2 «DE DENDERKLOK heid op de bedaking op het niveau der Taverne straat - ofwel bij middel van de ophoging van het stationdomein tot op het niveau van de Taverne straat. Deze laatste mogelijkheid genoot de voorkeur van de N.M.B.S. zoals blijkt uit het verslag van een werkvergadering belegd op 10.1.1974. Verschillende argumenten pleiten in voordeel van een parking gelijkgronds met de Tavernestraat. Vooreerst de in- en uitrit die niet moeten uit monden nabij de Weggevoerdenstraat en nabij het Kuipke. Met een gelijkgrondse parking kunnen ze om t even waar ingepland worden, hetgeen enorm voordelig is. Vervolgens kan de afwatering van de parking geschieden naar en met de riolering van de Taver nestraat hetgeen zware kosten aan rioleringswerken zal uitsparen. Tenslotte gelijkgrondse parking beduidt een op lossing voor de zeer smalle Tavernestraat. Het gezond verstanr zegt dat zulks afdoende is, maar we weten allen dat het onbegonnen werk is zulks te doen aannemen door de Schepen van Openbare Werken. Dhr Timmermans - Ik kan U persoonlijk geen plezier doen door U gelijk te geven. Verkeerspsoblemen zullen er altijd blijven be staan en het verkeer zal met gelijk welke oplossing niet verminderen. We zuilen éénrichtingsverkeer inleggen vanaf de Weggevoerdenstraat naar de Tavernestraat zodat ook het parkeren langs de huizen van de Taverne straat kan behouden blijven. De rioleringswerken zullen 316.000 fr. kosten en die wegen toch niet op tegen al de rest. Dhr De Riemaecker - Daarover zullen we me kaar nog spreken. Dhr Timmermans - Misschien heb ik er geen verstand van, maar ik kan luisteren naar anderen. Dhr Coppens P. - Dus moeten de inwoners van de Uzerenwegbaan langs de Vinkenstraat om Dhr Timmermans - Ja, wat is dat nu met een wagen. Dhr Coppens P. - Het kruispunt met de Vinken straat en de Stweg naar Aalst is zeer gevaarlijk. Dhr Baro - Kennen de recreatieruimten succes? Dhr Timmermans - Er zijn er bijna geen. Dhr De Riemaecker - Succes na bepaalde uren (gelach). De princiepsbeslissing tot het oprichten van parkeergelegenheid langsheen de Tavernestraat wordt algemeen goedgekeurd. Het voorstei van dhr De Riemaecker wordt ver worpen met 20 stemmen tegen 10 (CVP). Het voorstel van het Stadsbestuur wordt aan vaard met 20 stemmen tegen 10 (CVP). Dhr Timmermans - Als ontwerper stellen we dhr Rik Van Rossen voor. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 7) Lening voor het vereffenen der kosten van de herstellingswerken aan de pastorij van Neder- hasseit. Dhr Waltniel - Het is een lening voor een be drag van 450.000 fr. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 8) Openbare verlichting - goedkeuring besluiten schepencollege houdende laagspanningsuitbrei- dingen. Dhr Timmermans - Het gaat hier over een hele reeks klein werken. Dhr De Riemaecker - Een deel uitgaven hiervan vailen onder de post dagelijks bestuur. Dhr Timmermans - Het zijn investeringen en die moeten door de Gemeenteraad worden goedge keurd. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 9) Waterleiding - goedkeuring uitbreidingen en wij zigingen van het net. Dhr Timmermans - Wij moeten voor 888.000 fr. aandelen onderschrijven. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. Dhr Waltniel - Ik stel voor hiervoor nu ook de lening te stemmen. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 10) Geven van straatnamen kennisneming schor singsbeslissing - intrekken of handhaven van het besluit. Dhr Moens - Op 10.11.1977 kregen we een brief van dhr Gouverneur waarin ons gemeld wordt dat onze nieuwe straatnamen niet geschiedden volgens het desbetreffend decreet. Derhalve werd onze ge nomen beslissing geschorst. Wij hebben informatie ingewonnen bij de ver eniging van Steden en Gemeenten die ons in het gelijk stellen. Derhalve stellen we voor onze beslissing van 7.7.1977 te behouden, omdat we toen geen rekening moesten houden met bedoeld decreet. Dhr De Bodt - Op 24.2.76 verschenen de nodige onderrichtingen. Gedurende 15 dagen moest een on derzoek gaande zijn voor mogelijke bezwaren. Dh Moens - Dat hebben wij gedaan. Nu gaat het over de toepassing van het decreet. Dhr Prieels - Over de nieuwe straatnamen werd reeds vroeger briefwisseling gevoerd en toen scheen alles in orde te zijn. Tijdens een gemeenteraadszit ting kwamen er hier nieuwe voorstellen op tafel maar hiermee werd geen rekening gehouden. Dat zal wel de reden zijn waarom uw beslissing geschorst wordt. Dhr Moens (bitsig) - Ge wenst hier toch zeker geen polemiek over de nieuwe straatnamen te her openen Dhr De Riemaecker (geestdriftig) - Die moet nog beginnen Dhr Prieels - Wij hebben geen kansen gekregen om onze voorstellen te verdedigen. Dhr Moens - Er zijn toch hoorzittingen geweest. Dhr Baro - Voor de Statiestraat in Appelterre was Ankereelstraat voorzien, en door de tussen komst van één persoon tijdens de hoorzitting wordt die straatnaam gewijzigd. De oppositie is over de nieuwe straatnamen niet aan het woord geweest en ik heb hiertegen geprotesteerd. Op de hoorzittingen waren 4 'of 5 mensen aan wezig. Dhr Waltniel - ledereen heeft toch een kans gehad Dhr Baro - ledereen dacht dat de Statiestraat van Appelterre zou veranrerd worden in Ankereel straat. Dhr Moens - De vereniging van Steden en Ge meenten geeft ons gelijk en nu wilt gij dat dossier terug openen. Dhr Torrekens Hii. - Natuurlijk. U kan dan uw vergissing herstellen. Dhr Waltniel - Maar dan zeker aileen in een bepaalde geest. Dhr Torrekens Hil. - Er was voor de Statiestraat een andere oplossing en bovendien werd de naam van onze gemeente totaal afgeschaft. Dhr Burgemeester - Ge hebt toch een tabaks commissie. Dhr Torrekens Hil. - Die niet vergadert Dhr Moens - Ik vraag de stemming. Dhr Torrekens Hil. - Laat ons die kwestie nog eens onderzoeken. Dhr Moens (uitdagend) - Ge kunt de hoogdrin gendheid vragen. Dhr Torrekens Hil. (spottend) - Gij hebt daar ondervinding van. Dhr Waltniel (bitsig) - Dit maneuver had toen maar éne man gezien, maar dat waart gij niet. Dhr Moens - Ge vergeet zeker dat wij met 18 zijn. (Hierop ontstaat tumult en wordt er over en weer en door elkaar geroepen). Het handhaven van de beslissing van 7.7.1977 wordt goedgekeurd met 18 stemmen tegen 12 (CVP en VU). 11) Politiereglementen - kennisgeving schrijven van de heer Gouverneur dd. 20 december 1977. Dhr Burgemeester geeft lezing van een schrij ven van dhr Gouverneur waarin verzocht wordt dat alle poijtiereglementen van de deelgemeenten in één reglement worden samengebracht. Wij zullen er een antwoord op geven. Dhr De Riemaecker - U moet daar geen uitleg over geven de dagorde voorzag alleen een kennis geving. Dhr Waltniel - Maar wij wensen onze vroeger genomen beslissing ter zake te handhaven. Dhr Burgemeester - Er is een njeuw politiere- glement in wording dat hier voor de Gemeenteraad zal gebracht worden. Goedgekeurd met 20 stemmen bij 10 onthou dingen (CVP). 12) Toepassing artikel 71 der gemeentewet - ken- nisgeving schrijven dd. 16 december 1977 van de Heer Gouverneur der provincie. Dhr Burgemeester geeft lezing van dit schrijven dat luidt als volgt Aan de Colleges van Burgemeester en Schepenen van de steden en gemeenten in de provincie. Mevrouwen, Mijne Heren, Artikel 71 van de gemeentewet schrijft voor dat de vergadering van de gemeenteraad in geen geval mag openbaar zijn telkens als het om personen gaat. Met dit voorstel heeft de wetgever openbare discussies willen vermijden over aangelegenheden die personen betreffen die geen deel uitmaken van de gemeenteraad en dus niet in de mogelijkheid zijn ter zitting te antwoorden op gebeurlijke aan tijgingen. De wetgever heeft daarbij bovendien oog gehad voor de onafhankelijkheid van de gemeente raadsleden en de vrijwaring van de onbelemmerde uitoefening van het mandaat. Het is duidelijk dat kwestieuze wetsbepaling van haar doelstelling inboet wanneer bepaalde ge meenteraadsleden in het openbaar verslag uitbren gen over deze beraadslagingen. Naarmij wordt me degedeeld zouden sommigen zelfs niet aarzelen de ze besprekingen tot in de details te publiceren in plaatselijke bladen en (of) strooibriefjes. Door zo te handelen verzuimen deze gemeen teraadsleden huri plicht van geheimhouding en dis cretie. Bovendien brengen zij hun mandaat in op spraak. Ik doe beproep op uw medewerking om een einde te brengen aan deze laakbare praktijken. Ik zou het dan ook zeer op prijs stellen indien U tijdens de eerstvolgende vergadering van de ge meenteraad, de gemeenteraadsleden nadrukkelijk zou herinneren aan hun plicht van geheimhouding en discretie. 13) Verbeteringswerken Rendeslede. Dhr Coppens N. - U zult zich wel gaan over tuigen hebben van de slechte toestand waarin deze weg zich bevindt. Het is dan ook niet nodig hier over veel uit te wijden. Alleen wil ik wel zeggen voor de collega s die de toestand niet kennen, dat ner wegdek bestaat uit een termaclaag op de oude kasseiweg, type Vlaamse kinderkoppen. Vroeger ook, maar vooral nu vielen er vele ga ten in de termaclaag. Het is zelfs opvallend dat de slijtage het laatste jaar enorm is toegenomen. Voor fietsers en bromfietsers betekent dit op dit ogenblik een reëel gevaar. Men zou kunnen beslissen van de schade le hersteilen en de gaten te dichten. Ik meen echter dat deze oplossing zeker niet duurbaar is. De beste oplossing ware een volledige vernieu wing van het wegdek gezien dit werk te veel zou kosten, stellen wij voor alleen een hertermacering van het wegdek. Het voorstel dat we doen, en de werken die wij hierdoor beogen te realiseren, komen niet voor in het vijfjarenplan. Dat hoeft niet, want de Heer Burgemeester heeft zelf gezegd dat het voor wijzi gingen vatbaar is. Bovendien, in de commissie heb ik de Heer Schepen Timmermans hierop meermaals gewezen, is de optie om in het B.P.A. Kruisveldstraat sport infrastructuur te voorzien, onzinnig. De voorziene 20 miljoen voor dit project is geld weggooien. Wij zijn absoluut voor een actieve sportbeoefening van de bevolking en de kansen hiertoe moeten hen ge boden worden. Denderwindeke heeft een turnzaal die intensief gebruikt wordt door diverse groepen. Het creëren van nieuwe infrastructuren ware wen selijk indien andere werken niet noodzakelijk waren. (Lees verder op pagina 10)

Denderklok | 1978 | | pagina 2