VOETBAL 10 «DE DENDERKLOK» MERKSEM - V.K. NINOVE 4 - 0. SNELLER SPOORVERKEER 3de GROOT KWISTORNOOi NINOVE Rijke keus in GEBOORTEKAARTJES DRUKKERIJ LUYSTERMAN Koepoorlstraat 10 - Ninove Tel. (054) 33 27 27 NATIONALE BEVORDERING D. Amaai... dat zijn nog al lappen In 17 wedstrij den incasseerden wij 9 doelpunten en nu te Merk- sem in één match moest onze doelman zich vier maal omdraaien om de bal uit zijn netten te halen, 't Is wat veel, akkoord, en toch kunnen we onze mannen er amper een verwijt van maken. In de eerste helft vlotte het bij ons niet zoals wij dat gewoon zijn. Merksem overtrof zich - dit blijkt het geval te zijn tegen elke kopploeg - en ver plichtte V.K. verdedigend te spelen. Met vloeiend Antwerps voetbal rolden de lokale aanvallen op ons doel af en reeds na enkele minuten stonden we met 1-0 in het krijt. Een opdoffer waarvan onze jongens zich moei lijk herstelden. En het werd er niet beter op toen aan het half uur Merksem reeds tot 3-0 was uitgelopen. Toen wisten onze mannen zich enigszins te organiseren, maar tot echt doelgevaar kwamen ze echter weinig of omzeggens niet. De rust ging in met 3-0 cijfers. Na de kampwisseling veranderde het spelbeeid niet veel doch nu kon V.K. toch ook eens zijn neus aan het venster steken. En toch werd het 4-0 (60 Alle inspiratie was toen echter zoek en de groen zwarten speelden eerder als een geslagen ploeg. Naar het einde toe ontsnapten we nauwelijks aan een forfaitscore toen een thuisspeler op het doel- hout besloot. Een slechte dag hiermee wiilen wij het wel stellen. Doch zondag moet de revanche er al ko men. Brasschaat is hier te gast en onze spelers zullen hun talrijke supporters het Antwerps avon tuur vlug willen doen vergeten door een spranke lende match en een daverende overwinning. De supporters van hun kant zullen op post zijn op «De Kloppers» om hun ploeg het nodige moreel te bezorgen opdat alles terug gesmeerd zou lopen zoals voorheen. Nü vooral moet ons elftal op hun steun en hun aanmoediging kunnen rekenen Nu kan men supporter zijn in de volste zin van het woord De wedstrijden voor zondag 22 januari Gembloers Diegem Auvelais - Liedekerke V.K. Ninove - Brasschaat Haacht - Merksem Wijgmaal - Puurs Stade Leuven - Daring Leuven Duffel - Vorst Putte - Halle HET HUIDIG KLASSEMENT: Vorst 18 11 2 5 38 12 27 Stade Leuven 18 10 3 5 32 12 25 Diegem 18 10 3 5 32 22 25 V.K. Ninove 18 9 2 7 29 13 25 Halle 18 7 4 7 21 15 21 Auvelais 18 6 4 8 13 12 20 Duffel 18 6 4 8 18 18 20 Merksem 18 4 4 10 22 22 18 Gembloers 18 6 8 4 19 25 16 Puurs 18 5 8 5 14 23 15 Putte 18 6 11 1 27 31 13 Liedekerke 18 2 7 9 14 22 13 Daring Leuven 18 2 7 9 11 20 13 Brasschaat 18 2 9 12 24 13 Wijgmaal 18 1 6 11 15 25 13 Haacht 18 3 10 5 18 39 11 1ste PROVINCIAAL F.C. Denderleeuw schijnt zijn goede voorne mens'voor 1978 te bevestigen en behaalde bij Leb- beke een gouden punt (0-0). In de eerste helft ging het spel op en neer en gingen beide elftallen om beurten in de aanval zon der echt gevaarlijk voor doel te zijn. Na de koffie drong F.C. méér aan en een paar doelpogingen hadden bijna succes. Toen Lebbeke, na een schermutseling scoorde, scheen niemand ie begrijpen waarom de scheidsrechter dit doelpunt niet toekende. Eigenlijk nog best zo want de pun- tendeling was wel de meest billijke uitslag voor bei de teams. Voor eigen publiek bewerkte Standaard Dender leeuw een puike zege tegen Petegem dat gedurende de ganse wedstrijd werd gedomineerd. Toch moest er een halfuur geduld beoefend worden om dan pas Van Den Haute het openingspunt te zien scoren. Ook na de pauze bleef Standaard baas op het veld en rond het uur verdubbelde Martin de voor sprong (2-0). Sparta liet toen de moed in de schoe nen zakken en zonder al te veel inspanning konden de gastheren, via Van Den Haute, de 3-0 eindcijfers vastleggen. 2de PROVINCIAAL B. Een overmoedig Robur werd op eigen veld door Appelterre afgestraft. In de eerste 45 minuten speelden beide ploegen eerder voorzichtig om geen goal te incasseren, en werden de defensies niet al te veel op de proef ge steld. Pas de tweede helft hernomen kon Vermeulen de score openen (0-1). Doch nog praktisch in de zelfde minuut hingen de bordjes aiweer gelijk langs Peeters (1-1). Toen werden de thuisjongens over moedig en gingen massaal in de aanval. Eendracht ving hen zeer goed op en speeide met succes de tegenaanval (1-2). Wat Robur ook deed, de tabak mannen hielden stand en wisten zelfs, via Torrekens vlak voor inrukken nog een derde treffer te plaat sen (1-3). Dat was nu terug eens Eendracht zoals in zijn beste dagen Vlotte zege van Winnik tegen Buggenhout. Een dracht was een heel stuk beter dan zijn tegenstre ver doch kwam pas aan het halfuur op voorsprong langs Leirens (1-0). In de tweede helft stonden vaak alle spelers op de bezoekende speelheift en zo kon verdediger Durant de winstcijfers verhogen (2-0), Een kwartier van het einde prikte Jean-Claude Kestens de 3-0 einduitslag op het bord. 3de PROVINCIAAL C. Osta Meerbeke, op eigen terrein, moest een punt laten aan Meldert. Een punt dat wel eens zou kunnen doorwegen voor de derde plaats in het eind klassement. Osta kwam eerst op winst (10 maar er kwam onmiddellijk betaald antwoord (1-1) in de 12de minuut. Nog voor de rust konden de gastheren terug uitlopen (2-1 Halfweg de tweede helft wisten de bezoekers terug langszij te komen. De Osta-mannen drongen nog fel aan voor het overwinnend doelpunt dat er echter niet kwam (2-2). 4de PROVINCIAAL F. Dank zij een goed georganiseerde verdediging kon Outer te Hillegem een puntendeling afdwingen (0-0). Toch spijtig dat de voorspelers niet een tikje méér geluk kenden, anders hadden de bezoekers met de volle inzet kunnen gaan lopen. En dit had dan nog verdiend geweest ook Voorde bleek in een off-day en moest in eigen midden de punten laten aan Edixvelde (0-2). Zon dag gaat het wellicht terug beter En wat gezegd van hekkensluiter Okegem die ten koste van Burst zijn derde zege van dit seizoen lukte (3-1). Zullen de Panters nu blijven klauwen of was dit maar een bevlieging De tijd zal ons wel wijzer maken. Pollare lost leider Iddergem van geen vin. Hel- dergem was er zondag te gast en moest er, na eer vol verweer, de vlag strijken met 3-1. In de Pollaarse voetbalmiddens kan men de spanning zo snijden. Het ga U goed mannen Volksvertegenwoordiger Mevrouw D Haeseleer heeft op 24 november aangedrongen op vlotter en vooral sneller spoorverkeer in het arrondissement Aalst, dat een van de grootste concentratie van treinpendelaars vertoont. Weinig bemoedigend voor de reizigers van de spoorlijn 90, luidt het ministerieel antwoord van 20 december als volgt Vooreerst acht ik het wenselijk de aandacht van het geacht Lid te vestigen op het feit dat de twee belangrijkste relaties van Aalst worden afge legd tegen een zeer goede snelheid Lijn nr. 50 Aalst-Brussel, afstand 31 km, rit- duur 26 minuten, commerciële snelheid 71,5 km/u. Aalst-Gent, afstand 27 km, ritduur hetzij 18 mi nuten. hetzij 22 minuten met commerciële snelheid respectievelijk 90 km/u. en 74 km/u. Voor de andere lijnen ziet de toestand er als volgt uit Lijn nr. 39 - Brussel-Denderleeuw-Zottegem-Kor- trijk maximum snelheid 120 km/u. De elektrificatie van het baanvak Denderleeuw- Zottegem is in het tienjarenplan voorzien tegen 1982 en zal de verbinding Brussel-Denderleeuw-Zottegem aanmerkelijk versnellen. Lijn nr. 90 Geraardsbergen - Denderleeuw - Aalst. Op het lijngedeelte Geraardsbergen-Dender- leeuw is de maximumsnelheid 90 km/u. en op het baanvak Denderleeuw-Aalst 120 km/u. Deze lijn wordt door stoptreinen bediend, met uitzonde-riijk enkele semi-directen in de spitsuren de afstand van 29 km wordt normaal afgelegd in 40 minuten. Gezien de talrijke tussenstations kan hieraan in de huidige voorwaarden geen verbetering aange bracht worden. Er bestaan nochtans projecten om de maximum snelheid op 120 km/u. te brengen. Lijn nr. 122 Gent-Zottegem-Geraardsbergen. De maximum snelheid is 90 km/u. De afstand van 24 km van het baanvak Gent-Zottegem wordt in - 30 minuten afgelegd en die van het baanvak Zotte- gem-Geraardsbergen, 13 km, in 20 minuten. Gezien de talrijke dicht opeenvolgende tussen stations is hieraan in de huidige voorwaarden geen verbetering mogelijk. Volgende vrijdag 20 januari 1978 start in zaal Roxy, Geraardsbergsestraat, Ninove, het 3de Groot Kwistornooi georganiseerd door C.S.C., Davidsfonds, Willemsfonds en de Stedelijke Kulturele Raad. Reeds 24 ploegen zijn ingeschreven en berei den zich voor op dit spannend tornooi dat gespreid is over vier vrijdagen 20 en 27 januari en 3 en 10 februari 1978. Mensen, die nog graag willen meespelen en nog geen ploeg hebben kunnen vormen, mogen zich de eerste wedstrijdavond (20/1 - 19.30 uur) aan bieden op het sekretariaat in de zaal Roxy om met andere gegadigden alsnog een team samen te stel len. Wij wensen alle deelnemende ploegen veel suk- ses en sportiviteit toe.

Denderklok | 1978 | | pagina 10