10 DE DENDERKLOK OOK TE NINOVE EEN VROUWENHUIS - een voorzitter - zes afgevaardigden die de competiesport be oefenen en/of organiseren - twee afgevaardigden van verenigingen die de recreatiesport beoefenen - drie afgevaardigden van verenigingen die de schoolsport beoefenen, waarvan één van het offi cieel, het vrij gesubsidieerd en gemeentelijk onder wijs - drie vrij te verkiezen leden, representatief voor de niet-georganiseerde sportbeoefening of om wille van deskundigheid. Zonder stemrecht maken hiervan deel uit - de heer Schepen die de sport tot zijn be voegdheid heeft - een afgevaardigde van de overige raden met culturele bevoegdheid. De stemgerechtigde leden van het dagelijks be stuur verkiezen in hun midden twee ondervoorzitters en een sekretaris. Het dagelijks bestuur komt minstens 8 maai per jaar samen. Het lidmaatschap van het D.B. eindigt door - ontslag van het lid als lid van de algemene vergadering - het intrekken van de opdracht vanwege de af vaardigende vereniging - het niet meer erkend zijn van de vereniging v»elke het heeft afgevaardigd - t.a.v. de stemgerechtigde leden het aanvaar den van een politiek mandaat of een overheidsfunc tie zoals in artikel 2 beschreven. Het amendement van dhr Prieels wordt verwor pen met 17 stemmen tegen 10 (CVP) bij 2 onthou dingen (VU). Het voorste! van het Stadsbestuur wordt aan vaard met 17 stemmen tegen 10 (CVP) bij 2 ont houdingen (VU). Dhr Stevens - Art. 4 De Algemene Vergadering vergadert 3 maal per jaar. Goedgekeurd met 27 stemfen bij 2 onthoudin gen (VU). Dhr Stevens - Art. 5 Het lidmaatschap van het Dagelijks Bestuur duurt 3 jaar en wordt vernieuwd of hernieuwd en zulks voor de eerste maal op 1 ja nuari 1978. In de loop van iedere periode van drie jaar kan een lid slechts vervangen worden in geval van ont- siag of in geval van intrekking van zijn mandaat door de vereniging die hem afgevaardigd heeft. De samenstelling van het uitvoerend bestuur wordt ver nieuwd of hernieuwd op hetzelfde tijdstip. De leden ervan mogen geen enkel politiek man daat uitoefenen met uitzonaering van de Schepen van Sport. Dhr Prieels - Mijn vorig amendement sloeg ook op deze tekst. Het voorstel van het Stadsbestuur wordt aan vaard met 17 stemmen tegen 10 (CVP) bij 2 ont houdingen (VU). (Dhr Coolen neemt zijn plaats in). Dhr Stevens - Art. 6 De beslissingen van het uitvoerend bestuur worden ter bekrachtiging voor gelegd aan de Raad en voor verder gevolg overge maakt aan het Stadsbestuur langs de Schepen van Sport om. Dhr Prieels - Het dagelijks bestuur bereidt de dagorde van de Algemene Vergadering voor, voert de taken uit die voortvloeien uit de beslissingen van de Algemene Vergadering en/of maakt ze over aan het stadsbestuur langs de Schepen van Sport om. Het amendement van dhr Prieels wordt verwor pen met 18 stemmen tegen 10 (CVP) bij 2 onthou dingen (VU). Het voorstel van het Stadsbestuur wordt aan vaard met 18 stemmen tegen 10 (CVP) bij 2 ont houdingen (VU). Dhr Stevens - Art. 7 De Schepen van Sport kan, binnen de kredieten voorzien op zijn budget, een bedrag uittrekken om de werkingskosten en de administratiekosten van de Raad te dekken. Dhr Prieels - De stadsbegroting voorziet een krediet voor werkingskosten. De Gemeenteraad heeft dus dit bedrag vastgelegd. Derhalve is dit ar tikel overbodig. Dhr Waltniel - Dat is juist; wij schrappen dus dit artikel en artikel 8 wordt artikel 7. Dhr Stevens - Art. 7 Het lidmaatschap van de Sportraad wordt om de drie jaar vernieuwd of her nieuwd en zulks voor de eerste maal op 1 januari 1981. In de loop van iedere periode van drie jaar kan een lid slechts vervangen worden in geval van ont slag of in geval van intrekking van zijn mandaat voor de vereniging die hem afgevaardigd heeft. De samenstelling van het uitvoerend bestuur wordt vernieuwd of hernieuwd op hetzelfde tijdstip. Dhr Prieels - Het lidmaatschap van de Algeme ne Vergadering en het Dagelijks Bestuur wordt be paald op 3 jaar. Het wordt vernieuwd of hernieuwd zulks voor de eerste maal op 1 januari 1978. Het amendement van dhr Prieels wordt verwor pen met 18 stemmen tegen 10 (CVP) bij 2 onthou dingen (VU). Het voorstei van het Stadsbestuur wordt aan vaard met 18 stemmen tegen 10 (CVP) bij 2 ont houdingen (VU). Dhr Prieels - Ik wens nog twee artikelen aan deze statuten toe te voegen 1) Op samenkomsten van de Algemene Verga dering of het Dagelijks Bestuur kunnen deskundigen worden uitgenodigd, die er enkel raadgevende stem hebben. Hun aanwezigheid is tevens beperkt tot de bespreking omtrent vooraf bepaalde agendapunten. Dhr Waltniel - Er kan toch steeds iemand op een vergadering uitgenodigd worden en dus hoeven we dit niet op te nemen in de statuten. Dhr Prieels - Akkoord, maar er zijn toch wel bepaalde voorschriften. Wij nemen dit artikel dus niet op. 2) In een huishoudelijk reglement wordt verder alles geregeld wat niet door de statuten wordt be paald. Het wordt goedgekeurd door de Algemene Vergadering bij gewone meerderheid van de aanwe zige stemgerechtigde leden. Dhr Waltniel - Op dit amendement stei ik een sub-amendement voor dat aangelegenheden die de statuten van de Sportraad niet vermelden, door het Schepencollege zullen worden beslist. Dhr Prieels - U gaat nog een stap verder. Dhr Waltniel - Inderdaad. Dit voorstel wordt goedgekeurd met 28 stem men bij 2 onthoudingen (VU). 3) B.P.A. Eversem - vraag van de 3.M. Ninove Wel zijn tot aankoop van gronden voor de bouw van 37 woningen. Dhr Timmermans - Er waren daar 59 percelen bouwgrond en daarvan zijn er reeds 22 verkocht aan «Veilig Wonen». Nu wensen wij de overige 37 percelen te verkopen aan «Ninove Welzijn*». Het gaat over een oppervlakte van 1 Ha 43 aren. De 22 reeds verkochte bouwgronden omvatten 74 aren en werden verkocht voor 1.105.000 fr. of 1.490 fr. per m2, wat wel redelijker duur is voor een sociale kavel. Wij zullen nu ook aan die voorwaar den aan «Ninove Welzijn» verkopen. Dhr Prieels - Akkoord met de realisatie van dit B.P.A. en met de grondverkoop. Wij willen wel de gelegenheid te baat nemen om te onderstrepen dat het nodig is in het beleid inzake Ruimtelijke Ordening. Grondbelei d en Huis vestingsbeleid, rekening te houden op de mogelijk heden welke de verschillende instanties hebben de intercommunale, de huisvestingsmaatschappijen en de stad zelf. Maar ook op de verscheidenheid aan mogelijk heden inzake de gerichtheid van dit beleid. Hierbij kan de vraag gesteld worden of in een project van enige omvang niet telkens zou voorzien worden - het bouwen van woningen voor verkoop en verhuring; - realisatie van sociale kavels en van kavels voor middelgrote woningen. De verkoop van grond door de stad aan de huis vestingsmaatschappijen houdt deze mogelijkheid ge deeltelijk in. Gezien de grote behoeften welke er zijn in de huisvestingssector zou ik willen oproepen opdat alle mogelijkheden zouden aangewend worden en door samenwerking van alle instanties én door spreiding van tijd en ruimte en verscheidenheid in de initiatie ven. Wij gaan akkoord met het voorstel. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. Het vervolg van dit verslag leest U in ons vol gend nummer, maar vooraf laten wij U de beslissin gen kennen die werden genomen in de GEHEIME ZITTING 13) Personeel - goedkeuring besluit Schepencollege houdende aanstelling van tijdelijke secretaris. Het Besluit van het College van 3.1.1978 hou dende aanstelling van dhr Schutyser, gewezen se kretaris van de deelgemeente Aspelare, als dienst doend sekretaris van Ninove, vanaf 1 januari 1978 tot en met het ogenblik van de indiensttreding van de nieuwe sekretaris, wordt met algemene stemmen bekrachtigd. 14) Personeel toekenning waarnemingstoelage aan dienstdoend opsteller. De heer Roger Bogaert bekomt een waarne mingstoelage voor de vervanging van Mevr. Wach- telaer-De Henau. 15) Personeel - Stedelijke technische- en beroeps leergangen - benoemingen in vast verband. Het K.B. van 29.12.1956 werd opgeheven bij K. B. van 12.2.1975, zodat de beslissing van de Ge meenteraad van 6.10.1977 houdende vaste erkenning van tijdelijk personeel, zonder voorwerp is. De Gemeenteraad gaat over tot de vaste be noeming van de personeelsleden die op 6.10.1977 reeds vast erkend werden. 16) Personeel - ontslag met het oog op pensioen aanvraag van de gewezen gemeentesecretaris van Meerbeke. De Gemeenteraad aanvaardt met eenparigheid van stemmen het ontslag ingediend door de heer Timmermans, gewezen gemeentesekretaris van de deelgemeente Meerbeke, met ingang van 1.7.1978. De heer Jozef Timmermans, gemeentebediende sinds 21.5.1937 en sekretaris sinds 27.7.1959, zal meer dan 41 jaren in de gemeentelijke administratie gepresteerd hebben De zitting wordt geheven om 22.30 uur. Enkele vrouwen uit het Ninoofse hebben het initiatief genomen om, in navolging van andere ste den in het land, ook te Ninove een VROUWENHUIS op te richten. D«t VROUWENHUIS zal over een paar maanden zijn deuren open stellen in de Burchtstraat 52 (tus sen het stedelijke Ziekenhuis en de Denderbrug) en een ontmoetingscentrum worden voor vrouwen met of zonder problemen. Uit gesprekken met talrijke vrouwen blijkt im mers dat ze nergens terecht kunnen met specifieke vrouwenproblemen, en dat ze zelf ook iets willen doen aan de situatie van hei vrouw-zijn in onze sa menleving. De v.z.w. VROUWENHUIS, een pluralistische vereniging, heeft als voornaamste doelstellingen - een ontmoetingscentrum te zijn waar vrou wen van om het even welke ideologische of tilozofi- sche strekking terecht kunnen; - de vrouw bewust te maken door middel van allerlei aangepaste aktiviteiten; - opvang en begeleiding te verzekeren voor vrouwen in moeilijke situaties; - bepaalde vrouwen uit hun isolement te halen. De v.z.w. VROUWENHUIS NINOVE doet hierme de een beroep op alle vrouwen die zich voor dit ini tiatief willen inzetten er is immers een dringende behoefte aan mensen die de handen uit de mouwen willen steken om van het Vrouwenhuis een behoor lijk ontmoetingscentrum te maken. Wie zich voor dit projekt interesseert en nader kennis wil maken, kan eens komen praten met enkele van de initiatiefneem sters op zaterdag 4 februari van 14 tot 16 uur. Het spreekt vanzelf dat een Vrouwenhuis ook niet kan zonder financiële middelen. Daarom zal het tijdens de Ninoorse Karnavaldagen voorlopig open gesteld worden voor iedereen er zal drank, eten en uiteraard karnavalpret zijn. Dus afspraak in het Vrouwenhuis op 4 februari van 14 tot 16 uur en tijdens de Ninoofse Karnaval dagen, van 10 tot 14 februari.

Denderklok | 1978 | | pagina 10