2 «DE DENDERKLOK» FEEST-RAADSZITTING VAN 29 DECEMBER 1977 waarbij een betrekkelijk grote turnzaal. Alle gebou wen zullen over enkele tijd terug aan de stad wor den overgedragen maar, zoals gezegd, kunnen we nu reeds over verschillende lokalen beschikken. Ons voorstel het overbrengen van de Muziek academie en de Stadsbibliotheek naar die lokalen. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 10) Bespreking en eventueel goedkeuring van het 5-jarenplan voor openbare werken. Dhr Timmermans - ledereen heeft het plan ont vangen. Ik wens te onderstrepen dat dit een richt- plan is. Er is nog veel meer te doen dan in het plan wordt vermeid. Dhr De Riemaecker - Het is dus een inzichten mededeling. Dhr Burgemeester - Inderdaad. Dhr De Riemaecker - Het is een groot uithang bord bovenaan een kleine winkel, want er staan al leen kleine werken in. Ik had mij aan infrastructu rele werken verwacht. Dhr Timmermans - Het is een richtplan. Goedgekeurd met 18 stemmen tegen 10 (CVP en VU). 11) Verhoging van de provisie voor het doen van kleine uitgaven ten behoeve van de technische dienst en dienst openbare werken. Dhr Waltniel - Ik stel voor deze provisie op te voeren tot 10.000 fr. op naam van dienstleider Muy- laert. Dhr De Riemaecker - Zet dit op naam van iemand van de administratie van de technische dienst; dit is praktischer. Dhr Timmermans - De dienstleider is verant woordelijk voor zijn eigen verrichtingen. Dhr Waltniel - De verantwoordelijke is hij op wiens naam het bedrag wordt ingeschreven. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr Coppens had even de zaal veriaten). 12) Fusie der gemeentescholen - vaststellen van de datum waarop de genomen beslissingen van kracht worden. Dhr Beeckmans - Wij stellen voor 1 septem ber 1977. Dhr De Bodt - Het Ministerieel Besluit dateert ai vanaf 7.7.1977. Dhr Beeckmans - Juist, maar wij stellen als da tum de aanvang van het schooljaar 1.9.1977. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 13) ESektriciteitsbedeling - goedkeuring statuten - wijziging Denderlec. 14) Elektriciteitsbedeling - goedkeuring statuten - wijziging Edas. Dhr Timmermans - We nemen deze beide pun ten samen. De Gemeenteraad had gevraagd dat bij de overgang naar Denderlec ons winstaandeel zou gewaarborgd blijven en dit werd nu gedaan. Dhr De Riemaecker - In feite wordt niet verwe zenlijkt wat wij gevraagd hebben. Voor de elektrici teit blijft het een immobiel cijfer, maar voor de gas- bedeling is het nog wat anders. Dhr Waltniel - Hier gaat het alleen om elektri citeitsbedeling. Dhr De Riemaecker - Maar zij bedelen elektrici teit én gas. Dhr Waltniel - Zeker, maar hier gaat het alleen over elektriciteit. Dhr De Riemaecker - Dan ga ik akkoord, maar onderzoek het toch maar eens goed. Dhr Waltniel - Het betreft Denderlec omdat Ni- nove-stad aangesloten was bij Edas en de deelge meenten bij Dendelec. Dhr De Riemaecker - Akkoord als het zo is, maar ik vraag de wakkere aandacht van de stadsver- tegenwoordigers in de algemene vergadering. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 10 onthou dingen (CVP en VU). 15) Intercommunale Land van Aalst - aanpassing kapitaalsonderschrijving. Dhr Waltniel - Het kapitaal wordt aangepast met 33.160 x 100 of 3.316.000 fr. Wij hebben nog 154.000 fr. te storten. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr André Van Varenbergh had even de zaal verlaten). Dhr Waltniel - We zullen de begroting aan deze uitgave aanpassen. 16) Kerkfabriek Sint-Pieter, Meerbeke - advies in verband met de verdiscontering van staatstoe- lagen. Dhr Waltniel - Er is een bedrag van 838.891 fr. te verdisconteren bij het Gemeentekrediet. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 17) Waterleiding - distributienet Denderstreek - aan passingswerken sector Meerbeke en Neigem - onderschrijven van aandelen - goedkeuring der werken. Dhr Timmermans - Door de aanleg van fietspa den moest het net verplaatst worden. Stadsaandeel: 162.000 fr., waarvoor een lening wordt gevraagd. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 18) Waterleiding - distributiedienst van de Dender streek - wijzigingen en aanleggen van een ont- dubbelingsleiding in Pamelstraat en Nederwijk - goedkeuring van de werken - onderschrijven van aandelen. Dhr Timmermans - Onderschrijven van aandelen en het aangaan van een lening voor een bedrag van 7.596.000 fr. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. Einde van deze Raadszitting. hun streven naar beroepsvolmaking te belonen. Het kenteken van laureaat van de arbeid kan worden verleend aan alle arbeiders in de ruimste zin van het woord ondernemingshoofden, inge nieurs, technici, meestergasten, arbeiders of am bachtslieden die de algemene achting genieten en wier vakkunde onbetwist is. De Ster van Cadet van de Arbeid is een onder scheiding voorbehouden aan jongelingen die in de uitoefening van hun beroep opvallen door hun moed, hun zin voor initiatief, hun ijver, hun verantwoorde lijkheidszin, hun beroepswaarde, hun verlangen zich te volmaken en hun sociaal gevoel. Ik heb het genoegen hier het diploma van Zil veren Ster van Cadet van de Arbeid te overhandigen aan de Heer Wilfried Van Isterdael, Ninove, sector: bouwambachten. Het kenteken van Laureaat van de Arbeid wordt in dezelfde zin en geest verleent. Er zijn 3 graden Het Bronzen Ereteken met als voorwaarden de leeftijd van 35 jaar te hebben bereikt; minstens 15 jaar vakpraktijk tellen; daadwerkelijk hun beroep uitoefenen; slagen in de praktische, mondeiinge of schriftelijke proef, voorzien bij het reglement. Ik heb het genoegen het diploma van het Bron zen Ereteken van de Arbeid te overhandigen aan De Heer Agneessens André, Meerbeke De Heer Beeckmans Petrus, Ninove De Heer Bruyland Armand, Denderwindeke De Heer Capiau Julien, Appelterre-Eichem De Heer De Coster Jean-Baptiste, Denderw. De Heer Depré Willy, Meerbeke De Heer Herremans Clement, Denderwindeke De Heer Hertveldt Henri, Ninove De Heer Viaene Guido, Lieferinge. Te 19.40 uur verklaart dhr Burgemeester deze feestzetting met de uitvoering van het Belgisch Volkslied voor geopend. Verontschuldigd dhr Beeckmans. Afwezig Mevrouw Martens-De Kegel, dhren Desprets en Coppens Paul. Dhr Burgemeester Geachte collega's, Mevrouwen, Mijne Heren, Het is met een waar genoegen dat ik deze ge meenteraadszitting, de laatste voor het jaar 1977, open verklaar. Het feestelijk karakter van deze avond, afge wisseld met muziek, draagt er zeker toe bij om deze vergadering tot de aangenaamste van het hele jaar te bestempelen. Het is een lofwaardige traditie telker jare de laatste zitting van de Gemeenteraad te wijden aan ae huldiging van stadsgenoten waarvan de verdien ste vereremerkt, om op een andere wijze plechtig of nationaal erkend te worden. De laureaten, hier vandaag in ons midden uit genodigd, hebben zich ieder op zijn domein gedu rende jaren verdienstelijk gemaakt en de citaties de welke tijdens deze speciale zitting tot hen gericht worden, zijn ten volle verdiend en worden door het stadsbestuur ten zeerste gewaardeerd. Dan volgt een muzikale inleiding door pianist dhr Staf De Mol. Dhr Burgemeester - Het verheugt ons dit jaar hulde te mogen brengen aan 14 laureaten van de arbeid. De eretekens van de arbeid ingesteld onder impuls van Koning Albert, hebben als doel de wed ijver en de geest van initiatief en vooruitgang bij alle arbeiders op te wakkeren, de kennis van hun beroep en de liefde voor hun vak uit te breiden en Het Zilveren Ereteken wordt verleend aan de laureaten die sinds minstens 5 jaar houder zijn van het bronzen ereteken, zich een algemene beroeps cultuur eigen maakten en slaagden in nieuwe proe ven welke speciaal te hunnen behoeve worden in gericht en waaromtrent ze rechtstreeks door het Commissariaat-Generaal der Regering worden inqe- licht. Ik heb het genoegen het diploma van het Zil veren Ereteken van de Arbeid te overhandigen aan De Heer Carlier Roger, Ninove De Heer Rooms André, Ninove De Heer Walckiers Hubert, Ninove. Het Gouden Ereteken worrt verleend aan de houders van het bronzen en het zilveren ereteken, wier sociale actie, op beroepsvlak, tot voorbeeld kan worden gesteld. Het wordt eveneens verleend aan de leden der Inrichtmgs- en Technische Comité's die zich gedu rende minstens 15 jaar actief en belangeloos ten dienste stelden van de selectie der Arbeidseliten. Ik het genoegen het diploma van het Gouden Ereteken van de Arbeid te overhandigen aan De Heer Albert Steppe, Ninove. Wij wensen aan al de bekroonde laureaten nog veel succes in hun verdere loopbaan en hopen hen hier in de toekomst opnieuw onder ons te mogen begroeten bij nieuwe onderscheidingen in de onder scheidene hogere reeksen. De erewijn wordt geschonken met muzikale om lijsting door dhr Staf De Mol. Dhr Burgemeester - Met een zeer persoonlijk genoegen breng ik thans hulde aan 7 stadsgenoten die zich in zeer uiteenlopende branches, elk op hun manier, zeer verdienstelijk hebber, gemaakt tijdens de vele jaren die reeds achter ons liggen. Hetzij in dienst als politie, in dienst van de ste delijke vrijwillige brandweer, hetzij als gemeente raadslid of ontvanger in dienst van de C.O.O. k de 3 leden der vrijwillige brandweer betreft had ik reeds het. genoegen tijdens de laatste Sint-Barbarafeesten het ereteken op hun borst te spelden, waarvan ik hen hier straks het erbij horend diploma zal overhandigen. (Lees verder op pagina 10).

Denderklok | 1978 | | pagina 2