fst en Q(/ C.V.P. - CONGRES TE ZOTTEGEM \j Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 7 oktober 1977 XXIXste ARRONDISSEMENTEEL LEO TINDEMANS ALLEEN IS DE REGERING MACHTELOOS Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Zaterdag 1 oktober had in het Administratief en Technisch Centrum te Zottegem het 29ste Arron dissementeel Statutair Congres van de C.V.P plaats. Het sluit een periode af die, volgens de nieuwe par tijstatuten, samenvalt met de parlementaire legisla tuur. Het programma omvatte drie grote delen de verkiezing van een nieuw arrondissementeel hoofd bestuur, afzonderlijke sectievergaderingen en ten slotte de feestrede door Eerste Minister Leo Tm- demans. Reeds vanaf halftwee kwamen de 266 congres leden of hun plaatsvervanger naar het stembureel om de 35 leden van het bestuur en een voorzitter te kiezen. Voor deze laatste funktie was er slechts een kandidaat Hubert Van Wambeke, uittredend voorzitter. De verkiezing van de leden van de raad is heel wat meer gecompliceerd. Men kiest per distrikt (elk van de drie distrikten krijgt statutair een aantal le den toegewezen) en om iedereen aan bod te laten komen worden bijkomende kiesregels gesteld zodat ouderen (35-piussers) uit alle afdelingen en ook de jongeren, vrouwen en sociale groepen zouden zijn vertegenwoordigd. Zoals het in een demokratische partij past En terwijl de laatste kiezers nog aanschoven, opende Senator Mevr. Paula D'Hondt-Van Opden- bosch even na twee uur het congres. Zij heette iedereen van harte welkom, wees op het belang van de verkiezingen en bracht de thema's aan waar rond de afzonderlijke sectievergaderingen anderhalf uur zouden werken. Een eerste groep bezon zich o.l.v. van Volks vertegenwoordiger Ghis Willems over de 9 maanden beleid in de fusiegemeenten. De heer Leonard Quin- telier, schepen te Geraardsbergen, wees in zijn ver slag op de te korte periode om een degelijk over zicht te hebben, op het duidelijk onderscheid tus sen stedelijke en landelijke kern, op het toene mend belang van het behoud van het leefmilieu, op de noodzaak van betere verbindingen tussen kern- en deelgemeenten en tussen mandatarissen en militanten. In de tweede sectie werd Organisatie-propa- ganda onder het voorzitterschap van Marc Van Der Poorten, arrondissementeel sekretaris, behan deld. Fernand Capeau, de voorzitter van C.V.P-Groot Ninove, had het in zijn verslag o.a. over de verschil lende opdrachten van de sekties enerzijds en de afdelingen anderzijds, de noodzakelijke waarborgen voor alle belangengroepen, het belang van en de organisatie van het dienstbetoon en de verschillende taken hierbij van het arrondissementeel bestuur. Tenslotte stipte hij ook aan dat heel veel leden be zorgd waren om het goede funktioneren van de demokratie. het bewaren van de authenticiteit van de deelgemeenten, de wisselwerking met de basis en tenslotte het belang van de participatie. En met deze participatie kwam men oan ook bij het onderwerp van de derde sektie, de sektie van de C.V.P.-jongeren die onder het voorzitterscap van Theo Van Santen, hun arrondissementele voor zitter, de nadruk legden op de inspraak en de par ticipatie in het gemeentebeleid. Uit het verslag van Roger Van Keymeulen kwam duidelijk naar voor dat zowel de samenwerking tussen gemeentebestuur en burgers, als het verschaffen van ruime informatie beide een conditio sine qua non is voor de partici patie in een derr.okratisch gemeentebeleid. Belang rijk is voigens hen ook dat de informatie, die langs zoveel mogelijk kanalen moet worden verspreid, niet mag gezien worden als een gunst vanwege de over heid, maar veeleer als een recht van iedere burger. Veel hangt af van de plaatselijke situatie, het feit dat de C.V.P. de meerderheid, een coalitie of de oppositie vormt. Voor de uitwerking opteren ze voor drie funktionele adviesorganen een Adviesraad voor Kuituur en Vrijetijdsbesteding, een Sociale Wel- zijnsraad en een Adviesraad voor Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer. In verband met deze raden waren er heel wat vragen gesteld hoe kon men dit wel praktisch vei wezenlijken, wat betekent re presentativiteit, moet men rekening houden met drukkingsgroepen... Het was ondertussen reeds 16.45 uur en Se nator D'Hondt-Van Opdenbosch stelde voor in af wachting van de komst van de Piemier - die eerst op het stadhuis werd ontvangen - even te pauseren. Velen namen de gelegenheid te baat om hun dorst te lessen. Even na halfzes was het dan zover de Eerste Minister deed, vergezeld van een aantal plaatselijke personaliteiten, zijn intrede. Het luid applaus be wees nogmaals dat de Premier meer dan ooit po pulair is bij zijn militanten en hel volste vertrouwen blijft genieten. Senator Van Opdenbosch heette de Eerste Mi nister welkom. Vervolgens werd overgegaan tot de bekendma king van de uitslag van de stemming. Wat de uitslag van het distrikt Geraardsbergen (de afdelingen Ninove, Geraardsbergen, Dender leeuw) betreft waren op de twaalf verkozenen er vijf van de afdeling Ninove verkozen Fernand Capeau 34 jaar, Aspelare, uittredend lid van de arrondissementele raad, voorzitter van de arr. IPOVO-Commissie, voorzitter afdeling Ninove, lid C.V.P.-jongerenbestuur, lid A.C.W.-hoofdbestuur Ninove, secretaris B.G.J.G., onderwijzer - 151 stem men. Norbert Coppens 46 jaar, Denderwindeke, uit tredend lid arr. partijbestuur, gemeenteraadslid Ni nove, lid partijbestuur Ninove, oud-voorzitter Over legorgaan Groot-Ninove, sekretaris Landelijke Gilde Boerenbond, regent - 107 stemmen. Clement Prieels, 48 jaar, Aspelare, uittredend arr. ondervoorzitter, gemeenteraadslid Ninove, oud schepen Aspelare, voorzitter sektie Aspelare-Neder- hasselt, voorzitter B.G.J.G. Aspelare, arr. sekretaris A.C.W. - 132 stemmen. Johny Timmermans 38 jaar, Ninove, de enige nieuwkomer, voorzitter N.C.M.V.-Ninove, lid O.C.M. W. Ninove, lid partijbestuur Ninove, congres-afge vaardigde, handelaar-nijveraar - 102 stemmen. Michel Van Damme, 43 jaar, Outer, uittredend lid arr. partijbestuur, lid O.C.M.W. Ninove, verant woordelijke voor financies en propaganda afdeling Ninove, diensthoofd - 101 stemmen. Hubert Van Wambeke kreeg ruim 90% ja- stemmen. Zijn echtgenote en hijzelf werden in de bloemetjes gezet. Hij dankte ook voor de simpatie en voor zoveel vertrouwen. Verder wees hij op dit moeilijk C.V.P.-arrondissement. Ondanks de vooruit gang bij de twee parlementaire en de gemeente raadsverkiezingen is de meerderheidsvorming in het arrondissement op de eerste plaats tegen de C.V.P.- frakties geweest. Volksvertegenwoordiger Ghis Willems (Aalst), provincieraadsleden Hilaire Torrekens (Ninove), Van Laernem (Erpe-Mere) en Gustaaf De Backer (Den derleeuw), die er van kunnen meepraten, werden in de bloemen gezet. Ook de burgemeesters Agnes De Munter (Geraardsbergen), Frans Dubois (Her- ze Ie), volksvertegenwoordiger Roger Otte (Sint-Lie- vens-Houtem), Frans Van Meulenbroecke (Zotte gem) en anderen genoten dezelfde eer. Tenslotte was het dan de beurt aan Leo Tinde- mans, die zoals steeds zijn toehoorders met dezelf de geestdrift toespreekt en zoals steeds op talrijke toejuichingen wordt vergast. Gaf Wilfried Maertens de C.V.P. een nieuwe, professioneel uitgebouwde struktuur, dan gaf Leo Tindemans zijn christen-de mocraten een nieuwe bezieling, een vernieuwd dy namisme, vertrouwen en misschien wel een kriti scher geweten. Zoals steeds bracht hij speels zijn redenaars talent ten tonele. Na eerst zijn dank uitgesproken (Lees verder op pagina 2). A ^aains efl

Denderklok | 1977 | | pagina 1