Gemeenteraadszitting van 29 december 1977 n mmm Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 6 januari 1 DE BEGRAAFPLAATSEN VAN EICHEM (Appelterre) POLLARE EN LIEFERINGE AFGESCHAFT PER 1 JANUARI 1978. BERICHT AAN ONZE ABONNENTEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 7) Sporthalle - wedstrijd-aanbesteding - goedkeu ring addendum aan het lastenkohier. Dhr Timmermans - Wegens het overtalrijk aan tal deelnemers hebben we de uiterste datum moe ten vervangen. Hierbij kregen we ook de kans de deelnemers te wijzen op de richtlijnen van de Ge meenteraad. De uiterste datum is nu bepaald op 19 januari 1978. Dhr De Riemaecker - In feite gaat het hier om een herziening van onze eerste beslissing. De ver legde datum valt veel te vroeg na Nieuwjaar; dit zal moeilijkheden met zich brengen voor de publicatie van de aanbesteding enz... Dhr Timmermans - De publicatie is reeds ge beurd. De deelnemers hebben 3 weken tijd méér ge kregen. En iedereen is verwittigd geweest over dit addendum. Goedgekeurd met 26 stemmen bij 1 onthou ding (dhr De Riemaecker). 8) Goedkeuring maatregelen te treffen in verband met de begraafplaatsen. Dhr Timmermans - ledereen heeft de nodige documentatie ontvangen en het voorstei van het Schepencollege luidt als volgt 1De begraafplaatsen te Eichem-Appelterre, Neigem, Lieferinge en Pollare te sluiten per 1 ja nuari 1978; 2) De begraafplaatsen te Outer, Nederhasselt en Voorde te behouden tot volledige bezetting en m deze optiek om afwijking te verzoeken i.v.m. de toepassing van de omzendbrief van het Ministerie van Binnenlandse Zaken van 20 oktober 1977 (B.S. 28.10.77) houdende de aanleg van een asverstrooi- ingsweide en de bouw van een columbarium; 3) Op de begraafplaats te Pollare vanaf he den geen concessies toe te staan; 4) Onze diensten toelating te verlenen om de ontruiming maximaal te doen uitvoeren binnen het kader van de wet van 20 juli 1971 voor wat be treft de reeds gesloten en te sluiten begraafplaat sen; 5) Aan het College opdracht te geven de no dige beslissingen te treffen om voor de begraaf plaatsen te Aspelare, Denderwindeke en Okegem te voorzien in de wettelijke beschikkingen qua colum barium en asverstrooiïngsperceel; 6) Aan het College opdracht te geven de no dige beslissingen te treffen inzake de bouw van een dodenhuisje te Aspelare en herstelling of vervan ging van de muur rond de kerk te Nederhasselt en te Voorde; 7) Aan het College opdracht té geven een stu die te laten maken over de heraanleg en omvorming van de oude begraafplaatsen te Aspelare, Ninove- stad en Denderwindeke. De begraafplaats van Neigem zullen we voorlo pig behouden tot volledige bezetting. De mensen van Lieferinge kunnen daar begraven worden. Dhr Baro - Ik denk dat het beter ware moest Pollare een eigen kerkhof kunnen behouden. De mensen wensen begraven te worden iri hun eigen gemeente. Schepen Timmermans gaat daar lichter over omdat hij nog jong is. Dhr Timmermans - In Pollare wonen veel inwij kelingen. Bovendien is de begraafplaats te Pollare hygiënisch niet meer verantwoord. Dhr De Riemaecker - Het is volzet. Dhr Timmermans - Het kerkhof van Denderwin deke ligt toch niet zo ver af. Dhr Prieels - Volgens het voorstel zullen er van de huidige 18 begraafplaatsen er nog 6 overblijven na bepaalde tijd. Dhr Timmermans - Dit zal nog 20 jaar duren. Dhr Prieels - Maar het voorstel is toch een op tie om tot 6 begraafplaatsen te komen.. Wij vragen dat voor de grote deelgemeenten de eigen begraaf plaats zou behouden blijven. Dhr Timmermans - Hier in Ninove-stad werd de begraafplaats regelmatig ontruimd. In vele deelge meenten gebeurde dit niet. Wij wensen vooruit te zien. Dit voorstel loopt over 20 jaar en kan dan nog aangepast worden als het moet. Dhr Baro - Na hoeveel tijd mag een graf ont ruimd worden Dhr Timmermans - Na minimum 15 jaar. Dhr De Riemaecker - Kunt U ons eens een al gemeen overzicht bezorgen van alle begraafplaat sen? Dhr Timmmermans - Ja. Dhr De Riemaecker - Ik maak toch enig voorbe houd. Akkoord voor het sluiten van de begraafplaats te Pollare, maar ge moet uitzien wat ge nu met Pol lare gaat doen. Lieferinge gaat ge sluiten om te be graven in Neigem; dit is goed als tijdelijke oplos sing. Ik vraag uit te zien naar nieuwe geconcentreer de begraafplaatsen. (Dhr Coolen neemt zijn plaats in). Dhr Timmermans - Het begraven van de inwo ners van Lieferinge te Neigem is een overgang. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 9) Voorstel van het gebouwenfonds der rijksscho len in verband met de lokalen Dreefstraat - eventueel goedkeuring ervan. Dhr Timmermans - In de gebouwen van de school Oude Kaai rijzen er vaak moeilijkheden voor het gebruik van die lokalen tussen de Rijkslagere school en de Muziekacademie. Dit schept een onge makkelijke situatie. Sinds 28.3.1938 werd er nog een stadseigendom aan de Staat overgedragen, nL de Rijksschool in de Dreefstraat nr 16.~Wij hadden daar geen kennis van. Na Nieuwjaar komt daar reeds een vleugel aan de Dreefstraat vrij 7 lokalen op hei ge lijkvloers en enkele lokalen op de eerste verdieping (Lees verder op pagina 2). Het innen van het abonnementsgeld 1978 voor ons weekblad is praktisch ten einde en kende een groot succes Wij danken allen die het vertrouwen hernieuw den in de hun zo getrouwe Denderklok en heten onze nieuwe abonnenten welkom in ons talrijk le zerskorps. Nog enkele abonné's waren afwezig toen het kwijtschrift 1978 werd aangeboden. Om geen enkel nummer te missen gelieven zij, de eerstvolgende dagen, het bedrag van 395,- fr. over te schrijven of te storten op postcheckrekening 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland425 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje675 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken hen voor hun bereidwilligheid

Denderklok | 1978 | | pagina 1