e ezin 'QQ IT] S B ft Gemeenteraadszitting van 17 november 1977 Hernieuwing van de Abonnementen Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 9 'december 1977 POLLARE KRIJGT GEEN DENDERBRUG VOOR ALLE VERKEER TOEKENNING VAN VERGOEDING VOOR SOCIALE PROMOTIE VERWIJST SCHEPEN TIMMERMANS NAAR DE STAAT! Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 30) Goedkeuring der statuten van de land- en tuin- bouwraad. Dhr Desprets - Zijn er opmerkingen betreffende het voorstel van statuten Dhr Coppens N. - Het voorstel van statuten voor een land- en tuinbouwraad werd besproken, maan dag 14.11.77, door de gewestelijke bestuurvergade- ring van de Belg. Boerenbond welke alle bestuurs leden van de landelijke gilden en bedrijfsgilden om vat. Een paar bezwaren zijn gerezen in verband met art. 3 dat handelt over de samenstelling gelijk aan tal leden van landelijke raad en landbouwcomice. Ik wil U laten opmerken dat de «landelijke raad» een orgaan is in de structuur van de Belg. Boeren bond, die als volgt is opgebouwd Culturele K.V.L.V. (kath. vormingswerk voor landelijke vrouwen); Landelijke gilde voor mannen; behartigen de culturele- en gezinsproblematiek bij de landelijke bevolking. Bedrijfsorganisatie Agra-kring (voor vrouwen), Bedrijfsgilde (voor mannen); behandelen meer de beroepsproblematiek van de landbouwers zelf. Landelijke Raad opgericht in alle fusiegemeen ten; is samengesteld uit de voormelde organisaties en is eigenlijk de politieke schakel met het gemeen tebestuur. Wanneer U dan een land- en tuinbouwraad op- Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 395,- fr, (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland 425 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje 875 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. richt alleen met landbouwers, zou U beroep moeten doen op de bedrijfsgilden en zo zijn er in Groot-Ni- nove drie. Gezien de functie van de landelijke raad heeft het gewestbestuur echter geen bezwaar dat deze taak aan de landelijke raad wordt toege wezen. Het gewestbestuur heeft echter volgende op merkingen 1Het aantal leden van de landbouwraad zou maximaal moeten gelimiteerd worden. 2) De verdeling van het aantal afgevaardigden tussen «landelijke raad» en «landbouwcomice» zou moeten geschieden a rato van het effectief aantal ingeschreven leden in beide organisaties. 3) Volgens het voorstel moeten de afgevaardig den als hoofdberoep landbouwer of tuinder zijn of een hoofdberoep uitoefenen dat op de land- of tuin bouw betrekking heeft. Wij stellen echter vast dat de Schepen van Landbouw ambtshalve voorzitter is van de land- en tuinbouwraad en hij geen landbouwer is Het bestuur van de B.B. meent derhalve dat hun vereniging de landelijke raad zijn afvaardiging zal aanduiden tussen de mensen die er in werken. Het bestuur is akkoord dat alle deelgemeenten vertegenwoordigd zijn. Om de spreiding practisch te verwezenlijken stellen wij voor de samenstelling in twee stappen te doen 12 mandaten evenredig verdelen - nadien evenredig coöpteren naar één vertegenwoordiging per deelgemeente, met dien verstande de gestelde verhouding tussen de twee organisaties wordt ge ëerbiedigd. Wij stellen volgend amendement voor op het art. 3 Naast de Schepen van Landbouw, wordt de raad samengesteld uit afgevaardigden van de Lan delijke Raad van de Belgische Boerenbond en van de Landbouwcomice en dit a rato van hun aan tal ingeschreven leden in 1977. De afgevaardigden dienen aangeduid te worden in elk van hun organisaties. Het aantal leden bedraagt minstens twaalf en is rekening houdend met de verdeelsleutel in eerste fase toe te wijzen. Het maximum aantal mag niet groter zijn als het kleinste getal dat de vertegen woordiging van elke deelgemeente waarborgt. Dit getal wordt in een tweede fase bepaald. Dhr Desprets - De Landelijke Raad en de Land bouwcomice zijn toch de belangrijkste verenigingen. Dhr Coppens N. - De Landbouwcomice telt 100 leden maar de Landbouwraad telt er 600. Dhr Moens - Als in elke adviesraad dezelfde organisaties moeten zetelen, dan is het geen ad viesraad meer. Dhr Coppens N. - Ik heb dat voorstel niet ge daan. Het amendement wordt niet aanvaard met 15 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. stemmen tegen 10 (CVP en VU). De statuten worden goedgekeurd met 15 stem- mel tegen 10 (CVP en VU). (Dhren Van Wayenberghe en Van Varenbergh Karei zijn niet meer aanwezig). 31) Goedkeuring van de statuten der buurthuizen. Dhr Moens - ledereen heeft een afschrift van het voorstel gekregen. Dhr De Bodt - Het buurthuis mag niet aange wend worden voor privé-doeleinden. Dhr Moens - Dat staat in het reglement. Dhr Torrekens - En wie zal er over beslissen of het een socio-cultureel doel is of ontspannend Dhr Baro - Ge zet de deur open voor het orga niseren van trouwfeesten enz... Dhr Timmermans - Dat kan niet. Dhr Waltniel - Wel mag een schilder exposeren en ook verkopen. Dhr De Riemaecker - Een spreker wordt uitge nodigd en er wordt toegangsgeld gevraagd Dhr Timmermans - Dat is deelname in de on- kosten. Dhr Waltniel - Alles kunt ge in dit reglement niet definiëren. Dhr De Riemaecker - En gaat ge de aanvragen inschrijven volgens hun aankomst Dhr Coppens N. - Er kan een zekere willekeur zijn. Dhr De Bodt - En moet men ook een verzeke ring bezitten om gewoon een bestuursvergadering in het buurthuis te houden Dhr Moens - Voorlopig wel. Dhr Waltniel werkt aan een globale polis voor het volledig stadspatri- monium. Dhr De Bodt - Dat is toch onmogelijk. Dhr Burgemeester - En als er iets gebeurd Dhr Moens - Dan zal men de stad verantwoor delijk stellen. Dhr Prieels - Een niet goed omschreven verant woordelijkheid is moeilijk te verzekeren. Dhr Moens - Wie realistisch is zal voor de ver eniging een voorlopige verzekering van 1 jaar nemen Dhr Timmermans - Het zal altijd wenselijk ge weest zijn dat elke vereniging een verzekering had. Dhr Baro - Er moet een minimum eis gesteld worden voor onderhoud en zo meer of ge zult rap niets meer hebben. Dhr Moens - Wij moeten soepel zijn om het socio-culturele leven te bevorderen. Dhr Callebaut - Juist, ge moet een waarborg eisen, ge weet hoe zwak de menselijke natuur soms wel is. (gelach) Dhr Moens - Elk buurthuis heeft zijn eigen in wendig reglement. Dhr Callebaut - Ge luistert liever naar anderen dan naar mensen die op dit stuk ondervinding heb ben. Zonder waarborg zal het buurthuis vaak onge kuist achtergelaten worden. Dhr De Riemaecker - Wij zijn getrouwd, ons vrouw doet dat. (gelach) Dhr Callebaut - ik stel voor dat er een waarborg zou gevraagd worden. Dhr Waltniel - Hoeveel dan Dhr Baro - Een waarborg van 2.000 fr. als het om een winstgevende aangelegenheid gaat. En van (Lees verder op pagina 2). d vu 6/1 l/lrT" Z

Denderklok | 1977 | | pagina 1