d [XJR u^ains Gemeenteraadszitting van 8 december 1977 Hernieuwing van de Abonnementen talige JCoogda, AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN: Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 23 december 1977 Drukker - Uitgever PAUL, LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 2) Goedkeuring van de stadsbegroting 1978. Dhr Torrekens wijst op een vergissing in de koptabel van de begroting. Dhr Waltniel - Misschien waren die uitgaven nog niet goedgekeurd door Gent. Dhr Torrekens Er is een verschil van 264.000 fr Dhr De Riemaecker - Ik denk dat er een wijzi ging vergeten is. Dhr Torrekens - Wat betekent die 442.868 fr Dhr Waltniel - Dit kan een toelage zijn. Dhr Torrekens - ik vraag het precies. Dhr Waltniel - Ik ken de begroting niet volledig uk mijn hoofd. Dhr Torrekens - Ik had een halfuurken tijd om ook de koptabel eens na te gaan. Dhr Burgemeester - Ge hebt in een half uur tijd veel gezien. Dhr Waltniel - Sommige cijfers werden door de Bestendige Deputatie gewijzigd. Dhr Torrekens - Dat kan voor de gewone begro ting doch niet voor de buitengewone begroting. (Er wordt gezocht). Dhr Torrekens - Kijk het eens na. (Dhr Coolen heeft zijn plaats ingenomen). GEWONE BEGROTING - UITGAVEN Dhr De Riemaecker - In de buitengewone be groting wordt de ruwbouw van het nieuw stadhuis voorzien voor 1982. Dat betekent dus dat wij voor de thans lopende legislatuur, dus nog 5 jaar, hier in deze zaal moeten vergaderen. Dat is hier toch geen werk. Ofwel moeten er hier andere schikkingen genomen worden ofwel moeten we elders vergade ren. Dhr Burgemeester - Het is niet gemakkelijk. Dhr De Riemaecker - Akkoord. Dhr Burgemeester - Als we aan smallere tafels vergaderen, kunt ge geen dossiers meer meebren gen. Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 395,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland425 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje675 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. Dhr De Riemaecker - Dat ware een gemak voor U (gelach). Dhr Burgemeester - Wij hebben de opstelling hier reeds vaak uitgeprobeerd. Dhr De Riemaecker - Rechtover mekaar plaats nemen ware misschien een oplossing. Ik vraag hier nu geen directe oplossing maar laat het geen vijgen na Pasen worden. Posttarieven. Dhr Torrekens - Deze post bleef ongewijzigd. Dhr Waltniel - Dit bedrag is moeilijk op voor hand te voorzien. Dhr Torrekens - Maar U weet nu toch al dat de posttarieven verhoogd zijn. Dhr Burgemeester - We zullen wat minder brie ven versturen. Politie. Dhr De Riemaecker - Op de 24 agenten, hoe veel werken er op het bureel Het is een simpele vraag want ik houd rekening met wat dhr Burge meester mij gevraagd heeft en zal nog alleen bloe men naar de Politie gooien. Dhr Burgemeester - Dhr Van Pachterbeke en twee tewerkgestelde werklozen. Weet U er mis schien van meer Dhr De Riemaecker - Dat niet, maar ik zie zo weinig politieagenten buiten. Dhr Burgemeester - Er zijn er ook niet veel. De laatste maanden gingen er veel met pensioen. Nu zijn er 7 plaatsen vrij. Dhr De Riemaecker - In de Lavendel- en Ge- raardsbergsestraat wordt er 's nachts vaak gevoch ten, gehuild en geroepen; praktisch altijd rond het zelfde uur. Ik heb het opgegeven de Politie nog te lefonisch te verwittigen. Dhr Burgemeester - De Politie is er reeds op getreden. De Commissaris werd er schriftelijk toe aangemaand. Brandweer. Dhr De Riemaecker - Er staat een post Hono raria vermeld, wat is dat Dhr Waltniel - Dit zijn de vergoedingen voor prestaties en oefeningen. Dhr De Riemaecker - En de erkentelijkheids premie Dhr Waltniel - Dat is een jaarlijkse premie voor de brandweermannen die op hun 60e jaar de brand weer effectief moeten verlaten. Het is een soort pen sioen. Dhr De Riemaecker - De toelage van 7.500 fr. is voorzien voor het Sint-Barbarafeest van de pom piers. Dit is toch veel te weinig, vooral nu er meer Schepenen zijn die aan het banket deelnemen. Dhr Waltniel - De Brandweer vraagt niet méér. Akkoord het is te weinig. Dhr Burgemeester - Er zijn wel méér Schepenen maar ze eten minder. Dhr De Riemaecker - En ze drinken méér (ge- lach-. Dhr Waltniel - Laten wij die toelage tot 20.000 fr. optrekken. Dhr Torrekens - Ik stel 25.000 fr. voor. Dhr Waltniel - Kunstenaar20.000 fr. kan wel volstaan. ledereen gaat met dit voorstel akkoord. Personeel Technische Dienst. Dhr De Riemaecker - Ik verneem dat twee per sonen, in tijdelijke dienst, hun opzeg kregen. Dhr Timmermans - Ze voldeden niet. Hun con tract is ten einde. Sommigen denken dat zij in stads dienst niet hoeven te werken. Dhr Burgemeester - Er was weerspannigheid tegenover de dienstleider. Dhr De Riemaecker - Er is een sociaal geval bij. Dhr Timmermans - Ik heb hem wel 10 keer ge roepen. Hij is van slechte wil. Dhr Burgemeester - Hij breekt het gezag bij de anderen. Dhr De Riemaecker - Toen ik Schepen van Openbare Werken was deed ik die man alleen wer ken aan de rand van de stad. Dhr Timmermans - Als hij aan het magazijn ver trekt is hij een halfuur nadien nog maar pas op de Burchtdam. Dhr De Riemaecker - Hij is ongeletterd... en dan ook met die nieuwe straatnamen... (Sommigen lachen luidop). Dhr Prieels - Werden beiden verwittigd Dhr Timmermans - Soms kwam er ene pas om 9.15 uur naar zijn werk. Dhr Torrekens - Eén van beiden beweert dat hem nooit een opdracht werd bevolen. Dhr Timmermans - Hij wist zijn werk zeer goed. Het zijn inderdaad moeilijke beslissingen, maar het zijn profiteurs Dhr Torrekens - Dat past niet voor het tweede geval. Dhr Burgemeester - Als hij nooit bevelen kreeg, wat deed hij dan Ik meen dat deze kwestie beter past in de geheime zitting. Dhr Torrekens - Kunnen we de verslagen hier omtrent kennen Dhr Timmermans - Ja. Dhr Torrekens - Sinds de maand mei waren die opzeggingen al bekend. Dhr Callebaut - Allerlei geruchten hieromtrent stemden ons argwanend. Er wordt 'n politieke zaak van gemaakt. Dhr Burgemeester - Allez... allez Private kapellen. Dhr Prieels - Waar wordt er een krediet voor zien voor aanpassingswerken aan private kapellen, zoals b.v. te Denderwindeke. Dhr Timmermans - De stad wil een inspanning doen, maar voor een bepaalde kapel wordt er geen (Lees verder op pagina 2). j

Denderklok | 1977 | | pagina 1