te Ninove/Denderleeuw. Dhr Burgemeester - ledereen heeft kennis ge kregen van de volgende motie De gemeenteraad van Ninove, in vergaderina op 7 juli 1977 y - heeft kennis genomen van de geruchten dat in de schoot van de Intercommunale het «Land van Aalst» opnieuw zou worden voorgesteld een breek- werfvoor huisvuilverwerking in te planten in de Molenbeekmeersen gedeeltelijk grondgebied van Denderleeuw en Ninove; gelet op het feit dat dit natuurgebied met wetenschappelijke waarde, volgens het ontwerp-qe- westplan Aalst - Ninove - Geraardsbergen - Zotte- gem verder bewaard moet blijven, gedeeltelijk als natuurreservaat, en gedeeltelijk als groene zone; - dat o.m. door verschillende instanties aanqe- drongen wordt op de inplanting van een huisvuilver- werkingsinstallatie in de kleigroeven te Vlierzele- dat voor het zuiden van ons arrondissement eventueel een tweede alternatief mogelijk is onder de vorm van een gezamenlijk initiatief van Ninove en Geraardsbergen; op te nemen teneinde tot een mogelijk initiatief op het gebied van de huisvuilverwerking te komen no °H! De^iemaecker - De motie is gebaseerd op geruchten. Maar van waar komen die geruchten Akkoord dat de groene zones moeten beschermd worden, maar in een groene zone van Okegem was er een stortplaats aangelegd. Dhr Neukermans E. - Die heb ik zelf gesloten D! Rle™aecker Laa< ons de voorstellen afwachten die zullen gedaan worden In verband met een installatie in Vlierzele. Persoonlijk vind ik dat een ongelukkige keuze omwille van de hoge kosten voor vervoer en het verlies van werkuren die hier mee zullen gepaard gaan. Voor gans het arrondissement ware er best één installatie. (Lees verder op pagina 2). Naar aanleiding van de moeilijkheden in ver band met de werkverschaffing in de N.V. Sofilaine te Ninove, stuurde hef Stadsbestuur van Ninove vol gend telegram aan de heer Mare Eyskens, Staatsse kretaris voor Streekeconomie. uHet Stadsbestuur van Ninove, kennis genomen hebbend van de moeilijke toestand van de N.V. So- Tilaine, dat een verdere aftakeling van de steeds schaarser wordende groene zones met alle middelen moet worden tegengegaan; dai de bevolking van de deelgemeente Voor de en zelfs verder - ondanks verklaringen dat het leefmilieu met wordt aangetast - thans reeds het slachtoffer is van de hinderlijke inrichting die het zgnd. «gecontroleerd stort» te Voorde vormt; - besluit de gemeenteraad van Ninove beslist met 1. dat aan onze vertegenwoordigers in de In tercommunale Land van Aalst opdracht gegeven wordt zich met alle middelen te verzetten tegen een eventueel initiatief tot inplanting van een breekwerf- installatie in de Molenbeekmeersen; 2. dat wij ons aldus solidair verklaren met het gemeentebestuur van Denderleeuw en de verschillen de verenigingen van de deelgemeente Okegem en allen die ijveren voor het behoud van dit natuurqe- bied; 3. geeft aan het schepencollege opdracht om met het stadsbestuur van Geraardsbergen kontakt - verwijzend naar het indrukwekkend aantal sluitingen van ondernemingen welke Ninove tijdens de longste maanden en jaren heeft geteisterd; bekommerd om het feit dat dientengevolqe Ninove een typisch noodgebied is geworden, geken- merkt door een zeer hoge graad van werkloosheid: w rekeniri3 houdend met het belang van de N V. Sofilaine voor de tewerkstelling in onze stad; vrezend dat de eventuele sluiting van deze onderneming een niet te overkomen genadeslaq zou betekenen voor het sociaal-ekonomisch leven in Ni- nove; - bezweert de heer Staatssekretaris voor Streekekonomie met aandrang om binnen het kader van de hem ter beschikking staande mogelijkheden, onverwijld de nodige maatregelen te treffen, opdat augustus aanstaande andermaal geen fatale da tum zou worden voor de tewerkstelling in Ninove; - veroorlooft zich de aandacht te vestigen van de heer Staatssekretaris op het uiterst dringend ka rakter van deze maatregelen. Namens het Stadsbestuur, De Burgemeester, E. COSYNS. ams en .K5aexmb weett. Raadszitting

Denderklok | 1977 | | pagina 1