Gemeenteraadszitting van 6 oktober 1977 Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 21 oktober 1977 NA BEVRIEZING WORDT DE PASTORIJ VAN LIEFERINGE VERKOCHT! Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Te!. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT iEDERE WEEK. 11) Gemeenteeigendommen - pastorij Lieferinge - goedkeuring verkaveling - vraag toelating tot verkoop. Dhr Timmermans - Deze eigendom werd be- schibaar daar E.H. Pastoor verkiest om te Neigem te wonen. Dit gebouw bevindt zich in een zeer slechte toestand. Om eventueel de restauratie mogelijk te maken en de afbraak tegen te gaan wordt de verkaveling derwijze voorgesteld dat het gebouw kan worden behouden. Samenvoeging van de loten is mogelijk. Lot 1 heeft een breedte van 40 m. en daarbij behoort het pastorijgebouw. Lot 2 heeft een breedte van 21 m. en loopt door de bijgebouwen. Achteraf hebben wij vernomen dat er nog 3 aren afzonderlijk liggen en de Kerkfabriek is akkoord om aan het Bisdom de toelating te vragen om ook dit gedeelte te verkopen. Dhr De Riemaecker - En als ge dan verkoopt vooraleer de toelating van het Bisdom er is Wat dan met die strook grond Dhr Timmermans - Wij zullen de verkoop zolang bevriezen. Zo niet moet de toegankelijkheid tot dit perceel absoluut gevrijwaard blijven. Dhr Coppens N. - De toestand van de pastorij te Lieferinge kan beslist beter zijn, maar het ge bouw lijkt vooral verwaarloosd omdat het leeg staat. Slechi is het alleszins niet. De negatieve indruk komt grotendeels door de wildgroei in de tuin. Dit baart natuurlijk zorgen voor de Schepen van Openbare Werken. Er dient een oplossing gezocht het College stelt voor verkoop - dat is de gemakkelijkste op lossing; de zorgen zijn dan voor de kopers, want indien er meer dan één koper komt, zullen er alles zins discussies ontstaan over wie is eigenaar en voor hoeveel percent van de bergplaats Vraag is in hoever men gedeeltelijk eigenaar kan zijn van een gebouw, op deze wijze althans. Ons standpunt niet verkopen S Het komt psychologisch verkeerd aan bij men sen van te lande, dat de pastorij, een gebouw dat van hen is - en zo voelen ze het aan - bij de eerste gelegenheid verkocht wordt. Jammer genoeg is nie mand van Lieferinge vertegenwoordigd in deze Ge meenteraad hij zou alleszins in deze richting spre ken. Een gelijkaardig geval situeert zich in het He negouwse Lahamarde... Dhr Timmermans (spottend) - Geen Waalse voorbeelden. Dhr Burgemeester (verveeld) - Wil U verder gaan, Mr Coppens. Dhr Coppens N. - Ik dank U, Mr de Voorzitter, ik ga inderdaad verder. Een gelijkaardig geval, zei ik, situeert zich in het Henegouwse Lahamaide, een klein dorpje dat op dit ogenblik een attractiepool is voor heel veel toeristen en kunstenaars. Waarom kunnen we ook Lieferinge in deze zin zijn bestemming niet geven in Groot-Ninove. Wie weet zal de Gentse vereniging voor planologie het niet jammer vinden dat de pas torij van Lieferinge reeds verkocht is. Geachte vergadering, indien wij heden beslis sen de pastorij te verkopen zal men ons misschien niet veroordelen; wij hebben een eenvoudige oplos sing gekozen. Maar er wordt meer van deze vergadering ver wacht, het is nodig dat we stilaan de politiek gaan uitstippelen welke de bestemming wordt van elk der deelgemeenten in dit grote Groot-Ninove. Het ont breekt ons niet aan mogelijkheden. Indien wij echter de verkoop in beraad houden en alles opnieuw gaan doordenken, zal men later alleszins zeggen dat we het goed gezien hadden. Ten slotte nog een passage uit de programma rede van dhr Burgemeester op 1.1.1977. Ik citeer Tenslotte en niet het minst belangrijk zijn de dringende maatregelen die nodig zijn voor de res tauratie en het onderhoud van het patrimonium, eveneens gekoppeld aan initiatieven van dorps- en stadskernhernieuwing. Lieferinge is een rustig Vlaams typisch dorpje, zoals we het nog graag zien en dat veel wordt be zocht. Laten we die gebouwen voorlopig verhuren en het klasseren van die dorpskern in overweqinq nemen. Het mag te Lieferinge geen uitverkoop worden. Dhr Burgemeester - Uw standpunt is voor 3/4 dat van dhr De Riemaecker tijdens de commissie vergadering. De pastorij is niet te herstellen tot be woning. Ik heb ook in dit Waals dorpje geweest en er te vergeefs gezocht achter het fameuze krenten brood dat door zou te verkrijgen zijn. Ik begrijp uw vergelijking niet. Dhr Timmermans - U hebt gebrodeerd op het inzicht van dhr De Riemaecker. Misschien ziet U daar liever een inrichting met chambres a louer Dhr Coppens N. - Niet akkoord. De pastorij kan ingericht worden als kunstgalerij zoals op de Koe poort, maar die is veel te klein. Dhr Timmermans - Dit gebouw zou hiervoor to taal moeten omgevormd worden en wij hebben daar nog gebouwen voor eventueel openbaar gebruik. Wij zijn begaan met Lieferinge en de Kasseide zal hersteld worren met de oorspronkelijke kasseide. (Toont op plan de inzichten voor dorpskernvernieu wing).. Wij wensen Lieferinge te verlossen van ver krotting van het patrimonium. Dhr Baro - Waar staat op uw plan de kerk Dhr Timmermans toont het. Dhr Baro - Uw beslissing schijnt mij nog al vlug genomen. Hebt ge alle mogelijkheden onderzocht Dhr Waltniel (tot dhr Coppens) - Is het lang geleden dat gij daar nog geweest zijt Dhr Coppens N. - Een tijdje. Dhr Waltniel - Ik ben er met de pastoor geweest Dhr Burgemeester - Neen, hij wilde niet mee gaan; hij was benauwd om er nog binnen te gaan. Dhr Waltniel - Hij was er wel bij. Het gebouw is erg vervallen. Dhr Timmermans - Kunsthistorisch heeft het geen enkele waarde. Dhr Coppens N. - Toch nog meer dan het sta tionsgebouw van Ninove. Dhr Timmermans - Daar zullen we nog over klappen. Dhr Coppens P. - Bepaal bij de verkoop dat het moet behouden blijven in zijn oorspronkelijke vorm. Dhr Burgemeester - Dan zult ge geen koper vinden. Dhr Torrekens - Het is toch niet nodig hier zo vlug een beslissing af te dwingen want gij zegt zelf dat ge de verkoop in afwachting zult moeten bevrie zen. Dhr Timmermans - Wij vragen de verkaveling. Dhr Torrekens - Ge moet onderzoeken of er geen andere mogelijkheden zijn. Dhr Timmermans - Voor U is dit nieuw vandaag, maar wij zijn er lang mee bezig. Dhr De Riemaecker - Maar ge weet pas sinds enkele dagen dat er een perceel van 3 a. bestaat dat mee zal verkocht worden. Dhr Timmermans - Dat wist niemand, zelfs de pastoor en de veldwachter niet. Dhr De Riemaecker - Het is aan hen dat ge dat moet vragen. Dhr Timmermans (kwaad) - Ja, omdat gij nog dossiers van de stad achterhoudt. Wij zullen hier over nog spreken. Dhr Neuckermans Edg. - Zijn dat dan manieren. Met mij zoudt ge niet doen zoals met hem (wijst in de richting van dhr Van Waeyenberghe). Dhr Baro - Er zal op de plaats van de pastorij een mastodant van een gebouw worden opgericht. Dat zal daar niet passen. Dhr Coppens N. - Als ge niet verkoopt zal men er U over 10 jaar dankbaar voor zijn. Dhr Waltniel - Maar het zal er blijven staan. Dhr Burgemeester - Wat moeten wij er mee doen Dhr Coppens N. - Met een paar miljoenen kan er daar veel gebeuren. Er worden hier andere uitgaven beslist. Dhr Callebaut - De pastorij is het meest ty pische van Lieferinge. Dhr Waltniel - Wat betekent typisch voor U. Dhr Coppens N. - Lieferinge is een typisch dorp je, heb ik gezegd. Dhr Waltniel - Luister beter naar uw collega. Dhr Coppens N. - Ge moet niet trachten ons tegen mekaar uit te spelen. De verkaveling en de verkoop worden goedge- (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1977 | | pagina 1