VOETBAL 10 «DE DENDERKLOK» AUVELAIS - V.K. NINOVE JEUGDCLUB DANSANA MEERBEKE DE DIENST TREIN FIETS Rijke keus in GEBOORTEKAARTJES DRUKKERIJ LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 - Ninove Tel. (054) 33 27 27 0 - 1 NATIONALE BEVORDERING D. Een geestdriftig applaus brak los bij de Ni- noofse supporters die de betrekkelijk verre verplaat sing naar Auvelais hadden meegemaakt, toen de scheidsrechter de wedstrijd affloot. Zelfs de vurigste Waalse supporter zal moeten toegeven dat met onze ploeg het bestspelend elf tal gewonnen had. Reeds na enkele minuten kon men vaststellen dat onze V.K.-ers gemotiveerd in het veld stonden en alles in het werk wilden stellen om, sportief al thans, de enige thuisnederlaag van de heenronde te wreken. Aanval na aanval werd door de onzen opgezet en de lokale verdediging werd systematisch afgetast. De gastheren organiseerden echter hun achterhoede op uitstekende wijze. Op de 23ste minuut kon V.K. dan toch een barstje in de defensie ontwaren en Clocheret trof raak. Nu waren onze groen zwarten niet meer te stui ten en elk ogenblik dacht meh dat de voorsprong zou verhoogd worden, maar neen... er werd gerust met een 0-1 stand. Na de kampwisseling kregen we praktisch het zelfde spelbeeld. Rusteloze Ninoofse aanvallers en stoere Waalse verdedigers, waarbij vooral doelman Dury zich in de kijker speelde. Hoeveel keren deze keeper als het ware bij mirakei de bai uit zijn doel wist te houden, is niet te tellen. En ei zo na waren we dan toch de halve inzet kwijt bij een tussenkomst van onze doelman werd de lokale speler Dumon van de voet gelopen en de scheidsrechter wees naar de witte stip penalty Elkeen hield zijn hart vast. Dumon zelf nam de straf schop en Dame Fortuna stond aan de zijde van onze doeiverdediger die het schot wist te stoppen. Aldus kreeg groen-zwart wat haar toekwam de zo begeerde zege Gans de ploeg mag geloofd om haar inzet en wanneer ook zondag bij Merksem met een dergelijke geestdrift wordt gespeeld, kan ook daar de over winning niet het minste gevaar lopen, Met belangstelling kijken we natuurlijk uit naar de uitslag van de ontmoeting Vorst - Stade Leuven. De wedstrijden voor zondag 15 januari Puurs - Haacht Merksem - Ninove Liedekerke - Gembloers Diegem - Putte Halle - Duffel Vorst - Stade Leuven Daring Leuven - Wijgmaal Brasschaat - Auvelais HET HUIDIG KLASSEMENT: Vorst 17 11 2 4 36 10 26 V.K. Ninove 17 9 1 7 29 9 25 Stade Leuven 17 10 3 4 38 10 24 Diegem 17 10 3 4 32 22 24 Duffel 17 6 3 8 18 17 20 Halle 17 6 4 7 20 14 19 Auvelais 17 6 4 7 13 12 19 Merksem 17 3 4 10 18 22 16 Gembloers 17 5 8 4 17 25 14 Puurs 17 4 8 5 13 23 13 Liedekerke 17 2 6 9 14 21 13 Putte 17 6 11 0 27 31 12 Daring Leuven 17 2 7 8 11 20 12 Brasschaat 12 2 7 8 12 24 12 Wijgmaal 17 1 6 10 15 25 12 Haacht 17 3 9 5 18 38 11 1ste PROVINCIAAL F.C. Denderleeuw zal zeker al heel gelukkig ge weest zijn met een puntendeling tegen F.C. Ronse dat de laatste maanden nogal furore maakte en op rukte tot de 3de plaats in de rangschikking. In de eerste helft speelde de thuisploeg zeer goed mee en kreeg zelfs een paar doelrijpe kansen die jammer genoeg onbenut bleven. Na de kampwisseling waren de Ronsenaars ge durende een halfuur meester op het speelveld doch slaagden er evenmin in te doelen. Wanneer Dender leeuw dan het laatste kwartier voor zich opeiste en een paar minuten van het einde dan toch een doel punt lukte, werd dit om onbegrijpelijke redenen door de arbiter afgekeurd en bleef de brilscore (0-0) op het bord staan. Standaard Denderleeuw moest in gastheer Lo- kerse zijn meerdere erkennen. Na een gelijkopgaand eerste halfuur kwam S.V. stilaan meer aan bod en slaagde er in tijdens het derde kwartier tweemaal de weg der netten te vinden (2-0). Standaard kende enkele goede momenten vlak na de rust en kreeg hierbij een strafschop toegewe zen: een kans die gretig werd te baat genomen om de stand te milderen (2-1). Maar verder geraakten de roodjes ook niet. Tien minuten voor inrukken legde Lokeren de einduitslag vast (3-1). 2de PROVINCIAAL B. Winnik zette 1978 goed in. Al deden de grens- jongens van Kieldrecht hun uiterste best om bij hun gastheren niet onder te liggen, toch konden zij niet beletten dat de Eendrachters in elke speelhelft, telkens iangs Kestens, een doelpunt lukten (2-0). Op eigen speelveld kan Winnik toch nog altijd wat méér Ook Appelterre bleef aan de winnende hand. Vermeulen had rond de 20ste minuut zijn ploeg op winst geschoten (1-0) en alles scheen er op te wij zen dat riaar een vlotte zege werd gestevend. Spe lers en supporters kregen echter een koud stortbad wanneer aan het halfuur Vap Der Haegen de bal in eigen doel deed belanden en Sint-Pauwels aldus langszij kwam (1-1). De thuisspelers verloren er al leszins de moed niet bij en nog voor de koffie werd gedronken stond een 2-1 stand op het scorebord, via Cobbaert. Een kwartier na de rust was het diezelfde Cob baert die de eindcijfers vastlegde (3-1). 3de PROVINCIAAL C. Te Meerbeke hingen de eindejaarsfeesten nog in 't lijf. Het was een rommelig gedoe tussen twee elftallen waarvan Kerksken het minst slechte was. De bezoekers wisten de flaters van hun tegenstan ders in hun voordeel te beslechten en tweemaal de bai tegen de Osta-tcuwen te jagen (0-2). Meerbeke is zijn supporters een revanche ver schuldigd De derde plaats in de rangschikking moet toch de volle betrachting blijven 4de PROVINCIAAL F. Pollare, voor eigen volk, zag de eerste speeldag bekroond met vier doelpunten tegen een nochtans niet onaardig spelend Aaigem. Maar tegen de F.C.- ers was er zondag geen kruid gewassen. Alleen het eerreddend doelpunt werd de gasten gegund (4-1). De Voorde-jongens van Marc Van Petegem kre gen te Welle op te tornen tegen een levende muur. Het kostte heel wat moeite om toch 1-2 winstcijfers te laten afdrukken. De vreugde van de overwinning smaakte dan ook dubbel zo zoet Outer kreeg leider Iddergem op bezoek en er viel een heel klasseverschil waar te nemen. De 1-6 cijfers liegen er niet om. Rode lantaarn Okegem was in Steenhuize te gast en moest zich terdege inzetten om de schade tot 4-0 te beperken. Vrijdag 13 januari bezoeken we de K.V.S. in Brussel. Op het programma staat Het dorp der mirakelen een vrolijk mirakelspel van Gaston Mar tens. De vijftig ingeschrevenen vertrekken met de bus om 19 uur stipt. Sorry voor de anderen, maar we hebben niet meer kaarten. Zondag gaan we vanaf 14 uur met de ganse club op wandeltocht. Laarzen meenemen zal wel het veiligste zijn. ledereen houdt ook al zondagavond 22 januari vrij. De country en western formatie Stampen en dagen treedt op voor Dansana in zaal Het Wit huis De jongste jaren hebben verscheidene netten deze formule toegepast. Al sinds 1970 stelden de Duitse Bondsspoorwegen meer dan 1.000 fietsen ter beschikking van de kliënteel en thans zijn er 150 stations waar die mogelijkheid geboden wordt. In Frankrijk is de formule Trein Fiets ge groeid uit een proef, gedaan tijdens de Zomer van 1973 in vier stations. Het gunstig onthaal dat dit initiatief genoot bij de kliënteel bracht de SNCF er toe in 1974 de dienst Trein Fiets uit te breiden tot 35 stations. Dit jaar werd deze dienst aan de reizigers aangebeden in 81 stations en het aantal beschikbare fietsen bedroeg 750. In 1977 stonden in Zwitserland 1.200 fietsen ter beschikking in 600 stations van de CFF en van en kele privé-spoorwegmaatschappijen. De Oostenrijkse spoorwegen van hun kant beschikten in 1977 over 290 fietsen, verdeeld over 36 stations. In ongeveer tachtig stations van de Nederland se Spoorwegen wachten fietsen op toeristen die het land per fiets willen verkennen onder de slogan Fietsen met de NS De NMBS begon in 1975 een proef met de for mule Trein -f Fiets Tussen 15 juni en 30 sep tember van dat jaar stonden honderd fietsen ter beschikking van sportieve reizigers. De fietsen waren verdeeld over tien stations, gekozen in ver schillende toeristische streken. Om de mogelijkhe den van de fietsers nog uit te breiden, mochten ze hun fietsen inleveren in een van de meer dan zestig inleveringsstations. Deze nieuwe vorm van dienst verlening sloeg zodanig in bij het publiek dat voor 1976 het verhuurseizoen uitgebreid werd, eerst van Pasen tot Allerheiligen, later over gans het jaar. In 1977 was het aantal verhuurstations opge lopen tot twintig en het aantal inleveringsstations tot negentig, zodat nagenoeg het hele grondgebied van het land bestreken wordt. Bovendien werd ook nog her aantal fietsen verhoogd, werden kinderfiet sen ter beschikking gesteld en de fietsen in huur aangeboden in de Ardennen, met een versnellings apparaat uitgerust. Tenslotte moet nog worden aangestipt dat de vefhuurprijzen zowel voor treinreizigers ais voor andere toeristen op al deze Europese netten aan de lage kant blijven.

Denderklok | 1978 | | pagina 10