d vu e z\u er> UI vjo\^sQe U'QQms Gemeenteraadszitting van 8 september 1977 Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 23 september 1977 EEN SCHEPEN VAN PORNOGRAFIE IN GROOT-NINOVE FANATIEKE PARTIJDIGHEID EEN BURGEMEESTER DAUWSTRAAT VOOR APPELTERRE, GEEN BURGEMEESTER ROOSENSSTRAAT VOOR MEERBEKE I WAALSE VUILKAR TE NINOVE Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 9) Goedkeuring van het lastenboek voor het uit schrijven ener prijsvraag voor rattenbestrijding. Dhr Timmermans - Voor Voorde en Ninove zijn de bestaande contracten reeds verlengd. Voor de andere gemeenten werd het lastenboek opgesteld en zal een contract worden afgesloten met -ngang op 1.1.1978. Dhr Baro - De sluikstortingen moeten gecontro leerd worden. Het afvoerkanaal b.v. is reeds fel ver vuild. Dhr De Riemaecker - Er groeit reeds zoveel on kruid dat men straks het kanaal niet meer zal vinden. Dhr Baro - De sluikstortplaatsen zijn een spoor voor de ratten. Dhr Timmermans - Wij pogen de sluikstortingen op te sporen. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 10) Goedkeuring rooiïngsplan buurtweg 4 Rietstraat en deel Eichemstraat te Appelterre. Dhr Timmermans - Het rooiplan werd aan een openbaar onderzoek onderworpen. De aanmerkingen van de Provincie werden aangepast. Er zijn geen be zwaren binnen gekomen. Dhr De Riemaecker - De rooilijn werd op de muur van de hofstede gelegd. Moest men daar met achteruit gaan, nu er verbouwingen aan dit hof wor den gedaan Dhr Timmermans - De rooilijn loopt juist gelijk met dit gebouw. Voor de verbouwingen is er een ver gunning. Dhr Torrekens Hil. - Maar de kwestie is in hoe ver die verbouwingen beantwoorden aan de vergun ning. Dhr Van Waeyenberghe (tot dhr De Riemae cker) - Het heeft hier nu al lang genoeg geduurd. Als ik daar bouw, weet ik dat ik daar mag bouwen. !k zal er nog een kot bijbouwen om U in te zetten. Dhr De Riemaecker - Gij zult mij niet beletten hier mijn mening te zeggen en als ge U hier verveelt, trek U dan terug in uw stal. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 11) Goedkeuring van het gewijzigd ontwerp der Rietstraat. Dhr Timmermans - De voorstellen van de Pro vincie werden aan het ontwerp aangepast. De kost prijs beloopt 6.101.567 fr. Staatstoelage 1.514.000 fr. Aanbesteding op 11 oktober 1977. Dhr De Riemaecker - Ik merk dat alleen regen water mag afgevoerd worden naar de leidingen. Is dit zo voor het ganse ontwerp Dhr Timmermans - Er is een leiding voor het oppervlaktewater en een leiding voor bezoedeld wa ter. Dhr De Riemaecker - Er worden aansluitingen voorzien op de waterleiding. Dhr Timmermans - Inderdaad er is een riolering. Dhr De Riemaecker - De werken zouden moeten aangevangen hebben voorbij het hof. Dhr Timmermans - Wij konden het plan niet meer wijzigen, maar uw voorstel kan ondervangen worden onder de vorm van meerwerken. Dhr De Riemaecker - Akkoord. Dhr Van Waeyenberghe (tot dhr Torrekens Hil.) - Ik heb U steeds gezegd dat ge van boven moest beginnen. Dhr De Riemaecker - De stem uit de stal. Dhr Torrekens Hil. - Gij hebt U steeds tegen dit ontwerp verzet omwille van uw hof. Dhr Van Waeyenberghe - Het is toch juist dat ge vanaan de weide moest begonnen zijn. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 12) Goedkeuring voorontwerp wegen- en rioolwer- ken Hoogstraat te Aspelare - aanpassingswer- ken rond de kerk. Dhr Timmermans - Deze werken zullen vooral ten goede komen aan het complex van de sociale woningen. Het wegdek moet vervangen worden en de omgeving van de kerk wordt aangepast. Kost prijs 12.358.679 fr. Dhr Prieels - Zonder een vertraging van de ver dere planning te willen veroorzaken zouden wij wil len vragen oog te hebben voor de veiligheid ter hoogte van de Rijksweg. De gemeenteraadsbeslissing van Aspelare van 27.12.73 strekkend tot het wijzigen van de bestem ming van het oud-kerkhof beoogde de verbreding van de buurtweg 1 (Hoogstraat) en het aanleggen van groenzone en parkeergelegenheid rond de kerk. Het heeft 3 jaar geduurd alvorens de Provin ciale Diensten toelating gaven tot het verplaatsen van de kerkhofmuur en tot straatverbreding. Dit na dat het kerkhof als landschap en de kerk en omge vende muur als monument gerangschikt waren. Wijzigingen aan het voorontwerp op die plaats zouden weer complicaties kunnen teweegbrengen. Bij de uitvoering kan echter getracht worden trap pen te voorzien welke de kerkgangers langs deze kanten toegang verlenen tot het voorplein van de kerk, zonder de Rijksweg te moeten betreden. Het plan houdt ook rekening met verzoeken om de bocht vóór de wijk Muylem zoveel mogelijk weg te nemen. Maar in het voorontwerp brengt men de weg tot op 1 meter van de laatste woning, wat weer andere risico s meebrengt inzake veiligheid. Daarom vragen wij hier een wijziging iets ver der van deze woning blijven. Tenslotte nog deze vraag het ontwerp is be perkt tot de grens met ex-Appelterre. Omwille van veiligheidsredenen en ook omdat de fusie de kans geeft het opzet kwalitatief te verbeteren ware het gewenst de realisatie tot aan het kruispunt met de 3 Muylemstraten te plannen. Zo zijn de onderscheiden bochten samen in de planning opgenomen, en het wegdek is er toch slecht. Dhr Timmermans - De eerste bocht zal wel ver beterd worden. In een werkvergadering hebben wij reeds de uitbreiding van het werk besproken. Maar dan komen we ook aan andere slechte plaatsen in de richting van Outer. Deze uitbreiding kan niet wor den uitgevoerd onder de vorm van meerwerken. Als de kostprijs te hoog wordt loopt de uitvoering van de Hoogstraat zelf gevaar. Uw voorstel kan echter wel een tweede project worden. Dhr Prieels - Het is vooral de veiligheid die hier bij komt kijken. Dhr Torrekens Hil. - Deze kwestie is zeker van nabij te onderzoeken. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 13) Wegen- en rioolwerken Lebekestraat - goed keuring van het ontwerp der aanpassingswerken ingevolge afbraak van het Hof Bombeke. Dhr Timmermans - De raming der werken be loopt 444.000 fr. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 14) Kuisen en inbuizen van grachten te Ninove en te Appelterre-Eichem - goedkeuring bundel. Dhr Timmermans - Te Ninove gaat het vanaf de fabriek Sogalfor verder tot de achtertuinen van de Nederwijk Er was daar een industrieweg voorzien die niet werd aangelegd. Nu is het een open stinken de beek. Ondernemer Watté voert de werken uit voor 493.620 fr. Hierdoor krijgen wij dan bouwrijpe gron den die in de verkoopprijs zullen verrekend worden. Dhr De Riemaecker - Die industrieweg werd niet aangelegd omdat het met de betrokken firma niet al te best ging. Die beek zou tot aan de Dender moeten gekuist worden. Dhr Timmermans - Dit is ten laste van de Pro vincie. Dhr De Riemaecker - Toch niet, het is geen ge kende waterloop. De stad moet die beek onderhou den en de aangelanden moeten de kosten helpen dragen. Voor het geplande werk worden 20 werkdagen voorzien; dit is veel te weinig. Dhr Timmermans - We zullen er rekening mee houden. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. Dhr Waltniel - De werken voor Appelterre zijn in de Sint-Rochusstraat. Er waren 5 aanbiedingen. Het werk werd toegekend aan de Firma Romac van Zandbergen voor de prijs van 172.569 fr. Het gaat over een afstand van 35 m. met buizen van 1 meter diameter. Dhr Torrekens Hil. - Wordt er ook een stuk van de bovenkant gedaan Dhr Waltniel - Het gaat om ene kant van de brug (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1977 | | pagina 1